Evans Torque Key

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
salence7
Dobošar
Dobošar
Posts: 88
Joined: January 6th, 2008, 11:26 pm
Location: Beograd

Evans Torque Key

Post by salence7 » May 29th, 2011, 1:03 pm

...postoji tema "Tama Tension Watch" a zaboravili smo ovo pomagalo, koje je po mom misljenju bolje(korisnije) a i znatno jeftinije.
Pisite vase iskustvo :thumbup:
Image
Last edited by salence7 on May 29th, 2011, 5:19 pm, edited 1 time in total.
...ko je vas poznavao ni pakao mu nece tesko pasti!
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Evans Torque Key

Post by RLRRLRLL » May 29th, 2011, 3:13 pm

Iskustva sa ovom stvarcicom nisam imao, ali sam upravo sad pogledao par klipova na yt o ovome i deluje prosto i efikasno!
Art, action, reincarnation...
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Evans Torque Key

Post by omen.buksa » May 29th, 2011, 6:10 pm

imam RythmTech-ovu varijantu toga i po meni je dobro za hitne slucajeve kad treba stimat bubanj sam da bude nastiman, ali nebitno kako. Govorim to zato jer najmanji stim na tome kak mos namjestit je jako visok. Mozda je sa Evansovim drugacije ali imam isti tip kljuca od drugog proizvodjaca
Biti ili ne biti....PITI! : DD
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Evans Torque Key

Post by RLRRLRLL » May 29th, 2011, 6:47 pm

znaci slaba korist...?
Art, action, reincarnation...
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Evans Torque Key

Post by Miron » May 29th, 2011, 6:51 pm

Idem za par dana da kupim ovaj kljuc, u mitrosu svega 2500 din...mislim da je odlicna sprava koja ce olaksati brojne muke...
User avatar
wicked
Dobošar
Dobošar
Posts: 86
Joined: September 5th, 2008, 10:17 am
Moj Bubanj: Tama,Zildjian Avedis
Moji bendovi: Filthy Rich
Location: Smederevo
Contact:

Re: Evans Torque Key

Post by wicked » May 29th, 2011, 7:30 pm

Imam ga, nije nesto!Mislim pomaze ako su ti civije perfektne tj. ako svaka pruza isti otpor jer Evans Torque Key radi na tom principu!Ako ga uzmes nemoj da se zajebes ko ja i da mislis da imas samo podesavanje od 1 do 9 kao sto sam ja mislio u startu pa provalio posle par dana!Mozes da ga odvijas i zavijas koliko hoces tako da moze da ti odradi i prilicno nizak stim i naravno visok!
www.myspace.com/hardrockfilthyrich
www.filthyrichband.net
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Evans Torque Key

Post by Niki67 » May 30th, 2011, 2:03 am

Rhythm Tech Torque Drum Key

Image



Ja koristim ovo cudo godinama i bez njega sam ko corav!
Savrseno radi.
Prednost je u tome sto probas sve moguce varijante stimovanja i kad nadjes ono sto ti se svidja zapamtis brojeve i svaki put pre svirke samo proveris stim (ne gubis vreme).

omen.buksa wrote:imam RythmTech-ovu varijantu toga i po meni je dobro za hitne slucajeve kad treba stimat bubanj sam da bude nastiman, ali nebitno kako. Govorim to zato jer najmanji stim na tome kak mos namjestit je jako visok. Mozda je sa Evansovim drugacije ali imam isti tip kljuca od drugog proizvodjaca
Ima jedna fora-kako se nisi setio da skines kruznu nalepnicu sa brojevima i ponovo je stavis na poziciju koja tebi odgovara.
Tako ces dobiti raspon za jako nizak i extremno visok stim! :)
Imao sam ih nekoliko do sad-kad kupim kljuc prvo sredim nalepnicu-i sve radi savrseno!

Probao sam i Evans ali ovaj kljuc je precizniji!
User avatar
salence7
Dobošar
Dobošar
Posts: 88
Joined: January 6th, 2008, 11:26 pm
Location: Beograd

Re: Evans Torque Key

Post by salence7 » May 31st, 2011, 6:15 pm

Miron wrote:Idem za par dana da kupim ovaj kljuc, u mitrosu svega 2500 din...mislim da je odlicna sprava koja ce olaksati brojne muke...
...jeftiniji je, oko 1750rsd lol
Po meni je super stvar, nisam koristio "Rhythm Tech Torque Drum Key" ali koliko vidim to je isti princip. Nisam bas najbolje ukapirao to sa skidanjem nalepnice, postavis da tvoj stim krece od 0 ili 5?!
Pitanje za sve koji koriste ovo pomagalo... Ja sam rezonantnu plastiku nastimovao za dva broja od gornje na svakom prelazu ( tipa 10''r -> 2; 10''prednja -> 4; 12''r -> 2; 12''prednja -> 4;14''r-> 4 i tako...). Cini mi se da daje najbolji zvuk ali nisam se mnogo igrao sa tim. Kako to izgleda kod vas?! :chears:
...ko je vas poznavao ni pakao mu nece tesko pasti!
User avatar
miloš
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 395
Joined: September 11th, 2008, 1:57 am
Moj Bubanj: Mapex proM, Paiste,Gibraltar, Vic firth, Remo
Moji bendovi: Harlekin, Pablo psihopata...
Inspiracija: Mike Protnoy, Chad Smith, Gavin Harrison

