Tune-bot

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Tune-bot

Post by lolekovin1991 » July 25th, 2012, 3:51 pm

Stvarčica za štimanje bubnjeva, malopre sam gledao neki klip Mike Johnstona gde kaže da se prvo smejao ovom proizvodu kada ga je video, ali da se iznenadio kada ga je probao.


Je l' je neko probao ovo?
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Tune-bot

Post by Mare » July 25th, 2012, 5:11 pm

Nisam ga probao ali sam 100% siguran da je isto sranje kao i milion sličnih naprava koje služe istoj svrsi tj. štimovanju bubnja. Sve u svemu, moje mišljenje je da je najbolji i nezamenljivi uređaj za štimovanje upravo ovo:

Image Image
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Tune-bot

Post by lolekovin1991 » July 25th, 2012, 5:55 pm

Nemoj biti 100% dok ne probaš nešto.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Tune-bot

Post by downbeat » July 25th, 2012, 9:41 pm

Malo vise provedenog vremena sa bubnjem i kljucicem i mislim da nikakva spravica nije potrebna...
Mada, nemam nista protiv tih spravica...
U principu, koristio bih ih samo da me sto prije dovedu to tog nekog "mog" zvuka.. a onu finesicu bih sam dodao.. :)
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Tune-bot

Post by Mare » July 26th, 2012, 12:36 am

lolekovin1991 wrote:Nemoj biti 100% dok ne probaš nešto.
Druže, ne moram uvek probati nešto da bih znao da li valja ili ne. Pogldeaj klip koji si postavio.
Moje mišljenje:
1. Maistor koji prezentira napravicu govori kako mu je trebalo dosta vremena da izoštri svoje uši kako bi mogao štimovati bubnjeve, a sa ovim ispade da svako može za čas da to uradi što je prosto nemoguće.
2. Ne štimuje se svaki bubanj isto i ova sprava tu ne igra nikakvu ulogu (mislim na konstrukciju bubnjeva).
3. Lično imam drvene obruče na svim timpanima kao i na dobošu pa se pitam kako naštimovati takav bubanj sa ovim?
4. Lik je 'ladno izabrao za demonstraciju Acryl-ni bubanj, neverovatno...
5. Sve u svemu, sprava je jedino praktična da neiskusnim štimerima pomogne da urade fini štim i ništa drugo.
6. Svašta mi se još motalo po glavi kada sam napisao gornji post, te ovo pišem, ne da se prepucavam nego samo da vam opišem moj ugao gledišta na ovu i ovakvim sličnim spravicama.

Nadam se da me razumeš.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Tune-bot

Post by issuxx » July 26th, 2012, 1:54 am

Ja sam probao neki stimer za bubanj, taj je radio kao nekakav teg koji meri otpor opne, i kontam da racuna i pomaze da uporedjujemo tenziju medju civijama. Ali koji ton iz neke skale hoces da ti bude recimo timpan 8" ili dobos 14" to moras sam da odredis. Sem toga, stoji pitanje da li hoces da bubanj bude sam u odnosu na sebe da bude nastimovan, ili kao neki, oces da ti bubanj bude u tonu pesme koju snimas, individualna je stvar. Naravno ako koze nisu nove, to ne radi. Tako da, treba imati sluha u uvetu. Ako znas da nastimujes gitaru na uvo, onda mozes i bubanj, takodje na uvo. Na zalost, to je jako tesko ako neko nema sluha, odnosno natprosecno razvijen sluh. (mislim na razlikovanje tona i polutona i nekog medjutona izmedju pomenuta dva...) Neko se sa time rodi i uzima zdravo za gotovo, a mi otali, koji nismo apsolutni sluhisti, moramo malo taj sluh da treniramo. Ima nacina, mislio sam da sam gluv ko top i da nikad necu moci da otpevam nista, jer uvek falsiram, ali uz vezbanje dosta mi se taj skil popravio. Magicno, od tada i bolje stimujem bubanj "na uvo" To je ono sto ja mislim, sigurno neko zna bolje da objasni, ali zaljucujem da nikad ne bih trosio pare na stimer za bubanj. Bolje nove koze da kupis nego to.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Tune-bot

Post by Boris J » July 26th, 2012, 7:01 am

issuxx wrote:Ja sam probao neki stimer za bubanj, taj je radio kao nekakav teg koji meri otpor opne, i kontam da racuna i pomaze da uporedjujemo tenziju medju civijama. Ali koji ton iz neke skale hoces da ti bude recimo timpan 8" ili dobos 14" to moras sam da odredis. Sem toga, stoji pitanje da li hoces da bubanj bude sam u odnosu na sebe da bude nastimovan, ili kao neki, oces da ti bubanj bude u tonu pesme koju snimas, individualna je stvar. Naravno ako koze nisu nove, to ne radi. Tako da, treba imati sluha u uvetu. Ako znas da nastimujes gitaru na uvo, onda mozes i bubanj, takodje na uvo. Na zalost, to je jako tesko ako neko nema sluha, odnosno natprosecno razvijen sluh. (mislim na razlikovanje tona i polutona i nekog medjutona izmedju pomenuta dva...) Neko se sa time rodi i uzima zdravo za gotovo, a mi otali, koji nismo apsolutni sluhisti, moramo malo taj sluh da treniramo. Ima nacina, mislio sam da sam gluv ko top i da nikad necu moci da otpevam nista, jer uvek falsiram, ali uz vezbanje dosta mi se taj skil popravio. Magicno, od tada i bolje stimujem bubanj "na uvo" To je ono sto ja mislim, sigurno neko zna bolje da objasni, ali zaljucujem da nikad ne bih trosio pare na stimer za bubanj. Bolje nove koze da kupis nego to.
amin :)
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Tune-bot

Post by Mare » August 8th, 2012, 12:02 pm

Lično sam ga juče probao i potvrđujem moje predhodne komentare. Cena mu je 120€.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Tune-bot

Post by markojah » August 9th, 2012, 12:46 pm

Boris J wrote:amin :)
+1
inace praktikujem horsko pevanje poslednjih 6-7 meseci...sluh mi je ojacao, a i samo sviranje
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Tune-bot

Post by issuxx » August 9th, 2012, 2:03 pm

nikad ne bih dao 120 evraq na glupost, za te pare bolje kupiti punu kesu gaca i carapa
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Tune-bot

Post by Goatbeard » August 23rd, 2012, 5:26 pm

Mnogo zanimljivije sve to izgleda na sajtu http://tune-bot.com/tuningguide.html
+ mislim da ove informacije vrede više nego ta spravica. :)
Tu je i kalkulator pa se igrajte malo... :D
.--. --- - .--. .. ...
Post Reply