Koje palice koristite?

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Koje palice koristite?

Post by Goatbeard » June 13th, 2013, 4:00 pm

Kupio juce European Downbeat 5B acorn tip.To je navodno Stunner model u srednjoj klasi (500 din.) ali na deklaraciji pise da ih proizvodi SZR iz Srbije,mislim da je Smederevo u pitanju. O kakvoj biz-varijanti je rec-ne znam, ali gledajuci Stunner katalog izgledaju isto i imaju iste promere.
Malo su duze od VF sa istom oznakom,drugaciji je vrh i 'rame' je malo sire i osetno su lakse od VF 5B. Balans je,u mojoj ruci,pomeren vise ka sredini palice i lepo leze u ruci. Daju kompleksniji zvuk na rajdu zbog masivnijeg vrha i lako pobude pitch cinele.

Jedina veca zamerka ide na neujednacen pitch palica - veoma primetna razlika! U radnji sam probao svih 7-8 pari koje su imali i nijedan nije imao ni blizu isti pitch!
Na rajdu i kontri takodje cujna razlika,kod ostalih komponenti (meni) nije toliko ni bitno. Toliko za sada,o izdrzljivosti cemo posle jos nekoliko proba.
Trenutno sam u Hard varijanti svirke i posle 4 sata przenja sinoc,
sve izgleda ok. :drummer:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Koje palice koristite?

Post by MarcusS » August 11th, 2013, 1:58 pm

U mitrosu je "velika vic firth akcija", ja naručio 3 para extreme 5A pa da se nađe...
Spread the word! :)
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koje palice koristite?

Post by downbeat » August 11th, 2013, 7:32 pm

Ja sam neki cudnim sticajem okolnosti dosao do nekih Crann palica, model slapper-bar tako pise, nema nikakvih oznaka osim toga u vidu 5a ili 5c, b, d... mogu reci da su dobre palice. Pokusao sam da nadjem ko proizvodi, ali slabo.. ne uspjedoh nista, osim neki mali info da dolaze iz Madjarske. Ako neko zna, nek kaze..
Neki 5a, duzi od standardnog 5a za 1cm, sto je dobro i ima "okruglu" glavu i malo deblji vrat. :) jako dobar balans imaju i poprilicno su ujednacenog zvuka, sto me iznenadilo. Mozda je slucajnost...

+ jos jednom da napomenem, DynaVox iz Slovenije. Stvarno odlicne palice, i jako dobre modele imaju. Od maslinovog drveta se rade i zaista bubanj zvuci mnogo drugacije nego ove druge, standardne palice sa kojima se susrecem. VF, ProM, itd itd...

Image
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Koje palice koristite?

Post by Woody » September 6th, 2013, 5:09 am

Mali update apropo Vater-a i ostalog... Vratih se ja VF-u iz neočekivanog razloga! Vater se pokazao izdržljivim i lepo izbalansiranim, ali se ispostavilo da u mojim rukama daje znatno lošiji zvuk od ostalih! Najdrastičnija razlika je bila na dobošu, gde je realno i najbitnije :zid: I tako, back to the drawing board, uzmem opet VF, ali ovaj put, delom zato što me mrzelo da jurim po celom gradu i tražim 5A, a delom zato što bi to bilo kao da se opet smuvaš sa ribom koja te je prevarila, uzmem nekoliko različitih signatura koje sam probao nekad davno i zaboravio kakve su.

Da skratim - Steve Gadd, odlične, malo kratke za mene, ali korisne za neke situacije, savršena definicija na činelama i tomovima; Dave Weckl (tamno braon), malo predugačke, lagane, ne sviđa mi se zvuk, brzo odustao, sad su rezerva; Dave Weckl (žute), ubice! Težina i balans (verovatno i gustina) daju tako dobar panč i ukupan zvuk i na dobošu i metalima i tomovima... malo su heavy, ali ništa preterano, a mana im je što su lakirane i lako klizaju kad se malo oznoje dlanovi (više od Gadd-ovih, valjda jer su teže).

Ponovo potvrda, skuplje=bolje bar što se tiče VF-a, a nekako sam počeo da se navikavam i na menjanje vrste palica u toku svirke! Za house Gadd, za pop-rock Weckl, možda nađem i nešto treće za ko zna šta :P Sledeća stanica - rediscovering Pro Mark :heavy:
The Sea, The Sea
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koje palice koristite?

Post by downbeat » September 6th, 2013, 11:08 am

Super, hvala za info! :thumbup:

Saaamo VF METAL! :D
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Koje palice koristite?

Post by filster » September 8th, 2013, 3:44 pm

Artist 5b. Nemam pojma ni cija je proizvodnja, niti bilo sta... 350 kinti sam platio par i traju mi cele 4 probe bez problema (12 sati), jos ni vrhove nisam zeznuo. U principu, za te pare, bas sam zadovoljan.
Who let the dogs out !?
User avatar
Grobi
Dobošar
Dobošar
Posts: 90
Joined: June 3rd, 2013, 1:23 am

Re: Koje palice koristite?

