Koje opne da stavim?

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Koje opne da stavim?

Post by Mladen Dimitrijević » January 31st, 2014, 11:47 pm

Emp je 7+7 a ps3 10 + denfer oko stranice a to mu daje malo vise masnoce :)
Last edited by Mladen Dimitrijević on January 31st, 2014, 11:50 pm, edited 1 time in total.
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Koje opne da stavim?

Post by RLRRLRLL » January 31st, 2014, 11:49 pm

downbeat wrote:..i to velike razlike bi trebalo biti.
Pa da, ali kazem trebalo bi biti ako nista samo na osnovu debljina, o dizajnu zvuka da ne pricamo.
Ne razumem sta je hteo kolega da kaze kada je napisao "ps3 ima malo dublji zvuk, malo vise bassa"...
Dvoslojne plastike su dublje od jednoslojnih, bar bi trebalo biti, ako ne gresim..?
Art, action, reincarnation...
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Koje opne da stavim?

Post by RLRRLRLL » January 31st, 2014, 11:52 pm

Svira li neko Ambassador kao udarnu?
Art, action, reincarnation...
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Koje opne da stavim?

Post by Mladen Dimitrijević » February 1st, 2014, 12:05 am

RLRRLRLL wrote:
downbeat wrote:..i to velike razlike bi trebalo biti.
Pa da, ali kazem trebalo bi biti ako nista samo na osnovu debljina, o dizajnu zvuka da ne pricamo.
Ne razumem sta je hteo kolega da kaze kada je napisao "ps3 ima malo dublji zvuk, malo vise bassa"...
Dvoslojne plastike su dublje od jednoslojnih, bar bi trebalo biti, ako ne gresim..?
znam da je ps3 malo masniji jer je emp 7+7 mil, a ps3 10 mil + denfer sa strane, a probao sam i jednu i drugu u clear verziji i na snare, i na tom, na dobosu je ps3 bio malo priguseniji, a na tomu malo priguseniji i sa malo vise bassa, i stim je bio isti.. :drummer:
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Koje opne da stavim?

Post by RLRRLRLL » February 1st, 2014, 1:16 pm

Probao neko (svirao) ambassador na basu kao udarnu???
I ona je debela ista kao i PS3 (10 mil) ali bez demfera. Razmisljam ako vec stavljamo (punimo) svasta u bass da li taj demfer (koji ps3 ima) toliko utice na kvalitet???
10 mil je 10 mil, sa ili bez demfera... Ima li razlike? Ionako mi sami demfujemo i pravimo low end i tacku koliko mi zapravo hocemo.
Art, action, reincarnation...
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Koje opne da stavim?

Post by Goatbeard » February 1st, 2014, 2:57 pm

PS 3 (ja koristim coated) je odlična bass opna. Ima dovoljno i attacka i niskih frekvencija a sva "dešavanja" uspešno kontroliše unutrašnji prsten. Lično ne volim nikakve davitelje tipa-trake,jastuci itd. ali prsten je možda najbezbolnija varijanta kada je bass u pitanju. Samo napred,nećeš zažaliti. :thumbup:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Koje opne da stavim?

Post by RLRRLRLL » February 1st, 2014, 4:08 pm

Da li ti prazan bass bubanj (sa ps3) dozvoljava da lepis bat na plastiku prilikom sviranja ili ne.? Jedna od dobrih stvari koje pruza jastuk ili sta vec u bas bubnju (koje je prislonjeno uz udarnu plastiku, pored demfovanja) je opcija da bat sme da ostane zalepljen na plastici do sledeceg udarca. Da li taj demfer na ps3 toliko udemfuje plastiku da kada bat ostane na plastici, sama plastike ne proizvodi cudne zvuke?
Art, action, reincarnation...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koje opne da stavim?

