Koje opne za sonor 507 seriju?

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by MarcusS » October 22nd, 2007, 5:02 pm

Elem, kupio sam ga ganC novoga, ali "defaultne" kože su jako loše, pa dajte mišljenje čime da se opskrbim.

Da li da menjam i gornje i donje?

I podele kod opni, tj vrste /remo or evans nebitno/, da li su podele definisane stilom muzike ili čime?

Ne znam kako bih opisao zvuk koji bih želeo od tomova, sviram neki hard rock uglavnom, Metallica, Gunsi, Pearl jam, rhcp, pa u skladu sa tim svaki savet dobro došao...
Spread the word! :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by Drobac » October 22nd, 2007, 5:15 pm

MarcusS wrote:Elem, kupio sam ga ganC novoga, ali "defaultne" kože su jako loše, pa dajte mišljenje čime da se opskrbim.

Da li da menjam i gornje i donje?

I podele kod opni, tj vrste /remo or evans nebitno/, da li su podele definisane stilom muzike ili čime?

Ne znam kako bih opisao zvuk koji bih želeo od tomova, sviram neki hard rock uglavnom, Metallica, Gunsi, Pearl jam, rhcp, pa u skladu sa tim svaki savet dobro došao...
Ja, kao sto znas :), imam 505 seriju. Plastike su mi Evans, osim na dobosu, ali bice i na njemu, cim skupim neku kintu. EMAD2 na basu. Preteran zvuk, u kombinaciji sa Remo Falam Slam (zastitni patch koji se stavlja na mesto udaranja bata, produzava trajnost plastike i povecava attack) savrsen za dobijanje cuvene "tacke". Genera G2 coated na prelazima. Fin "masan" zvuk, sa finim attackom. Donje nisam menjao, nisu lose.

Na sledecim linkovima mozes pogledati chart listu Evans plastika:

http://www.evansdrums.com/EVAProductsDS.aspx?ID=11
http://www.evansdrums.com/EVAProductsDS.aspx?ID=12
http://www.evansdrums.com/EVAProductsDS.aspx?ID=13

E, sad ja ne tvrdim da je Evans najbolji (mada meni licno najvise odgovara). Mnogo ljudi koristi Remo i sto se zvuka tice, sve je stvar licnog ukusa, a o ukusima, kao sto znamo, ne vredi raspravljati.
Sto se objektivnih stvari tice, Evans ima mnogo siri dijapazon plastika od Rema i Remo je poznat po izvlacenju iz obruca, ali je zato jeftiniji od Evansa.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
zolideathmetal
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 20
Joined: October 23rd, 2007, 9:51 am

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by zolideathmetal » October 23rd, 2007, 9:59 am

I ja preporucujem Evans, Clear za prelaze, Genera Coated za dobos, Hazy 300-400 za snare side, a za bass je vec pitanje sta ti treba tacno i sta sviras :)
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by MarcusS » October 25th, 2007, 2:58 am

Drobac, jednom prilikom mislim da si mi rekao da računam oko 1ooe na opne. Kako toliko? Mislim da je negde neko rekao da su Remo cena=veličina, dakle, 10+12+14+16+20 nikako nije stoja :)
Spread the word! :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by Drobac » October 25th, 2007, 12:55 pm

MarcusS wrote:Drobac, jednom prilikom mislim da si mi rekao da računam oko 1ooe na opne. Kako toliko? Mislim da je negde neko rekao da su Remo cena=veličina, dakle, 10+12+14+16+20 nikako nije stoja :)
Evans ce te izaci oko 100 evra sigurno, Remo je nesto jeftiniji, ali nije tako kako ti kazes. Vidi na sajtu Sky Music-a.

P.S. Sta ce ti od 16 inca?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by MarcusS » October 26th, 2007, 2:55 am

Drobac wrote:
MarcusS wrote:Drobac, jednom prilikom mislim da si mi rekao da računam oko 1ooe na opne. Kako toliko? Mislim da je negde neko rekao da su Remo cena=veličina, dakle, 10+12+14+16+20 nikako nije stoja :)
Evans ce te izaci oko 100 evra sigurno, Remo je nesto jeftiniji, ali nije tako kako ti kazes. Vidi na sajtu Sky Music-a.

P.S. Sta ce ti od 16 inca?
Zabrojo se lol

Glupo mi da uzimam nove, a i sa lovom sam krš, a ove nove, tako još nisam. Kad ih barem malo iznjakam, pazariće se nešto bez daljnjeg.
Spread the word! :)
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by Loshme » October 26th, 2007, 2:57 pm

ja kada sam kupovao plastike izaslo me je oko 110-120 eura.Uzeo sam pinstipe 12,13,16 za bas sam uzeo powerstroke 3(jako dobra plastike) a dole sam uzeo ambasadora 12,13. a kasnije sam uzeo EVANS genera dry(sa rupicama)za dobos 1400 din i remo amasador snare dole nemam pojma kolko sam je platio ... uglavnom 130-140 po mojoj proceni bi trebalo da imas za sve plastike i ja jos nimam kupio za inijaner donju :D
kada sam kupovao u mitrosu genery dry za dobos kostala 2000 a u ritam centru 1400...
AyreswinG
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 19
Joined: September 16th, 2008, 4:20 am
Moj Bubanj: Maxwin Starburst 1970'
Moji bendovi: Stormbringers
Inspiracija: Ian Paice,Thomen Stauch

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by AyreswinG » November 30th, 2008, 5:54 pm

MarcusS wrote:Elem, kupio sam ga ganC novoga, ali "defaultne" kože su jako loše, pa dajte mišljenje čime da se opskrbim.

