Remont membrana

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Remont membrana

Post by casualdrumer » July 3rd, 2009, 8:05 pm

Naime doslo je krajnje vreme da sredim plastike na Tomovima .. Planirao sam uzeti Remo Emperor CL , ali mi je Nota izmedju ostalog ulepsala dan time sto nemaju na Lageru i sledeca isporuka za 30ak dana pfff .. Sada se razmisljam izmedju "PS3 CL" i "Pinstripe CL" ..(cak nisam siguran i za lager ovih) Da li mozda moze da prodje i Amb CT na Tomovima ? U pitanju je sredjivanje membrana gore .. Vase misljenje o Pearl SS kao rezonantna za dobos ? Ili ipak Ambassador ? :thumbsup:

P.S Nagovestavam da NEMAM donje membrane a ni obruceve trenutno UOPSTE , tako da mi je bas bitno koja opna bi se "za sada" tako najbolje ponasala po pitanju Tomova.. :whistle:
Last edited by casualdrumer on July 3rd, 2009, 10:44 pm, edited 1 time in total.
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Remont membrana

Post by Boris J » July 3rd, 2009, 10:07 pm

bass: powerstroke 3
tomovi - dole-amb, gore-pinstripe (ili coated amb, zavisno od svirke)
dobosh - dole-amb, gore-po sopstvenom nahodjenju (ja najvishe volim coated amb)

to su ti neke moje preferencije...

mada, naravno, sve je to stvar ukusa...
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Remont membrana

Post by casualdrumer » July 5th, 2009, 4:45 pm

Sto se tice Tomova , u pitanju je Rock muzika , Pinstripe ili Amb CT onda ?

E sad Dobos , gore imam Pinstripe , bas sam jako puno predrasuda video ovde na Forumu po pitanju Pinstripe-a gore,i DA nisam zadovoljan zvukom kakav god Stim bio , da li CT moze znatno da promeni stvar ?

Svakako planiram dole drugi Snare i Rezo .. :bend:
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Remont membrana

Post by Drobac » July 5th, 2009, 6:07 pm

Sa prskanim plastikama ces samo dobiti visi ton. Ako hoces mast i ako to bas mora biti Remo, onda Emperor/Ambassador kombinacija za tomove.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Don Vicha
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 830
Joined: August 27th, 2008, 2:04 pm
Moj Bubanj: Ludwig, Rogers, Anatolian
Moji bendovi: The Bestbeat, Manisent, Bekstvo, Grupa JNA
Location: Beograd

Re: Remont membrana

Post by Don Vicha » July 5th, 2009, 6:24 pm

Drobac wrote:Emperor/Ambassador kombinacija za tomove.
to planiram da uzmem... a koji je pandan tim plastikama ako pricamo o evansu?
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Remont membrana

Post by Drobac » July 5th, 2009, 6:29 pm

G2/G1.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Remont membrana

Post by casualdrumer » July 5th, 2009, 6:39 pm

Drobac wrote:Sa prskanim plastikama ces samo dobiti visi ton. Ako hoces mast i ako to bas mora biti Remo, onda Emperor/Ambassador kombinacija za tomove.
Kao sto rekoh Emperor nemaju,sledeca porudzbina za 30ak dana,mislim na Notu :cekic:
E sad , da imam tenziju ka masnom zvuku , koji Ambassador onda ? CL ? Posto ne vidim da ga imaju , ili se podrazumeva da ga imaju ..
Ne mora Remo , svakako sam bacio pik na Evans G2 ,ali gde god da okrenem nailazim na Remo , koja je sema ?
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Remont membrana

Post by Ognjen » July 5th, 2009, 7:00 pm

Ako hoces mast, ili Powerstroke, ili Pinstripe. Mada, posto nemas donje opne, i jako opusten Ambassador bi mogao da prodje, verovatno ne bi previse pevao. Koji su promeri?
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Remont membrana

Post by Drobac » July 5th, 2009, 7:14 pm

casualdrumer wrote:
Drobac wrote:Sa prskanim plastikama ces samo dobiti visi ton. Ako hoces mast i ako to bas mora biti Remo, onda Emperor/Ambassador kombinacija za tomove.
Kao sto rekoh Emperor nemaju,sledeca porudzbina za 30ak dana,mislim na Notu :cekic:
E sad , da imam tenziju ka masnom zvuku , koji Ambassador onda ? CL ? Posto ne vidim da ga imaju , ili se podrazumeva da ga imaju ..
Ne mora Remo , svakako sam bacio pik na Evans G2 ,ali gde god da okrenem nailazim na Remo , koja je sema ?
Ja se izvinjavam, zaboravih da nemas donje opne. Kad sam rekao Emperor/Ambassador, mislio sam Ambassador dole. Rema ima najvise zato sto ga najvise uvoze, koliko znam Evans ima Mitros i ima nesto u Artistu. Mada, koliko cujem, ni u Mitrosu nema neki izbor. Otici cu od nedelje najverovatnije pa cu da vidim.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Remont membrana

