Axis A Longboards

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Axis A Longboards

Post by Ognjen » January 6th, 2009, 5:55 pm

Drobac, kao sto je lakse dostici neku brzinu na, recimo, Iron Cobri nego na nekom raspalom Dixonu ili Basixu, tako je i lakse postici neku visu brzinu na Axis pedali nego na Iron Cobri. Jedan ortak je izvlacio neverovatne stvari iz neverovatno lose pedale (potvrdice Matija), ali to ne znaci da mu nije odjednom postalo lakse kad je s nje presao na Eliminatora.
Ali tu onda ulaze faktori kontrole, preciznosti i snage, zbog kojih mnogo ljudi preferira konvencionalne pedale u odnosu na Axis.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Axis A Longboards

Post by Drobac » January 6th, 2009, 6:05 pm

Ne znam, jbg, ja jos Axis nisam probao, a znam da ima ljudi koji na Eliminatoru mogu da izvuku 300 bpm-a. Sta ces brze od toga?
Kollias tvrdi da sve sto moze na Axisu, moze i na svojoj staroj Kobri.

A, to sto kazes za kontrolu, preciznost i snagu je samo dokaz da ne postoji ultimativna pedala.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Axis A Longboards

Post by Ognjen » January 6th, 2009, 6:43 pm

Nije pitanje samo sta je moguce, nego i kako je lakse :thumbup:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Axis A Longboards

Post by Drobac » January 6th, 2009, 7:24 pm

To stoji, ali opet kazem, ne vole svi lake pedale.

Ali postoji i ono, da li razlika u osecaju odgovara razlici u ceni?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Axis A Longboards

Post by Ognjen » January 6th, 2009, 7:43 pm

Pod "lakse" sam mislio "lakse za izvesti". Vec sam se slozio da ne voli svako osecaj Axis pedala, cak i ako moze da ih priusti. Tu je i odgovor na pitanje cene i vrednosti - svako mora sam to da proceni.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Axis A Longboards

Post by Drobac » January 6th, 2009, 7:58 pm

Tacno. Jbg, cela prica oko pedala je veoma škakljiva, jer je tu mnogo subjektivnosti. Kao i rasprava o ukusima.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
dulsrules
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: October 30th, 2008, 1:57 pm
Inspiracija: George Kollias, Derek Roddy, Inferno, Frost

Re: Axis A Longboards

Post by dulsrules » January 7th, 2009, 7:20 am

Nego ako izuzmemo e ducan ima li nacin da se dodje do ovih pedala? Da li neko donosi opremu iz inostransva po narudzbi? Mislim na muzicku opremu i sl.

E da, svaka roba nadje kupca, 100 ljudi 100 cudi. Ne mozes svakom udovoljiti. Tako i ova pedala. Nije za svakoga ali neki ne mogu bez nje :))) Poz
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Axis A Longboards

Post by peratama » January 7th, 2009, 1:15 pm

upravu ste da na svim pedalama moze da se stvori speed extra zavisi koliko vezbas e sad na recimo eliminatoru ili iron cobri ces pre to postici nego na nekoj obicnoj pedali koja je "istrajala". Ipak je pedala od 500e kvalitetna (dobri federi, batovi,postolje, gaziste ne seta..) ali axis pedala je nesto meksa i elasticnija zbog krute veze i na njoj je malo lakse uvezbati brzinu. To su sve nijanse ali pogledajte Jordisona na dvd-u u Londonu 2002 izvanredan rad nogu sa iron cobrom! i drugi brzi bubnjari su u igri sa pedalama u tom rangu.
ako vec imam pare pre cu uzeti nesto kao dw 5000, cobru ili eliminator.
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Axis A Longboards

Post by Drobac » January 7th, 2009, 2:05 pm

Federi i batovi su poslednja stavka, njih uvek mozes da zamenis. Pogledaj sta radi Max iz Krisiuna sa Tamom HP200. Pedala iz srednje klase, a ubija je kao nenormalan.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Axis A Longboards

