Izolacione slusalice

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Izolacione slusalice

Post by Drobac » March 9th, 2009, 10:00 pm

nemanja_cs wrote:ej ej, pa zato sam i stavio "lol"
zasto ne?
@nele88
to je to sto ja kazem, neko svira ovako neko onako. meni je lakse da ih sve cujem, ja znam aranzmane, ali mi je lakse ovako i sigurniji sam. i to me ne cini losijim bubnjarom.
Nisam ja ni rekao da te to cini losijim bubnjarem, i ja volim vise da cujem ostatak benda, ali moras znati sve pesme da odsviras napamet, bez pratnje ostalih u bendu. To znaci da je pesma uvezbana.

Sto se tice produzavanja sola i raspevavanja, ja mislim da bi moj gitarista ili pevac dobio palicu u glavu kad bi tako nesto uradio. Ako se pesma napravi da solo traje ovoliko ili onoliko, toliko i ima da traje, a ne da je gledam u pasulj kad ce gitarista da se smisli da je dosta.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: Izolacione slusalice

Post by nemanja_cs » March 9th, 2009, 10:10 pm

e sad, mnogo si striktan lol
@boris
to mi je i ranije jos rekao, covek koji se razume dosta u muziku i dosta je dugo u tome, da mi je to dobra stvar sto izuzetno slusam ostale.
a sto se tice presviravanja, ja mislim da to ne radim, trudim se da drzim neku dinamiku na nivou naravno podignem kad treba i spustim al ne izdrkavam se previse, trudim se da mi prelazi idu uz pesmu a ne da radim lightning madafakin speed prelaze, jer nema poente. kao kad bi gitarista odjednom poceo da shreduje ko nenormalan.
uostalom, cucete kad budemo snimili nesto uskoro :)
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Izolacione slusalice

Post by Ognjen » March 10th, 2009, 4:17 pm

Drobac wrote:Pa ozbiljno. To sam video kod Kolliasa na forumu, pitali ga ljudi sta ima u monitorima, on rece samo bubanj. Pa kad su ga pitali kako cuje gitare, on rece i ne cujem ih, znam sve pesme napamet, napamet i sviram, ako bih cuo gitare onda bih ja pratio njih, ovako oni prate mene. Posle toga sam skontao da moj bend ima taj problem.
Metal trazi mehanicku tacnost, tako da ovo moze da prodje. Cim se u muzici trazi groove, osecaj i dinamika, bez dobrog monitoringa i komunikacije medju svim instrumentima tesko da ce ista zvucati kako treba. Jos ako je u pitanju improvizacija...
Last edited by Ognjen on March 10th, 2009, 5:12 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Nele88
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 275
Joined: August 18th, 2008, 9:29 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007,Gibraltar,Paiste i Zildjian,VicFirth

Re: Izolacione slusalice

Post by Nele88 » March 10th, 2009, 4:43 pm

Hvala Ognjene, to sam hteo da kazem... :chears:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Izolacione slusalice

Post by Drobac » March 10th, 2009, 4:55 pm

Ognjen wrote:
Drobac wrote:Pa ozbiljno. To sam video kod Kolliasa na forumu, pitali ga ljudi sta ima u monitorima, on rece samo bubanj. Pa kad su ga pitali kako cuje gitare, on rece i ne cujem ih, znam sve pesme napamet, napamet i sviram, ako bih cuo gitare onda bih ja pratio njih, ovako oni prate mene. Posle toga sam skontao da moj bend ima taj problem.
Metal trazi mehanicku tacnost, tako da ovo moze da prodje. Cim se u dinamici trazi groove, osecaj i dinamika, bez dobrog monitoringa i komunikacije medju svim instrumentima tesko da ce ista zvucati kako treba. Jos ako je u pitanju improvizacija...
Koliko treba da poznajes pesmu da bi mogao da improvizujes?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: Izolacione slusalice

Post by nemanja_cs » March 10th, 2009, 5:11 pm

treba da znas samo aranzman, gde sta ide
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Izolacione slusalice

Post by Ognjen » March 10th, 2009, 5:13 pm

Drobac wrote:
Ognjen wrote:
Drobac wrote:Pa ozbiljno. To sam video kod Kolliasa na forumu, pitali ga ljudi sta ima u monitorima, on rece samo bubanj. Pa kad su ga pitali kako cuje gitare, on rece i ne cujem ih, znam sve pesme napamet, napamet i sviram, ako bih cuo gitare onda bih ja pratio njih, ovako oni prate mene. Posle toga sam skontao da moj bend ima taj problem.
Metal trazi mehanicku tacnost, tako da ovo moze da prodje. Cim se u dinamici trazi groove, osecaj i dinamika, bez dobrog monitoringa i komunikacije medju svim instrumentima tesko da ce ista zvucati kako treba. Jos ako je u pitanju improvizacija...
Koliko treba da poznajes pesmu da bi mogao da improvizujes?
Pravo pitanje je koliko treba da poznajes ostatak benda. Neki bendovi sviraju bez ikakve unapred planirane kompozicije.
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: Izolacione slusalice

