Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Jester
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 21
Joined: January 11th, 2009, 3:27 am
Moj Bubanj: Premier
Moji bendovi: Unconditional Regret
Location: Krusevac
Contact:

Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by Jester » June 7th, 2009, 4:33 am

Kako napraviti solidne practice padove za male pare??? Ako neko zna nesto o tome, ili ako je neko nesto izguglao sto bi moglo biti interesantno neka podeli sa mnom jer planiram da pravim Hand Made practice padove...
User avatar
Don Vicha
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 830
Joined: August 27th, 2008, 2:04 pm
Moj Bubanj: Ludwig, Rogers, Anatolian
Moji bendovi: The Bestbeat, Manisent, Bekstvo, Grupa JNA
Location: Beograd

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by Don Vicha » June 7th, 2009, 10:56 am

Uzmes jedan mouse pad, ali onaj stariji, koji je ima deblji sundjer i onu zelu tkaninu preko, ako znas na sta mislim. Tkaninu skines i onu gumu zalepis na sperplocu (debljine 5 mm najbolje ) istih dimenzija, koju si prethodno isekao i eto ti. Najbolji izbor za lepak ti je Sintelan, imas ga u farbarama, dobar je jer ne nagriza gumu, kao sto bi to superlepak uradio.
Sve sto sam ti rekao je vec pominjano na forumu, cak mislim i da ima tema, ali boze moj. Lepo vezbanje! :chears:
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by nemanja_cs » June 7th, 2009, 2:27 pm

e zar nisam ja okachio negde ovo vec? :blink:
PRACTICE PAD: HOMEMADE 2.0/1.0

XD


Evo reshenja za malo kreativnije dushe, i za one kojima nije stalo do firme i markirane robe vec do znanja i umeca. Ovo je moj practice pad koji sam napravio, i verujem da me nije kostao preko 150 dinara, dok ostali pad-ovi kostaju okolo 20-30 evra, kako koji... tako da, izvol'te...

Uputstva:

1. kevi drpite dasku za secenje, po mogucstvu neku ravnu, da nema onako izdubljen deo. naravno, skinete drshku, ukoliko je ima

2. uzmete lepo novu podlogu za misha, ili vashu staru, i skinete onaj gornji deo, mada i ne morate, to je po zelji. ja sam skinuo,ionako se raspadalo. :mrgreen: umesto podloge za misha moze neki tvrdji sundjer ili materijal kao podloga za misha, priblizne tvrdoce ili malo tvrdje, po zelji :)

3. nadjete jos jednu gumu, debljine 2-4,5 cm, ali tvrdju, da bude dosta tvrdja od podloge za misha.

4. lepo iskrojite vase podloge na zeljenu velicinu/ velicinu daske

5. uzmete super lepak i zalepite podlogu za misha na jednu stranu daske, tvrdu gumu sa druge strane. i eto vam 2-stranog practice pad-a [ili u prodavnicu i puknite 30jura]

6. NAJVAZNIJI KORAK: Palice u ruke, i GULI!

ovim ste dobili dvostrani practice pad, jednu stranu [tvrdju] koja moze koristiti za sve sto i obicno,ali cujete i osecate svaki udarac, i drugu stranu [meksu/tishu, dosta!] kad hocete samo vi to da cujete, i da ne pravite preveliku buku.
Meni je uvek bio problem, jer nemam preveliki stan, i onda kad vezbam na ovom tvrdom delu, kroz ceo stan se cuje. onda sam hteo da kupim Vic Firth Pad sa mekshom podlogom, samo zbog toga. ali nisam, nego sam se lepo ovoga setio i eto, ustedeo sam kintu. mozda i nije neki kvalitet, ali bitan je trud. a i sluzi veoma lepo,da vam kazem. bolje nego kolena :mrgreen:

[btw, neobavezna prichica: jedna ortakinja iz drugog benda mi rekla da joj je pokazao bubnjar da na jednom mestu na kolenima nema dlake od vezbanja XD hahahah ja sam se pokidao....XD]

tako da eto, malo maste i kinta ostade u dzepu, a dobije se vrlo korisna i potrebna stvar za svakog bubnjara za male pare/dzabe.

evo mog practice pada-jes' da je mozda ruzan, to sam ja nesto pokusavao, al sam se zaebo XD i onda je tako ispalo, ali i dalje radi.
uz malo vise maste i kreativnosti mozete bas lep pad da napravite, ako vam je to bitno. meni je,recimo, bitna samo ta podloga, tj da ima dobar rebound[odbitak] i da bude osecaj priblizan doboshu.

eve ga....

ceo pad... XD
Image

soft strana....
Image

hard strana....
Image



ziveli....
:wink:
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by Drobac » June 7th, 2009, 2:45 pm

Don Vicha wrote:debljine 5 mm najbolje
Malo je 5mm, bolje je 10. I super lepak nikako, nagriza tu "penu" od koje je napravljena podloga za misa i to stipa za oci i to jako!

