Moji "home made" trigeri

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Moji "home made" trigeri

Post by pedja_gumeni » December 21st, 2007, 3:22 pm

lol lol lol A shta su pojachalo i mikseta?
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Drobac » December 21st, 2007, 3:53 pm

lol

Jel vam treba mozda sema za pravljenje modula? :zuba:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Moji "home made" trigeri

Post by ProFTW » December 21st, 2007, 4:42 pm

daj! lol
ka-PAU
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Drobac » December 21st, 2007, 4:47 pm

E, ne moze. lol

Pre neko vreme sam slucajno obrisao iz kompa sve stvari vezane za bubanj, pa i te seme. Evo pokusavam da nadjem na netu, ali ne uspevam. Bio je jedan sajt posvecen tome. Ako nadjem, postovacu.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Drobac » December 21st, 2007, 5:08 pm

Evo, nasao sam. :D
Na ovom sajtu ima detaljnih objasnjenja za pravljenje elektronskih bubnjeva (trigera, modula, padova).

http://www.edrum.info/
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Black Metal
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 4
Joined: November 13th, 2007, 8:16 pm

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Black Metal » March 9th, 2008, 12:12 pm

Piezo proizvodi impulse kao i mikrofon samo na drugaciji nacin. Tako da se moze prikljuciti direktno u komp, sto sam ja sada upravo uradio, ali pod uslovom da ste napravili ono sto je Drobac napravio, samo umjesto zenskih dzekova stavite muske i ukljucite u komp gdje ide mikrofon. Ali ovako se moze snimiti samo bas bubanj, mogu se staviti dva pieza pod jedan kanal.
Onda skinete TS AudiotoMidi Converter i snimite bas, konvertujete ga u midi i onda midi pokrenete recimo u EZ Drummeru i tamo stimate kakav zvuk hocete! :chears:
Eto, ako neko bude radio ovo i zapne tu sam :D
Black Metal
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 4
Joined: November 13th, 2007, 8:16 pm

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Black Metal » March 9th, 2008, 12:28 pm

I da, Drobac je li modul pretvara impulse u midi?
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Moji "home made" trigeri

Post by downbeat » March 11th, 2008, 7:09 pm

Black Metal wrote:Piezo proizvodi impulse kao i mikrofon samo na drugaciji nacin. Tako da se moze prikljuciti direktno u komp, sto sam ja sada upravo uradio, ali pod uslovom da ste napravili ono sto je Drobac napravio, samo umjesto zenskih dzekova stavite muske i ukljucite u komp gdje ide mikrofon. Ali ovako se moze snimiti samo bas bubanj, mogu se staviti dva pieza pod jedan kanal.
Onda skinete TS AudiotoMidi Converter i snimite bas, konvertujete ga u midi i onda midi pokrenete recimo u EZ Drummeru i tamo stimate kakav zvuk hocete! :chears:
Eto, ako neko bude radio ovo i zapne tu sam :D

...da li postojio kakva mogucnost da se ti rucno pravljeni trigeri ukljuce u laptop i da preko toga uzimas zvuk...tj.znaci, u miksetu..pa ozvucenje.....ako moze...sta treba da se uradi....gdje da se to sve ukljuci, ako mozda znas...da li uopste moze to da se odradi...da radis svirke sa tim....koji programi su potrebni itd.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Drobac » March 11th, 2008, 7:16 pm

Black Metal wrote:I da, Drobac je li modul pretvara impulse u midi?
Da.

P.S. Zakleo bih se da sam vec odgovorio na ovaj post. :cekic:
downbeat wrote:
Black Metal wrote:Piezo proizvodi impulse kao i mikrofon samo na drugaciji nacin. Tako da se moze prikljuciti direktno u komp, sto sam ja sada upravo uradio, ali pod uslovom da ste napravili ono sto je Drobac napravio, samo umjesto zenskih dzekova stavite muske i ukljucite u komp gdje ide mikrofon. Ali ovako se moze snimiti samo bas bubanj, mogu se staviti dva pieza pod jedan kanal.
Onda skinete TS AudiotoMidi Converter i snimite bas, konvertujete ga u midi i onda midi pokrenete recimo u EZ Drummeru i tamo stimate kakav zvuk hocete! :chears:
Eto, ako neko bude radio ovo i zapne tu sam :D

...da li postojio kakva mogucnost da se ti rucno pravljeni trigeri ukljuce u laptop i da preko toga uzimas zvuk...tj.znaci, u miksetu..pa ozvucenje.....ako moze...sta treba da se uradi....gdje da se to sve ukljuci, ako mozda znas...da li uopste moze to da se odradi...da radis svirke sa tim....koji programi su potrebni itd.
Mislim da moze, ali nisam siguran kako. Mada, mozda i gresim. U svakom slucaju, ovi trigeri rade sve sto i pravi, tako da, ako mogu pravi, mogu i ovi.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Moji "home made" trigeri

Post by downbeat » March 11th, 2008, 7:31 pm

Drobac wrote:
Black Metal wrote:I da, Drobac je li modul pretvara impulse u midi?
Da.