Post by nemanja_cs » March 10th, 2009, 5:42 pm

to mu dodje jam, jelte?
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Izolacione slusalice

Post by Drobac » March 10th, 2009, 5:51 pm

nemanja_cs wrote:treba da znas samo aranzman, gde sta ide
Moras da znas celu pesmu, ne samo aranzman. Zamisli da hoces da odsviras neki prelaz koji do sada nisi svirao, a ne znas kako koji deo zvuci? Pa krenes prelaze u pogresno vreme i zavrsis ih u pogresno vreme.
Ognjen wrote: Pravo pitanje je koliko treba da poznajes ostatak benda. Neki bendovi sviraju bez ikakve unapred planirane kompozicije.
Znam, ali sumnjam da tu ima nekih velikih promena. Mozda i gresim, ispravite me.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Izolacione slusalice

Post by Ognjen » March 10th, 2009, 6:14 pm

Kako nema, svaki put deonice imaju razlicito trajanje, razlicit intenzitet, dinamiku. Ceo aranzman moze da se promeni od izvodjenja do izvodjenja.

I, kao sto je spomenuo Boris, cak i kada se sviraju poznata kompozicija i aranzman, ako treba da neko "vuce" napred a neko nazad, to nece zvucati kako treba ako se muzicari ne cuju medjusobno.
Bottomline, ako muzika treba da "dise", svi clanovi benda moraju da imaju kompletnu zvucnu sliku.
User avatar
Orgasmatron
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 272
Joined: September 20th, 2008, 10:32 pm

Re: Izolacione slusalice

Post by Orgasmatron » March 24th, 2009, 6:40 pm

Drobac wrote:
Sto se tice produzavanja sola i raspevavanja, ja mislim da bi moj gitarista ili pevac dobio palicu u glavu kad bi tako nesto uradio. Ako se pesma napravi da solo traje ovoliko ili onoliko, toliko i ima da traje, a ne da je gledam u pasulj kad ce gitarista da se smisli da je dosta.

sa ovim se slazem. Najjache je bilo u jednom bendu gde smo svirali Metal Heart, gitarosh je voleo da oduzi solo 3 dana... bilo nam zanimljivo nekoliko proba onda smo prestali da ga jebemo 2% :seljak:
JA VOLIM SHUM KAD SHUSHKA KRV
I LESH U ZEMLJI SHTO GRICKA CRV
MENI SE PEVA KAD VIDIM CREVA
I KAD KRV SHTRCA IZ TVOGA SRCA AHA!
kiki_su
Dobošar
Dobošar
Posts: 124
Joined: December 3rd, 2008, 6:22 pm
Inspiracija: Witchhunter(RIP), Ventor,Lombardo, Kollias,Laureano, Terrana,Gadd

Re: Izolacione slusalice

Post by kiki_su » November 16th, 2009, 3:22 pm

uzeo sam pre nekih mesec i po antifone za 180 din i stvarno bubanj ima mnogo bolji zvuk, pogotovo bass.. i uzeo sam neke daxcell in-ear bubice za 350 din, los je zvuk i jedna strana je postala dosta tisa od druge...

planiram uzeti neke bolje sad uskoro pa bilo bi dobro ako bi neko mogao da mi preporuci neke bubice sa dobrim zvukom, da su trajne i da su dovoljno glasne.

inache fora je stvarno dobra, samo sam imao problem sto ako sam bubice stavio redvno u usi, antifoni su ih pritiskali i bolelo me uvo (usna skoljka) pa sam ih okrenuo na gore i zalepim ih za uvo :)
CHAOS PANZERBLAST!!
User avatar
argaroth
Dobošar
Dobošar
Posts: 70
Joined: June 25th, 2010, 5:50 pm
Moj Bubanj: Sonor, Sabian, Meinl, Gibraltar
Inspiracija: Hellhammer, Sean Reinert, George Kollias, Mike Portnoy
Location: Beograd
Contact:

Re: Izolacione slusalice

Post by argaroth » May 29th, 2011, 8:20 pm

useh pre 4 dana iFrogz InEar EP-MD-B/S
http://www.desk.rs/racunari/detalji/hea ... 1?i=0&st=2 i odusevio sam se :D
odlicno izoluju i glasne su tako da mogu da namestim koliko hocu da mi se cuje bubanj u odnosu na muziku :))

Image
"What do you call somebody that hangs around with musicians? A bloody drummer!"
-Nicko McBrain
Post Reply