Evo kako to otprilike izgleda. :zuba:

Image
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Don Vicha
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 830
Joined: August 27th, 2008, 2:04 pm
Moj Bubanj: Ludwig, Rogers, Anatolian
Moji bendovi: The Bestbeat, Manisent, Bekstvo, Grupa JNA
Location: Beograd

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by Don Vicha » June 7th, 2009, 3:46 pm

Drobac wrote:
Don Vicha wrote:debljine 5 mm najbolje
Malo je 5mm, bolje je 10. I super lepak nikako, nagriza tu "penu" od koje je napravljena podloga za misa i to stipa za oci i to jako!

Evo kako to otprilike izgleda. :zuba:

Image
u glavi mislim 10mm a pisem 5, puk'o sam ... :cekic:
ps: lepa cobra :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by Drobac » June 7th, 2009, 3:52 pm

Kako nece biti lepa, kad je glancam svaki dan i zovem je Tamara. :D

Ovo postolje je (ako vec niste primetili, Sinnerboy jeste) od bubnja od ves masine. Najveci izdatak je bio mesh head (tada oko 1500 din) i 10 evra sam dao za bas bubanj, koji sam skratio, kao sto se i vidi na slici. Za vezbu nije lose.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Don Vicha
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 830
Joined: August 27th, 2008, 2:04 pm
Moj Bubanj: Ludwig, Rogers, Anatolian
Moji bendovi: The Bestbeat, Manisent, Bekstvo, Grupa JNA
Location: Beograd

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by Don Vicha » June 7th, 2009, 3:57 pm

moram da napomenem da taj mesh head za bas bubanj lose radi ako se ne napuni sundjerom i eventualno ne stavi patch kao sto je na slici. takav je bar moj utisak.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by Drobac » June 7th, 2009, 6:18 pm

Da. Moram da ga zategnem, da ne bi bio mlitav kad ga udarim, jer kad ga zategnes, vise odgovara pravoj opni, a kad je zategnut, mnogo se bat odbija, pa se mora napuniti sundjerom da bi malo smanjio to odbijanje.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by lolekovin1991 » January 8th, 2010, 2:34 am

Drobac, koliko ti je trebalo da napravis taj practice pad kit, mnogo me zabavlja, oldschool je, a deluje mi da radi dobro svoj posao!? :thumbup:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by Drobac » January 8th, 2010, 3:07 am

Pa sad, pravio sam ja to sigurno nekih mesec dana, ali nisam radio svaki dan. Ne bih znao da ti kažem baš tačno. Sigurno mi je trebalo oko sat vremena za svaki pad, možda i više.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by lolekovin1991 » January 8th, 2010, 3:12 am

Kapiram da si prvo izradio tu drvenu podlogu... Sta si tacno lepio na drvo i cime? Ja sad ovih dana pravim bass practice pad, pa rekoh da upotpunim lepo sve, da komsije malo odmore! :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by Drobac » January 8th, 2010, 3:17 am

To je 10 mm šper-ploča, na nju sam lepio podlogu za miša nekim knjigovezačkim lepilom.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by lolekovin1991 » January 8th, 2010, 3:21 am

Odakle ti tol'ke podloge, covece? lol
Ok, hvala, pravicu ako budem nasao materijala i ako me ne bude mrzelo, a ne bi trebalo da me mrzi! :)
Ako ti se bude prodavalo to, samo javi, dolecem po to! :heavy:
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by Ognjen » January 8th, 2010, 3:39 pm

Kako praviš bass practice pad?
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Kako napraviti solidne practice padove za male pare???

Post by lolekovin1991 » January 8th, 2010, 4:23 pm

Ognjen wrote:Kako praviš bass practice pad?
gledao sam na youtube na nekom videu kako da napravim, tj. kako bi trebalo da izgleda...

Pravim trouglastu drvenu konstrukciju, sa metalnim jezickom za koji ce se pedala pricvrstiti, samo ne znam sta je najbolje da stavim na deo gde ce pedala udarati?

I\
I_\
I__\
I___\
I____\
I_____\
_I_______\
I________\_______________

slika se malo deformisala, nadam se da imas predstavu kako bi to trebalo da izgleda...
Ove linije koje su izmedju slova I i kosih linija \ ne oznacavaju nista, samo sam ih stavio da bi se videla slika kako treba, jedino linije koje su skroz dole oznacavaju postolje...
Post Reply