Carlsbro ekektronci

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
kiki_su
Dobošar
Dobošar
Posts: 124
Joined: December 3rd, 2008, 6:22 pm
Inspiracija: Witchhunter(RIP), Ventor,Lombardo, Kollias,Laureano, Terrana,Gadd

Carlsbro ekektronci

Post by kiki_su » January 31st, 2021, 11:08 am

Pozdrav,

Interesuje me da li neko ima iskustva sa Carlsbro elektroncima i da li bi ih preporucio.

Merkam njihove najjace modele, za cenu se dobije bas dosta ali ne znam kakav je feel i kvalitet generalno, trebalo bi mi za vezbu pre svega i koristio bih duplu pedalu.
Takodje ne znam da li je bolje sa mesh hedovima ili gumeni padovi ali bih ja mislim mogao da probam to u radnji, no zanima me i koji tip je trajniji, pretpostavljam da su gumeni padovi duzeg veka trajanja.

Bonus pitanje: kako se poredi Carlsbro Octo A sa Alesis Sample Pad Pro.

:)

Hvala,
Kristijan
CHAOS PANZERBLAST!!
Cvija
Dobošar
Dobošar
Posts: 36
Joined: August 23rd, 2014, 9:40 pm

Re: Carlsbro ekektronci

Post by Cvija » March 20th, 2021, 5:15 pm

Carlsboro je....pa isti vizuelno Alesisu,verovatno i kvlitet je tu negde.Ha eto i ti si nakraju uporedio sa Alesis,tako da ima tu nesto osim izgleda.Guma se cuje jace od mash pada.Guma dobija promenu boje,isposti se,puca....guma.Mash skines ocistis,promenis na kraju...kod gume nema menjanja.Nema menjanja ni kod silikonskih padova,ali sve ono sto je gumi minus to silikon uopste ne poznaje.Izuzetno tih sa dojajnim odzivom ili ti reboundom palice,po meni je silikon keva,medjutim njega sam sretao samo na novijim modelima Yamahe.Mozda su poceli da ga koriste jos po neki,ali za jami sam siguran.Sto se tice kvaliteta i filinga....moras da odes i probas,pa ces onda imati neku osnovu za uporedjivanje sa onim sto si do sada svirao.Nekako ne mogu da se otmem utisku da,kad vratim film,nikad ali nikad nisam mogao da namestim elektronca onako bas da mi bude po meri.Uvek me je nesto sputavalo i i ogranicavalo,najcesce pozicija dobosa u odnosu na kontru i prelaze,ali ja sam imao i svirao elekrtonce nize i nize srednje klase,nadam se da je ta ergonomija zastupljenija u visim klasama.Kod elektronca i generalno,sva konzumna elekrtonika ima svoje trajanje,zato je bitno kupiti novu stvar a koliko sam ukapirao ti i ides na kupovinu novog instrumenta.E,da...potrudi se,zarad osecaja sviranja,kasnije eventualne prodaje i svega ostalog,da imas stalak za kontru sa naravno gumenim tanjirima i bas pad sa bas pedalom.Nezaobilazni Thomann ima neki svoj brend Millenium pogledaj sta dobijas za 450e u tom thomannu od tog milleniuma.U odnosu na prve serije njihove top klase,sada su se prilicno popravili u kvalitetu matrijala.Mislim ciljano na gumu koju su koristili za cinele,ranije je to bilo djubre,zaista.O zvuku ne rekosmo nista....a bitan je i te kako.Alesis je go kurac bar,ono sto sam ja svirao,Yamaha od ulaznog modela koji ima 10 setova u modulu ima veoma verne kopije akustike,Roland takodje,a vidis taj Millenium za 450-500e ima bolje "boje"od duplo skupljeg Alesisa.Ipak sve je u uvu muzicara.Jos jedno znaj ne potcenjujem elektroniku,ali od akustike uvek mozes da napravis elektronca,dal trigerovanje ili prostom ispunom komponenti sa stelovanjem na mixeti,ali elekrtronac ostaje elektronac.
https://t.me/pump_upp
Post Reply