Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by MarcusS » October 30th, 2007, 7:51 pm

Pošto sam skoro uzeo novu makinu, namontirah je, ali nisam ništa stavio u bass bubanj od silnog ushićenja i radosti sklapanja, naravno isti zvoni li zvoni, pa me zanima:

- šta staviti unutra, koliko "toga", kako prisloniti gde šta kako, i kako koji materijal utiče na zvuk?

- oko pomenutih petcheva za mesto udaranja bat-a, kaže mi Drobac in personal da mnogo utiču na sam zvuk, pa možda i tu neka preporuka i savet, kao i objašnjenje.

Razumem da su ove stvari nekima od vas rutinske i dokone, ali podelite iskustvo sa onima kojima je isto potrebno :)
Spread the word! :)
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by pedja_gumeni » October 30th, 2007, 9:10 pm

Ja sam uzeo te male flekica za membranu, da bih je zashtitio, a ujedno ta chuda zaista malo poboljshaju zvuk, daju jako lepu tachku...

a za unutar bass bubnja...Ja recimo nisam nikada obracao paznju na materijal, samo da ga zadenfujem taman toliko da ne zvoni....spoljna membrana igra isto ulogu u svemu tome...
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by Drobac » October 31st, 2007, 12:47 am

Mrzi me da prevodim:

Pads and/or Pillows

1. One pad or pillow, or anything that covers a calculated 15-20% coverage against Batter head only: Beater attack is accentuated, tone and sustain linger.

2. One pad or pillow, 15-20% coverage against resonant head only: Beater attack will be lessened, tone and sustain develop as a short burst of energy followed by some bright overtones.

3. One pad or pillow, 15-20% coverage against Batter head and Resonant: Beater attack accentuated, overall volume diminished a bit, tone and sustain become focused, overtones diminished.

4. One pad or pillow, 25-30% coverage against Batter head and 15-20% coverage of Resonant: Beater attack becomes much sharper and accentuated, overall volume does not diminished much more than the above, tone and sustain become even more focused, overtones all but gone. When used with a single ply muffled batter head, easy to get very sharp sound. Good choice for mic use.

5. One pad or pillow, 25-30% coverage against Batter and Resonant: A very focused sound, which becomes ideal for close micing of a kick drum. Beater attack becomes as sharp as it gets, overall volume does not diminished much more than the above, tone and sustain become short bursts of energy that when listened to without a mic, seem lifeless. A distinct “punch” sound.

Sto se paceva tice koristim Remo Falam Slam od 4 inca ali sam ga malo skratio sa gornje i donje strane, taman tako da stanu batovi duple pedale.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by MikePortnoy034 » October 31st, 2007, 12:57 am

Ja koristim jedno cebe koje je polozeno samo po dnu basa i daje bas dobar zvuk tako zadenfovan. Raspitivao sam se pre za sundjere ali kazu da to nije bas pametna ideja.
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by Drobac » October 31st, 2007, 1:09 am

MikePortnoy034 wrote:Ja koristim jedno cebe koje je polozeno samo po dnu basa i daje bas dobar zvuk tako zadenfovan. Raspitivao sam se pre za sundjere ali kazu da to nije bas pametna ideja.
Ja koristim sundjer, pre sam koristio cebe i veruj mi, nema tu nikakve razlike. Jedina razlika je u postavci denfa. Procitaj ono na engleskom sto sam dao.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by Boris J » February 20th, 2008, 1:08 pm

remov patch na clear powerstroke-u... a demf je jedan jako mali jastuk (sa stolice iz gajbe)
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by Loshme » February 21st, 2008, 4:03 pm

Neko cebe za kauch... Previse mi je veliko pa cu da trazim sad nesto manje... Prosekao sam staru plastiku za bas bubanj i stavio napred ali mi je cebe veliko, pa moram naci neshto manje...
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by Matija » February 27th, 2008, 6:35 pm

remo pinstripe sa evans patchevima, i evansov majushni jastuk tek da dodiruje beater head i prilicno opustena prednja koza...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by Boris J » March 14th, 2008, 4:57 pm

mali update... ja sam izvadio sav denf... nastimovao sam ga josh "tackastije" i, s obzirom da je 20ica u pitanju skapirao sam da mi se josh vishe skroz bez denfa a i nemam neki problem sa overtones i sl... zvuchi stvarno opako sada... |m| (a razmishljam se trenutno, s obzirom da ce mozda da mi uleti neka kinta uskoro, da nabacim josh jedan pa da budem zao i naopak do kraja... ali videcemo... )
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by Drobac » March 14th, 2008, 5:13 pm

Meni se licno ne svidja zvuk bez denfa i pored toga sto koristim EMAD2. A i denf koristim da bih malo "obuzdao" plastiku, mnogo mi se odbija pedala od nje bez denfa.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by Ognjen » March 14th, 2008, 5:57 pm

Boris J wrote:mali update... ja sam izvadio sav denf... nastimovao sam ga josh "tackastije" i, s obzirom da je 20ica u pitanju skapirao sam da mi se josh vishe skroz bez denfa a i nemam neki problem sa overtones i sl... zvuchi stvarno opako sada... |m| (a razmishljam se trenutno, s obzirom da ce mozda da mi uleti neka kinta uskoro, da nabacim josh jedan pa da budem zao i naopak do kraja... ali videcemo... )
Kako si ga nastimovao "tackastije"? Zategao jos, ili opustio do granice gubitka rezonancije?
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by Boris J » March 14th, 2008, 6:31 pm

otpustio naravno... skoro do gubljenja rezonance... da... jebe mile majke...
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by Ognjen » March 14th, 2008, 6:39 pm

To je to, samo jos vredi ubaciti peskirce ili mali jastuk da samo dodiruje batter stranu ako se koristi dupla pedala. Inace dolazi do nekotrolisanih sudara batova i koze dok osciluje.
Last edited by Ognjen on March 15th, 2008, 1:07 am, edited 1 time in total.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by Boris J » March 14th, 2008, 10:04 pm

e, sad sam ipak vratio denf... :D bio sad do prostorije na nekom djemu... i kao, aj ipak da ga vratim... ali i dalje je talme... :D
User avatar
spashtoot
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 203
Joined: October 24th, 2008, 2:42 am
Moj Bubanj: Sonor jungle set
Moji bendovi: kada snimimo album, smislit ćemo ime
Inspiracija: Rich, Morales, Blakey, Moore, Bonzo..

Re: Patchevi za bas bubanj, sunđeri, ćebad i sl...

Post by spashtoot » October 28th, 2008, 3:49 pm

ja sam tek nedavno na rezo opnu (remo ambasador ebony - bez rupe!) sa unutarnje strane napravio 2 mala demfera od d-tape-a (iste kakve koristim na snare.može se vidijeti na fotkama).batter opna koju koristim je evans eq1, a kasa je 22x18.
mislim da nema potrebe stavljati nikakve jastuke i deke u bas bubanj...sve se da srediti ako imate dovoljno strpljenja igrati se sa štimanjem.
Post Reply