Post by casualdrumer » July 5th, 2009, 11:16 pm

@Ognjen
Promeri su 12",13",16" .. Hmm nisam siguran Pinstripe je jednoslojan? PS3 je dvoslojan ..Ne bi trebao da zvoni Pinstripe ? Ambassador Coated ? I dalje nisam siguran jel ima i Amb Clear ? Kazes "ili , ili " , hmm pa sta bi stavio ti npr za te promere ? :chears:
@Drobac
Pa eto ja licno kod Mitrosa nisam video ni Remove opne a kamoli Evans , video sam samo neke Yamaha Bass Rezo, bas cudno .. Za Artist prvi put cujem , nisam ni u blizni da bih znao tjs .. Bas sam cekirao Artist , i imaju Evans u ponudi ali me Lager brine , ti ako zaista budes isao pusti mi Pm makar ili ovde u temi .. mada verovatno im i ja izmedju ostalog pustim mail ili ih nazovem .. :thumbsup:
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Remont membrana

Post by Drobac » July 6th, 2009, 11:17 am

casualdrumer wrote: Hmm nisam siguran Pinstripe je jednoslojan? PS3 je dvoslojan ..
Upravo obratno, Pinstripe je dvoslojan, i slojevi su zalepljeno od ivise pa do onog nacrtanog kruga i taj zalepljeni deo se ponasa kao denfer, a PS3 je jednoslojna sa denferom.
casualdrumer wrote: @Drobac
Pa eto ja licno kod Mitrosa nisam video ni Remove opne a kamoli Evans , video sam samo neke Yamaha Bass Rezo, bas cudno .. Za Artist prvi put cujem , nisam ni u blizni da bih znao tjs .. Bas sam cekirao Artist , i imaju Evans u ponudi ali me Lager brine , ti ako zaista budes isao pusti mi Pm makar ili ovde u temi .. mada verovatno im i ja izmedju ostalog pustim mail ili ih nazovem .. :thumbsup:
Ma nemoj gledati Mitrosov sajt, nije update-ovan.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Remont membrana

Post by Loshme » July 6th, 2009, 1:00 pm

ako hoces remo, proveri i lyra style. njihov sajt takodje nije apdejtovan, tako da ono, moras da ih nazoves. :chears:

ja sam nedavno trazio remo diplomat (nije za mene) i zvao sam sve prodavnice (mitros, stringer, nota, artist) - guess what - niko nije imao, i kasnije sam se setio lyre. jedino su oni imali... strasno...
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Remont membrana

Post by casualdrumer » July 6th, 2009, 3:11 pm

@Drobac
Then Pinstripe will be .. Moracu jos da cekiram Lager u toku nedelje ..
Da , tek sam posle provalio da prebacuju sadrzaj sa jednog sajta na drugi.. :chears:
@Loshme
Ma cim se dokopam Ns-a ima izvrnem sve prodavnice u krajnjem slucaju,sto se Artista tice , imaju na sajtu Evans ponudu opni , posaljem im mail pitam koliko su i sta imaju na lageru i kazu mi da imaju jako skromnu ponudu bubnjarske opreme a ove im stoje na sajtu .. kako to ? :blush:
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
milostopic
Dobošar
Dobošar
Posts: 54
Joined: September 16th, 2008, 10:19 pm
Moj Bubanj: Slingerland classic rock, Turkish cymbals...
Moji bendovi: Freelancer
Inspiracija: Gene Krupa,John Bohnam pa sledbenici
Location: Novi Sad

Re: Remont membrana

Post by milostopic » July 6th, 2009, 3:28 pm

Moja preporuka za bas opnu je evans emad. Malo je skuplja doduse ali nema kajanja kad je kupis. Od svakog bas bubnja napravi tacku i dobijes mast, a ukoliko sviras duplu bas papucicu zvuk ce ti biti jednak za oba bat-a...
:chears:
mozes da je kupis i mitrosu u NS ili u BG (mislim da je ima u ritam centru)
Old school...
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Remont membrana

Post by casualdrumer » July 6th, 2009, 3:38 pm

Pa ne znam da li si iscitao sve , prica se o Tomovima(svakako ne moze da skodi) :) A kad smo vec kod Evansa , i hteo sam ga, al jos nisam siguran ko ima malo vecu ponudu i gde naci , posto kao sto Drobac rece , Remo se vise uvozi .. Artist mi prica suprotno po pitanju Evans opni a Mitros jos uvek sredjuje sajt,za Notu mislim da mogu da kazem da nemaju uopste , tjs stavili bi na sajt ..
Za sada Remo , a ako budem imao prilike da obidjem Mitros / Lyru / Artist .. Ko zna na cemu zavrsim:) Svakako su mi prvenstveno bitni saveti od vas ..
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
Post Reply