"Flight case" za ceo set

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
shvona
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 6
Joined: October 31st, 2008, 9:05 pm

"Flight case" za ceo set

Post by shvona » September 15th, 2012, 11:38 pm

Pozdrav ljudi,
razmisljam se da napravim kofer "flight case" za ceo komplet. Rzamisljao sam o hard case i softcase torbama ali kad sam se preracunao ja za cenu jednog hard case-a za bas bubanj mogu da napravim kofer za ceo bubanj. Projektovao sam ga tako da stane set
Bas 20"
Indijaner 14"
Tom 12"
Tom 10"
Dobos 14"
Cinele
Stalci
Dupla bas pedala
Stolica
Mikrofoni i kablovi
Razne dzidza-bodze...
kutija za bubanj1.jpg
Vrata ce se skidati nacisto, a razmisljam se da ih napravim "deblja" pa mozda nadjem i u njima prostora za pakovanje nekih dzidza-bodza.
Takodje tockovi ce biti sa donje strane ali i na jednoj (najverovatnije desnoj) strani, kao i rucke.
Obzirom da basista ima prikolicu za kola, mislim da mi je ovo mnogo povoljnije i sigurnije resenje od ostalih torbi.
Da li ste imali slucajeva da nosite ovoliki case i da li je vise smetao nego pomogao ili naprotiv...

P.S. providni krug ispred bas bubnja je torba za cinele.
Da li neko ima ideju kako bi se moglo ovo prepakovati u manji case. Ja ga vrtim danima i ovo je najkompaktnije do cega sam dosao.

Pozz
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: "Flight case" za ceo set

Post by Mare » September 16th, 2012, 8:51 am

Druže, istu ideju sam imao pre nekih 15-ak godina ali sam odustao od iste zbog nekompatibilnosti sa uslovima sa kojima sam se susretao tokom sviranja.
Prvenstveno mislim na gabaritne mere tog "univerzalnog" kofera. Uvek će ti biti potrebna pomoć oko transporta gde god išao da sviraš, a da ne pričam o klubovima koji se nalaze u podrumskim prostorijama, o uskim stepenicama itd... ima još milion razloga.
Nadam se da si uočio problematiku...
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
Matematika
Dobošar
Dobošar
Posts: 103
Joined: April 1st, 2008, 8:50 pm

Re: "Flight case" za ceo set

Post by Matematika » September 16th, 2012, 8:52 am

mislim da ce ti biti preveliko... i preduboko... pa to je ko pravi ormar... flight caseovi sami po sebi nisu lagani a zamisli tezinu sa komplet bubnjem.+hardware koji je tezak, pa činele... neznam sta bih rekao, kao ideja je dobra i sviđa mi se... ako krenes sa radom postavljaj slike da vidimo kako napreduje, ali ovo ce biti preveliko... eto.. sretno
shvona
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 6
Joined: October 31st, 2008, 9:05 pm

Re: "Flight case" za ceo set

Post by shvona » September 16th, 2012, 12:45 pm

Uh, plasio sam se takvih odgovora ali bas takvi su mi i trebali :) (ako to nekom ima smisla)
Elem, posto nemam para za one plasticne case-ove i slicne zaj.bancije ostaje mi sledece.
razdvojiti set od hardvera u dve kutije

1. sifonjer je trenutno dimezija VxSxD 135x85x70
- potrebno smanjiti gabarite, posebno sirinu i dubinu (zbog uskih hodnika i sl)
- obzirom da necu bubnjeve slati avionom, niti utovarati viljuskarom, jos manje da ce to neko drugi raditi umesto mene
stranice mogu biti sperploca 9mm+laminirani ABS. Dovoljno cvrsto i dovoljno lagano, sa govoljno rucki okolo za svakog clana benda bar po jedna :P
- tockovi sa donje stranice i tockovi sa leve stranice

Za sada sam stigao do dimenzija 137x60x65
kutija za bubanj-mala1.jpg
kutija za bubanj-mala2.jpg
Tomovi su razdvojeni panelom koji se vadi
Indijaner i dobos takodje razvojeni panelom koji se vadi
U kutiju staje set i cinele.

Jos da skontam kutiju za hardver and good to go.
Cim budem imao slike bacam ovde.
Pozz

P.S. i dalje bilo kakav input je dobrodosao.
U dnevnoj sobi imam sto koje je tacno ovih dimenzija i ne cini mi se preterano velik.
Mozda gresim?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: "Flight case" za ceo set

Post by MarcusS » September 17th, 2012, 2:30 am

Ja mogu da ti dam input koji će da te podseti da ne zaboraviš da nam javiš kako je ispalo. :)
Spread the word! :)
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: "Flight case" za ceo set

Post by Boris J » September 17th, 2012, 3:06 am

Jbg, rachunaj na jako strme stepenice i da ti kod istih ti tochkici nece nishta pomoci i da ce toliki flight case niz (i josh gore uz) iste morati da tegle bar dva choveka (koji se nadam redovno posecuju teretanu).

Iz nekog razloga mnogo vishe klubova nego shto bi ochekivao ima jako strme stepenice :)

Ja sam lichno svirao u bar jedno 15...

Generalno ako bi taj "flight" case bio korishcen za varijante bukvalnog prevoda svog imena kapiram da bi bio odlichan. Ali kapiram da tvoj bend josh uvek ne poseduje privatni jet pa ne znam koliko ti je ovo praktichno ali u svakom sluchaju srecno sa izradom. I naravno podeli rezultate sa nama. :chears:
shvona
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 6
Joined: October 31st, 2008, 9:05 pm

Re: "Flight case" za ceo set

Post by shvona » September 17th, 2012, 10:58 pm

[quote="Boris J"]Jbg, rachunaj na jako strme stepenice i da ti kod istih ti tochkici nece nishta pomoci i da ce toliki flight case niz (i josh gore uz) iste morati da tegle bar dva choveka (koji se nadam redovno posecuju teretanu).

HAHA, gitarista i basista se stalno trte koje jaci i satro ko je bolji u teretani. Ima da ih naprzim da mi nosaju kofer svuda :evotigana:
Excellent.

Jos samo da se skupi para i eto ga kofer.
Bicete obavesteni a za pivo ce se dogovorimo. :thumbsup:
Post Reply