P.S. Zakleo bih se da sam vec odgovorio na ovaj post. :cekic:
downbeat wrote:
Black Metal wrote:Piezo proizvodi impulse kao i mikrofon samo na drugaciji nacin. Tako da se moze prikljuciti direktno u komp, sto sam ja sada upravo uradio, ali pod uslovom da ste napravili ono sto je Drobac napravio, samo umjesto zenskih dzekova stavite muske i ukljucite u komp gdje ide mikrofon. Ali ovako se moze snimiti samo bas bubanj, mogu se staviti dva pieza pod jedan kanal.
Onda skinete TS AudiotoMidi Converter i snimite bas, konvertujete ga u midi i onda midi pokrenete recimo u EZ Drummeru i tamo stimate kakav zvuk hocete! :chears:
Eto, ako neko bude radio ovo i zapne tu sam :D

...da li postojio kakva mogucnost da se ti rucno pravljeni trigeri ukljuce u laptop i da preko toga uzimas zvuk...tj.znaci, u miksetu..pa ozvucenje.....ako moze...sta treba da se uradi....gdje da se to sve ukljuci, ako mozda znas...da li uopste moze to da se odradi...da radis svirke sa tim....koji programi su potrebni itd.
Mislim da moze, ali nisam siguran kako. Mada, mozda i gresim. U svakom slucaju, ovi trigeri rade sve sto i pravi, tako da, ako mogu pravi, mogu i ovi.


Hvala....moracu da se raspitam oko toga.....ako i ti nesto saznas ili skontas...javi!
Black Metal
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 4
Joined: November 13th, 2007, 8:16 pm

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Black Metal » March 11th, 2008, 9:11 pm

Moze, kao sto sam vec rekao ja sam napravio jedan i direktno mi je prikljucen u racunar. Ti vjerovatno mislis prikljucivati samo na bas bubanj. I to mozes sa dva pieza povezana paralelnom vezom i postavis ih u dva bata. Mislim da EZ Drummer ima tu opciju da prima impulse i pretvara ih u zvuk koji ti hoces. Ja sam do sada radio samo naknadno pretvaranje impulsa u zvuk bas bubnja.
Problem je samo u tome sto moras imati bruka jak racunar, preko 1 gb rama jer ti onda EZ Drummer zna prekidati zvuk ili kasniti par sekundi, a to ne zelis da ti se desi! :)
User avatar
Element9
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 276
Joined: November 28th, 2007, 9:00 pm
Location: Beograd

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Element9 » March 12th, 2008, 12:06 am

Bas kul ako EZ Drummer moze to da radi.

Najkorisceniji program kojem je glavna namena sound replacing bubnjeva (sto se inace najbolje radi pomocu signala iz trigera) zove se Drumagog.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Moji "home made" trigeri

Post by downbeat » March 13th, 2008, 4:25 pm

Black Metal wrote:Moze, kao sto sam vec rekao ja sam napravio jedan i direktno mi je prikljucen u racunar. Ti vjerovatno mislis prikljucivati samo na bas bubanj. I to mozes sa dva pieza povezana paralelnom vezom i postavis ih u dva bata. Mislim da EZ Drummer ima tu opciju da prima impulse i pretvara ih u zvuk koji ti hoces. Ja sam do sada radio samo naknadno pretvaranje impulsa u zvuk bas bubnja.
Problem je samo u tome sto moras imati bruka jak racunar, preko 1 gb rama jer ti onda EZ Drummer zna prekidati zvuk ili kasniti par sekundi, a to ne zelis da ti se desi! :)
...bas je to sve fino...ali, eto, nista od toga posto mi je racunar mala kantica!...hvala puno ljudi!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Drobac » November 7th, 2008, 10:05 pm

Evo mali tutorijal kako da sami ovo napravite.

Sve sto vam treba je Iron Cobra bat (ili bilo koji drugi slicnog oblika, moze i Pearl, DW i sl), piezo, zenski dzek (onaj u koji ide gitarski kabl) i kabl.

Ovako izgleda piezo koji sam ja koristio:

Image

Prvo treba da sklonite filc sa samog bata.

Image

Onda napravite mali prorez na dnu da kabl moze da prodje.

Image

Zatim zalemite kabl na piezo.

Image

Kao sto se vidi na slici, jedna zica kabla ide na manji krug, a druga na veci.
Drugi kraj kabla se lemi na zenski dzek.

Image

Zalepite piezo sa kablom na bat. Ja sam koristio super lepak, a vidim sad po radnjama ima i neki super lepak u obliku gela, mozda bi to cak bilo i bolje, jer je elastican.

Poledjinu filca treba izdubiti da bi kabl mogao da stane i ti zalemljeni delovi.

I na kraju zalepite filc nazad na bat.

Image

Image

Ova slika je malo mutna, zaboravio sam da iskljucim zum na telefonu, ali eto je cisto da vidite ceo triger.

Image
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Moji "home made" trigeri

Post by Ognjen » November 8th, 2008, 12:27 am

Koliko cesto ih koristis? Nema nikakvih problema, piezo se nije ostetio od stalnog udaranja?
Post Reply