Post by alexa » January 12th, 2009, 2:20 am

dulsrules wrote:Nego ako izuzmemo e ducan ima li nacin da se dodje do ovih pedala? Da li neko donosi opremu iz inostransva po narudzbi? Mislim na muzicku opremu i sl.
Da ima pristojan način neko bi to već znao i raširio ovde. Može da se naruči kod nas ali da je platiš 800€. A to veruj mi nikome ne treba! Ako imaš nekoga u inostranstvu, pogotovo u USA naručuj jer su tamo oko 500$.
Zlo i napoako...666, 999
milostopic
Dobošar
Dobošar
Posts: 54
Joined: September 16th, 2008, 10:19 pm
Moj Bubanj: Slingerland classic rock, Turkish cymbals...
Moji bendovi: Freelancer
Inspiracija: Gene Krupa,John Bohnam pa sledbenici
Location: Novi Sad

Re: Axis A Longboards

Post by milostopic » June 11th, 2009, 5:48 pm

Probao sam axis i stvarno je fenomenalan osecaj, pored dw 5000 najbolji koji sam osetio pod nogom, ali se slazem sa Drobcem da je sve stvar navike, jer ako si navikao na tezu pedalu onda ti na laksoj propada noga, znam kad sam presao sa neke kineske kopije cobre na gibraltar prowler da sam bio jako razocaran dok se nisam navikao...ali axis ti se jednostavno stopi s nogom u startu bez obzira na sta si navikao, to je moja impresija...mana je sto sve to ima paprenu cenu. :)
Old school...
User avatar
dulsrules
Dobošar
Dobošar
Posts: 67
Joined: October 30th, 2008, 1:57 pm
Inspiracija: George Kollias, Derek Roddy, Inferno, Frost

Re: Axis A Longboards

Post by dulsrules » August 24th, 2009, 11:51 pm

Negde sam procitao da je ova pedala najbolja za smenjivanje jako brzih singlova i naglih spustanja tempa. To je koliko sam mogao da razumem nesto sto je Kollias spominjao: "...level 3, now level 1...". Meni je recimo na nekoj Yamahinoj "rokerici" bilo tesko da menjam tempo. Kada se zaletim, to ide, ali kad treba da "saltam" tu je vec problem, jer se pedala mora na sasvim drugi nacin gaziti. Kad mislim na "saltanje" pomislim na pesmu od Divine Heresy - Bringer of Plague. E ono ne znam ko moze da izvede bez Axisa. Bolesno je, realno, to pokusavati sa nekom jeftinijom pedalom.
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Axis A Longboards

Post by peratama » August 25th, 2009, 12:56 am

voleo bi je posedovati, pogotovo kad sam procitao @matijinu 4. tacku iz posta sa 1. strane! nekako se osecam kao da sam je probao nekad..e da bar jesam
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Axis A Longboards

Post by Drobac » August 25th, 2009, 2:09 am

dulsrules wrote:Negde sam procitao da je ova pedala najbolja za smenjivanje jako brzih singlova i naglih spustanja tempa. To je koliko sam mogao da razumem nesto sto je Kollias spominjao: "...level 3, now level 1...". Meni je recimo na nekoj Yamahinoj "rokerici" bilo tesko da menjam tempo. Kada se zaletim, to ide, ali kad treba da "saltam" tu je vec problem, jer se pedala mora na sasvim drugi nacin gaziti.
To ima veze sa nogom, ne sa pedalom, veruj mi. Imas video na You Tube-u kako Kollias svira ta 4 levela na Eliminatoru. A i on je prvi koji ce ti reci da su noge prva stvar koja je bitna. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Axis A Longboards

Post by Ognjen » August 25th, 2009, 2:11 am

dulsrules wrote:Negde sam procitao da je ova pedala najbolja za smenjivanje jako brzih singlova i naglih spustanja tempa. To je koliko sam mogao da razumem nesto sto je Kollias spominjao: "...level 3, now level 1...". Meni je recimo na nekoj Yamahinoj "rokerici" bilo tesko da menjam tempo. Kada se zaletim, to ide, ali kad treba da "saltam" tu je vec problem, jer se pedala mora na sasvim drugi nacin gaziti. Kad mislim na "saltanje" pomislim na pesmu od Divine Heresy - Bringer of Plague. E ono ne znam ko moze da izvede bez Axisa. Bolesno je, realno, to pokusavati sa nekom jeftinijom pedalom.
Ne kaze Kollias da je to lako ni na Axis, nego daje temeljni sistem vezbe za te stvari bas zato sto su teske :thumbup:
Nema vadjenja na pedalu, sve je to do coveka.
Post Reply