Home made drums

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Home made drums

Post by Loshme » April 19th, 2010, 10:00 am

Dr.Killdrum wrote:Pa pazi...Mislim kontaj ovako...Ako ti na padu imas super rebound veci nego na dobosu...Znaci ti odradis pola stvari na padu...Koje na dobosu neces moci jer se naviknes da ti palica toliko odskace...Dok u mom slucaju...Naviknem se da mi je odskok manji nego na dobosu...Sto znaci da kad sednem za dobos bude mi 10 puta lakse...:)

Mada jednom sto Drobac rece svako ima svoj trip...;)
samo pazi da ne nabijas plastiku u dobos kada predjes sa peda tj. da ne budes grub. slusaj zvuk. :chears:
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Home made drums

Post by markojah » April 19th, 2010, 4:01 pm

Meni je na pravom padu zbog jakog rebounda cak teze odsvirati neke stvari....a osim toga velika prednost u odnosu na pravljene je i ta sto fantasticno projektuje ton palice.

Licno, kad se izvezbam na padu, 10 puta sam nezniji za bubnjem. :happy:
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Home made drums

Post by Dr.Killdrum » April 19th, 2010, 4:50 pm

Pa ja kad sam pravio padove nisam ni ciljao da mi se cuju jako niti da imaju super zvuk...Pravio sam ih da mogu da vezbam a ne da ih sviram...

A ko kaze da ja sad tucem bubnjeve zbog slabijeg rebounda?
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Home made drums

Post by Loshme » April 19th, 2010, 7:09 pm

nisam rekao da tuces niti nista slicno, nego sam samo dao jedan savet na sta da obratis paznju. :chears:

ja gledam da sto manje vezbam na pedu, bas iz tog razloga. dobos je keva. :cvike:
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Home made drums

Post by markojah » April 19th, 2010, 9:13 pm

Loshme wrote:dobos je keva. :cvike:
stoji!

@ Dr.
Mislim da kada bi kupio jedan pravi, uvideo bi razliku i prednosti. Dobro bi bilo da ti taj stoji na mestu dobosa u ovom tvom setu.

Sto se tice zvuka, itekako je potreban da bi vezbao, a na pedu je to odradjeno tako da mozes precizno da uskladis dinamiku.....mada, nisam probao tvoj set pa ne mogu tvrditi da ne moze i na njemu to. :)
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Home made drums

Post by Dr.Killdrum » April 19th, 2010, 10:09 pm

Ma slazem se sa tim da je dobos prava stvar...:) Ja sam ovo napravio da provezbam ritam neki pre nego sto sednem za bubnjeve i da radim neke vezbe koje ukljucuju noge,ruke i prelaze...;)

A inace razumem razliku svirao sam ja na jednom dobosu na koji rebound bio bas veliki za razliku od mog dobosa...Ali fora je sto nemam ja para da si kupim pad...Pa sam zato i napravio...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

kakvo drvo da uzmem za pad?

Post by markojah » July 6th, 2010, 9:58 pm

da ne otvaram novu temu pitacu ovde..

Dakle, plan mi je da uradim pad za noge i vec sam premerio i isekao sve potrebne delove kada sam se zapitao da li da stavim meko ili tvrdo drvo. Izrezani kvadar sam uradio od tvrdog drveta, ali mi je "za uho zapela pomisao": meko drvo vise apsorbuje zvuk, pa mozda bolje da njega stavim za osnovu. Sta vi mislite? Da li sam uopste upravu po pitanju drveta?
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Home made drums

Post by Dr.Killdrum » August 13th, 2011, 7:49 pm

Evo mali update...Posto sam stare padove odlozio na neko vreme pa sam izgubio donji deo...Danas sam napravio novi i zamenio "padove" ovaj put sam koristio neku gumu koju sam nasao na poslu,uz to sam i imao srece jer sam radio na masini za secenje guma pa sam mogao da si isecem na kvadrate inace ne znam cime bih drugim isekao ovo...:D Rebound je kao na bubnjevima a jos najbolje od svega ne cuju se skoro uopste...:D
Image
Image
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
Post Reply