Re: Evans Torque Key

Post by miloš » June 1st, 2011, 12:08 am

salence7 wrote:
Miron wrote:Idem za par dana da kupim ovaj kljuc, u mitrosu svega 2500 din...mislim da je odlicna sprava koja ce olaksati brojne muke...
...jeftiniji je, oko 1750rsd lol
Po meni je super stvar, nisam koristio "Rhythm Tech Torque Drum Key" ali koliko vidim to je isti princip. Nisam bas najbolje ukapirao to sa skidanjem nalepnice, postavis da tvoj stim krece od 0 ili 5?!
Pitanje za sve koji koriste ovo pomagalo... Ja sam rezonantnu plastiku nastimovao za dva broja od gornje na svakom prelazu ( tipa 10''r -> 2; 10''prednja -> 4; 12''r -> 2; 12''prednja -> 4;14''r-> 4 i tako...). Cini mi se da daje najbolji zvuk ali nisam se mnogo igrao sa tim. Kako to izgleda kod vas?! :chears:
...gde ima da se uzme za te pare?
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Evans Torque Key

Post by Niki67 » June 1st, 2011, 12:17 am

miloš wrote:Nisam bas najbolje ukapirao to sa skidanjem nalepnice, postavis da tvoj stim krece od 0 ili 5?!
Kad se skine ova kruzna nalepnica sa brojevima-okrene se glavni tockic do pozicije da 0 ima najmanji otpor.
Zatim se vrati nalepnica ali tako da 0 ili pocetna crta bude na toj poziciji.
To je sve.
Bas zbog toga 2 ista kljuca nikad ne rade isto-malo stelovanja nije na odmet-i nije merodavno razlicitim kljucevima uporedjivati stim po brojevima!
User avatar
salence7
Dobošar
Dobošar
Posts: 88
Joined: January 6th, 2008, 11:26 pm
Location: Beograd

Re: Evans Torque Key

Post by salence7 » June 3rd, 2011, 7:40 am

miloš wrote:
salence7 wrote:
Miron wrote:Idem za par dana da kupim ovaj kljuc, u mitrosu svega 2500 din...mislim da je odlicna sprava koja ce olaksati brojne muke...
...jeftiniji je, oko 1750rsd lol
Po meni je super stvar, nisam koristio "Rhythm Tech Torque Drum Key" ali koliko vidim to je isti princip. Nisam bas najbolje ukapirao to sa skidanjem nalepnice, postavis da tvoj stim krece od 0 ili 5?!
Pitanje za sve koji koriste ovo pomagalo... Ja sam rezonantnu plastiku nastimovao za dva broja od gornje na svakom prelazu ( tipa 10''r -> 2; 10''prednja -> 4; 12''r -> 2; 12''prednja -> 4;14''r-> 4 i tako...). Cini mi se da daje najbolji zvuk ali nisam se mnogo igrao sa tim. Kako to izgleda kod vas?! :chears:
...gde ima da se uzme za te pare?
mitros :chears:
...ko je vas poznavao ni pakao mu nece tesko pasti!
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Evans Torque Key

Post by td-20 » September 20th, 2011, 12:57 am

Ja imam ovaj prvi gore Evans-ov i odlican je, ali mislim da je i ovaj Rhythm Tech Torque Drum Key isto ok mozda i bolja varijanta samo zato so se ovaj sraf za tenziju nalazi sa gornje strane, ne moram stalno da ga skidam da vidim na koliko je tenzija vec zatezem i vidim odmah kolika je tenzija !!!!
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Evans Torque Key

Post by Niki67 » September 20th, 2011, 1:23 am

Vidis to nisam primetio do sad-a koristio sam oba modela(lepo zapazanje).
Mene izludjuje Evans Torque Key zato sto ima magnet sa donje strane bas gde ulazi glava-koliko je korisno toliko mi smeta.

Nekad davno sam koristio ovaj model

Drum Torque Neary


Image


Bio je jako skup-ali zato vrlo precizan mozda cak i najbolji-jedino sto je malo glomazan.
Post Reply