Da li da menjam i gornje i donje?

I podele kod opni, tj vrste /remo or evans nebitno/, da li su podele definisane stilom muzike ili čime?

Ne znam kako bih opisao zvuk koji bih želeo od tomova, sviram neki hard rock uglavnom, Metallica, Gunsi, Pearl jam, rhcp, pa u skladu sa tim svaki savet dobro došao...
Hehehe,al ja ipak mislim da je samo G'n'R ovde u kategoriji Hard Roka :) :) :)

Elem,na dobos Evans Genera G1,ili 'Hidraulic'i gore i dole s' tim sto dole treba da stavis devetku,zato ima pravi Hard Rok zvuk. Na tomove Remo Pinstripe,a na bas bubanj (ako mozes da nadjes) Yamaha RT100 (opna radjena za Maxwinove serije bubnja sa premijerovim drvetom). Dakle to je moj savet jel sam ja prezadovoljan,a koristio sam to i na starom Sonoru,a i sad na ludwigu i premieru.
User avatar
Chupavi_marko
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 230
Joined: March 6th, 2008, 12:53 am
Moj Bubanj: Mapex M Birch
Moji bendovi: jos nemamo ime!
Location: Beograd

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by Chupavi_marko » November 30th, 2008, 6:20 pm

ja se izvinjavam na matematici ali... 10x2+12x2+14x2+20=92 evrica ako kupujes i donje i gornje.... i jos za dobos (ako se nevaram 14" ide uz taj bubnja) 28e... eto tebi 120 e
svet u koloru!
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by MarcusS » November 30th, 2008, 6:34 pm

AyreswinG wrote:
Elem,na dobos Evans Genera G1,ili 'Hidraulic'i gore i dole s' tim sto dole treba da stavis devetku,zato ima pravi Hard Rok zvuk. Na tomove Remo Pinstripe,a na bas bubanj (ako mozes da nadjes) Yamaha RT100 (opna radjena za Maxwinove serije bubnja sa premijerovim drvetom). Dakle to je moj savet jel sam ja prezadovoljan,a koristio sam to i na starom Sonoru,a i sad na ludwigu i premieru.
Ovo boldovano sam i ja rešio sinoć na probi u Boom-u. Stvarno odličan zvuk, najbolji od svega što sam probao na tuđim spravama, pa ću od toga da krenem kad raznjakam ove "default-ne".

U svakom slučaju, kada budem uzimao, vratiću se na ovaj tvoj post još 1. :)
Spread the word! :)
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by Sonor » November 30th, 2008, 8:36 pm

malo offtopic! pa marcus kad će slike novog seta? :thumbsup:
grupamayday.webs.com
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by MarcusS » November 30th, 2008, 10:14 pm

Sonor wrote:malo offtopic! pa marcus kad će slike novog seta? :thumbsup:
Ima slika na topiku namenjenom za to ;)
Spread the word! :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by Drobac » November 30th, 2008, 10:44 pm

AyreswinG wrote: Elem,na dobos Evans Genera G1,ili 'Hidraulic'i gore i dole s' tim sto dole treba da stavis devetku
Sta podrazumevas pod "devetkom"?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by Sonor » December 1st, 2008, 2:32 am

MarcusS wrote:
Sonor wrote:malo offtopic! pa marcus kad će slike novog seta? :thumbsup:
Ima slika na topiku namenjenom za to ;)
kako ja nisam vidio?? daj link?
grupamayday.webs.com
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Koje opne za sonor 507 seriju?

Post by Boris J » December 1st, 2008, 4:04 am

ja'b ti preporuchio da na tomove stavish pinstripeove na bass powerstroke 3 i na snare po lichnom izboru... (ja najvishe volim ambasadora ali za neko jache cepanje mislim da ne mozesh da promashish sa emperor x)...

za rezonantne clear ambasadore i nishta drugo...

i dalje evans mnogo duze traje od rema ali meni se chini da mi ipak kad se sve sabere i oduzme remo malo bolje zvuchi... pa ti vidi...

od evansa preporuchujem na tomove g2 clear (s obzirom da kod nas eq2 nigde nisam video), na bass eq1 ili neshto u tom fazonu samo da nije dvoslojno... chak mislim da bi i g1 uradio poso'... na snare... meni se jako dopalo kako radi genera dry i uvek bi je preporuchio...

u ovom sluchaju rezonantne su g1 clear...

valjda je neshto pomoglo... :chears:
Post Reply