Koje opne da stavim?

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Koje opne da stavim?

Post by Mare » October 24th, 2014, 7:23 pm

Treba mi neko da me posavetuje kako radi Remo-va Dynamix plastika za doboš (na donju plastiku konkretno mislim). Imam jednu i rado bih je probao ali nemam vremena da je probavam na raznim dobošima tako da bi mi savet od iskusnijih dobro došao.
Koji doboš je najbolje podnosi, drvo, mesing, aluminium, metal, karbon, itd kao i koja joj dubina doboša najbolje prija. Nebi bilo i loše da čujem koju reč i za snar.
Hvala unapred na savetima
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
DarioYoung
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: March 24th, 2014, 12:17 pm

Re: Koje opne da stavim?

Post by DarioYoung » February 12th, 2015, 9:32 am

Pozdrav drugari!
Dvoumim se izmedju dvije opne :
http://artist.ba/mex/artikal.php?glavna ... 7&art=6342 i
http://artist.ba/mex/artikal.php?glavna ... 7&art=3247

Znam da je razlika u cijeni ocigledna i da je REMO uljana i obojena u crnu,ali me interesuje sto se tice zvuka ima li velike razlike,sa jedne strane kontam da je skuplje-bolje,ali sa druge opet kontam,da ova skuplja nece znatno doprijeniti boljem zvuku od ove jeftinije.Ono sto sviram koketira izmedju fanka i rocka...Ako neko zna ,neka samo sarne koji savjet,bicu veoma zahvalan :) .pozdrav!
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koje opne da stavim?

Post by downbeat » February 12th, 2015, 11:00 am

Brate.. nemoj taj Ebony.. ima baš nekako mutav zvuk. Ok je da imaš jednu regularnu opnu, pa ovu staviš, eto, za zajebanciju.. :D ..ne kažem da ne valja, ali jednostavno nije to to..predebela je. Taj evans radi vrhunski. Sigurno se nećeš pokajati.
..opet, sve je to stvar ukusa, naravno.
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Koje opne da stavim?

Post by Niki67 » February 12th, 2015, 2:28 pm

downbeat wrote:Brate.. nemoj taj Ebony.. ima baš nekako mutav zvuk. Ok je da imaš jednu regularnu opnu, pa ovu staviš, eto, za zajebanciju.. :D ..ne kažem da ne valja, ali jednostavno nije to to..predebela je..
Apsolutno se slazem sa tobom, licno sam probao taj Ebony ali pre neki dan slucajno naleteh na ovaj snimak

User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Koje opne da stavim?

Post by Ghostnote » February 12th, 2015, 4:13 pm

DarioYoung wrote:Pozdrav drugari!
Dvoumim se izmedju dvije opne :
http://artist.ba/mex/artikal.php?glavna ... 7&art=6342 i
http://artist.ba/mex/artikal.php?glavna ... 7&art=3247

Znam da je razlika u cijeni ocigledna i da je REMO uljana i obojena u crnu,ali me interesuje sto se tice zvuka ima li velike razlike,sa jedne strane kontam da je skuplje-bolje,ali sa druge opet kontam,da ova skuplja nece znatno doprijeniti boljem zvuku od ove jeftinije.Ono sto sviram koketira izmedju fanka i rocka...Ako neko zna ,neka samo sarne koji savjet,bicu veoma zahvalan :) .pozdrav!
Emad uzmi. Nizak štim + 5;6 cm ćebeta na donjem delu opne i može da puca kao top. U stvari, sve zavisi od bubnja, kad mu budeš štim/denf kombinacijama našao "sweet spot" zvučaće odlično
DarioYoung
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: March 24th, 2014, 12:17 pm

Re: Koje opne da stavim?

Post by DarioYoung » February 12th, 2015, 9:19 pm

To sam i pretpostavio...djelovala mi je predebela ipak.Hvala ljudi! :D
Nebojša
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 1
Joined: November 17th, 2016, 11:00 am
Moj Bubanj: Basix Danny Got signature
Moji bendovi: Multi Generacija,Krajnje Vreme
Inspiracija: Lars Ulrich,Mike Mangini,Mike Portnoy,Dave Lombardo

Re: Koje opne da stavim?

Post by Nebojša » December 16th, 2016, 2:08 pm

Imam Basix Danny Gotlieb Birch signature set 10,12,14,22x18 promenio sam plastike stavio sam gore Evans G2,sve rade dobro,čak sam upoređivao sa jačim drvetom drugar ima Pearl seasion elit ali remo pinstripe i mogu reći da rade približno isto,a Pearl je skuplji za duplo. E sad pitanje moje ako može da mi pomognete,na basu imam Aquarian super kick 1 i rezonatna mi je aquarian koja ne znam. Suviše mi je zvuk udemflovan,nema onaj atak,s obzirom da je bas bubanj deset šrafova mislim da se može dobiti bolji zvuk,probao sam svašta od različitih štimanja,do stavljanja svega u svačega u bas bubanj,do skroz praznog ne pomaže. Remo powerstroke 3 sam probao od drugara nije mi se učinila da je poboljšao zvuk,dali je do drveta ili ne,ili da probam sa nekom drugom plastikom?
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: Koje opne da stavim?

Post by somborjazz » December 22nd, 2016, 5:24 pm

Birch je po karakteru otvorenog zvuka, ne bi trebalo da je do njega... Ako zelis sustain, tanje plastike i bez puno denfanja, tj samo parce sundjera ili tanjeg platna koje dodiruje obe plastike istovremeno, stim koji ti se svidja i to je to ;)
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koje opne da stavim?

Post by downbeat » December 22nd, 2016, 7:09 pm

Ta opna koju imaš na kicku je već sama po sebi mnogo udemfovana (fabrički). Tako da nemoj još dodatno da je demfuješ.
Pitanje je koliko je stara ta opna?
Ta opna pršti od ataka i low enda... i čudi me da je takva situacija.
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Koje opne da stavim?

Post by Ghostnote » January 8th, 2017, 1:27 am

Nebojša, mislim da je takva izrada shell-a i da nećeš dobiti neki značajniji pomak. Promenom plastike ćeš dobiti malo drugačije nijanse i to je sve. Za sad nisam čuo ni jedan Basix a da mi se svideo zvuk bass bubnja, ali zato timpani zvuče odlično.

@somborjazz, ja sam jednom probao sa sunđerom srednje tvrdoće ali sam dobio kartonski zvuk koji mi se nije svideo. Možda zavisi i od vrste sunđera, treba pokušavati samo sa onim najmekšim.
Post Reply