Post by downbeat » February 1st, 2014, 4:43 pm

Ja nikad nisam stavljao prskani ambasador na kick, a htio sam.. ali sam svirao nekoliko puta, tako da imam neku sliku otprilike... tj. znam šta se tu dešava.
Konkretna situacija - studio.
Bio je taj ambassador na kiku.. isprobam, snimim malo... zvuk vrhunski.. tačka samo takva. Fali malo niskih, ali obradom bi se to moglo dodati. U kicku samo onaj evans fazon.. ono jastuče što se nalanja na opnu.
Ima dosta otvoreniji zvuk.. osjeti se ona neka boja što bi se moglo čuti kod jazz bubnjeva, da tako kažem.. ta neka otvorenost.. kao neko disanje. ne znam da opiše. recimo, čuje se nekako ta neka jednoslojna opne (da, i ps3 je jednoslojna, ali oni prstenovi skinu to)
Onda sam stavio PS3..
Ukratko. isproduciran zvuk. Ništa ne treba dodavati. Oni prstenovi, dodaTci.. šta god, odrade gomilu posla.
U principu.. mnogo je lakša za štimanje.. manevrisanje. Zahvalnija je dosta za korišćenje.
Činjenica, nije mi tako dobra "tačka" kao sa ambassadorom, ali ima to nešto što ambassador nema i obrnuto.
Osjećaj je potpuno drugačiji.. amb.mnogo brže reaguje, osjetljiviji je.. nema potrebe da ga udaraš da bi dao ton. Dok je kod PS3 malo drugačije.
Na kraju sam ostavio ps3 prvenstveno zbog tog osjećaja... trebalo bi mi dan-dva da sviram sa tom opnom da se noge naviknu na taj feel :) a u studiJu nisam imao vremena za to.
Svakako, nisam se pokajao.
Volio bih nekad da imam viška love pa da imam i jednu amb. opnu za kick.. da malo promjenim.
Definitivno, amb. na kicku nije za dekanje. Izgubi brzo onaj svoj karakter i vjerujem da će brže pući.
..i još nešto, ja sa ps3 nemam ništa u kicku.. a sa amb mi morao nešto da pristavim :) .. da malo skinem onih visokih.
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Koje opne da stavim?

Post by RLRRLRLL » February 1st, 2014, 5:09 pm

downbeat wrote:još nešto, ja sa ps3 nemam ništa u kicku.. a sa amb mi morao nešto da pristavim :) .. da malo skinem onih visokih.
Lepis bat na plastiku od udarca do udarca?
Art, action, reincarnation...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koje opne da stavim?

Post by downbeat » February 1st, 2014, 5:24 pm

Kako kad, iskreno da ti kažem...
Kako moj bend ima dosta sporine i onda se trudim da dam što više "masnoće" tako da puštam i kick da daje sustain.. da diše. Mada, ima momenata i kad zabijam bat u opnu.
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Koje opne da stavim?

Post by RLRRLRLL » February 1st, 2014, 5:48 pm

Ja sam do sada svirao 18-ice i 16-ice basove (i dalje naravno), uvek prazne i bez lepnjenja bata. Sada mi treba tacka jer formiramo ekipu u kojoj ce se 80% repertoara svirati disco.

Zbog ovog dovodim u sumnju prazan bas...

Art, action, reincarnation...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koje opne da stavim?

Post by downbeat » February 1st, 2014, 6:05 pm

a dobro..
ako želiš tačku, onako.. dobru, jebenu.. :) moraćeš nešto da ubaciš unutra i da prisloniš na opnu.. udarnu.
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Koje opne da stavim?

Post by RLRRLRLL » February 1st, 2014, 6:16 pm

Da li onda ima razlike izmedju jednoslojne Ambasador (10 mil) bez ugradjenog demfera (prstena) i PS3 jednoslojne (10mil) sa ugradjenim demferom (prstenom)? Svakako cu demfovati jastukom ili cime vec.
Art, action, reincarnation...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koje opne da stavim?

Post by downbeat » February 1st, 2014, 6:56 pm

Naravno da ima. i to ogromna razlika. Za to što ti želiš, ps3 ti ide.. jednostavno, ti prstenovi skinu visoke, daju više low-enda.. na kraju krajeva, ne znam da li si ikada svirao evans g1 i evans genera.. doduše, opna je za doboš, ali znaš šta se dešava.
Uzmi ring i stavi na neku opnu i vidjećeš šta će se desiti.. zvuči kao potpuno druga opna, a ista.
Tako ti je to i sa te dve opne za kick.
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Koje opne da stavim?

Post by RLRRLRLL » February 1st, 2014, 8:33 pm

Shvatio poruku.
Generu koristim doduse dry varijantu (na jednom od mojih dobosa), na sve ostale dobose najbolje leze ambasadori. Skoro sam hteo da promenim, bas sam se nalozio na ps3 uzeo sam 13" za dobos i 16" za kick. Uopste mi se nisu dopale ni jedna ni druga... Otisle su obe u nekoj od zamena opreme...
Za sada furam pinstrip na tomovima, ambasador (i tu generu dry) na dobosima i ambasador bass na 18 i 16 kick-u.
Na ovom 22 basu cu videti sta ce leci najbolje...
Art, action, reincarnation...
Post Reply