Post by Grobi » September 9th, 2013, 12:27 am

VF clasic 7A ali planiram da predjem na 5A ili B od istog proizvodjaca.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Koje palice koristite?

Post by lolekovin1991 » September 16th, 2013, 11:38 pm

Nije prikladna tema, ali ne bih da otvaram novu zbog ovoga, ako admini misle da treba da bude nova, ok. Evo noviteta.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koje palice koristite?

Post by downbeat » October 5th, 2013, 10:35 pm

Pitanje:

Da li je moguće naći par palica gdje i jedna i druga palica zvuče indentično???? :angry: :angry: :angry:

..smara me ta razlika u zvuku kad vježbam na pad-u.

Samo da mi je jedan takav par naći da imam za viježbu. Za sviranje mi to nije nešto mnogo neophodno.
Stotine palica sam imao/polomio ali još nisam naišao na par koji zvuči indentično. :angry:
User avatar
Grobi
Dobošar
Dobošar
Posts: 90
Joined: June 3rd, 2013, 1:23 am

Re: Koje palice koristite?

Post by Grobi » October 5th, 2013, 11:18 pm

Jutros mi je dao drugar palice koje su stare pa jedno 20 godina sigurno, duze su prilicno od standardnih, i teze dosta, i posle dana vezbanja mi ove standardne izgledaju lake kao pero i mnogo mi je lakse da sviram cak i slabijom rukom.
Ali ovo ne napisah zbog toga vec zbog cinjenice da je tim palicama svirano jako dugo i da nisu pukle i da deluju cvrsto kao celik, dok VF kad pukne unutra je sva nekako trula, kao prah se prospe, dok su ove palice i kad ih polomis neverovatne unutra kao tek oseceno drvo, sveze i blistavo, bukvalno kad se polomi mozes da je zalepis i ponovo daje identican zvuk kao dok je bila citava :blink:
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Koje palice koristite?

Post by lolekovin1991 » October 6th, 2013, 1:19 am

downbeat wrote:Pitanje:

Da li je moguće naći par palica gdje i jedna i druga palica zvuče indentično???? :angry: :angry: :angry:

..smara me ta razlika u zvuku kad vježbam na pad-u.

Samo da mi je jedan takav par naći da imam za viježbu. Za sviranje mi to nije nešto mnogo neophodno.
Stotine palica sam imao/polomio ali još nisam naišao na par koji zvuči indentično. :angry:
Imaš one nove Vic Firth palice, postavio sam video, pogledaj ih. A cena je baš fina. :)
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Koje palice koristite?

Post by Mare » October 6th, 2013, 8:20 am

downbeat wrote:Pitanje:

Da li je moguće naći par palica gdje i jedna i druga palica zvuče indentično???? :angry: :angry: :angry:

..smara me ta razlika u zvuku kad vježbam na pad-u.

Samo da mi je jedan takav par naći da imam za viježbu. Za sviranje mi to nije nešto mnogo neophodno.
Stotine palica sam imao/polomio ali još nisam naišao na par koji zvuči indentično. :angry:
Ima, samo treba probavati razne parove ali može da se nađu skoro indentične. Lakše ih je pronaći kod karbonskih modela.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koje palice koristite?

Post by downbeat » October 6th, 2013, 11:06 am

ma treba mi samo jedan par, da imam za vježbu. Ide mi na živce ta razlika u zvuku i onda ne mogu da odgonetnem, npr kad radim rudimente, double stroke itd. da li su mi nejednake ghost note zbog mene ili zbog palica...

Hvala na odgovoru! :chears:
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Koje palice koristite?

Post by Goatbeard » October 6th, 2013, 2:44 pm

Verujem da si toliko iskusan i da je ipak do palica.
A te male razlike niko osim tebe ili iskusnog kolege u publici ne cuje - zato opusteno. ;)
Ako baaaas lutas sa dinamikom u studiju,producent ce ti dati 'ostav' ili ces malo nervirati tonca na svirci pa ce te 'ispeglati' i to je to. :D
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Koje palice koristite?

Post by downbeat » October 6th, 2013, 4:01 pm

:D
Da, znam da je do palica (nadam se :D ).. ali opet me nervira :) ..natjer'o sam se jednom za sva vremena da sredim double stroke, da to navježbam da bude fino, ravno, čisto... ali ne može.. :D palice... :D

A dablove sviram već godinama na onaj Weckl fazon-sa natural evolution dvd-a (mislim, tu sam to prvi put vidio. Možda i nije njegova fora), i onda kako je malo naglašeniji taj drugi udarac (pri sporijim dablovima) + nejednakost u zvuku palica i zvuči poprilično "frustrirajuće". :)
Post Reply