Kratka igla na Hi Hat Stalku

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
kiki_su
Dobošar
Dobošar
Posts: 124
Joined: December 3rd, 2008, 6:22 pm
Inspiracija: Witchhunter(RIP), Ventor,Lombardo, Kollias,Laureano, Terrana,Gadd

Kratka igla na Hi Hat Stalku

Post by kiki_su » August 3rd, 2017, 10:37 am

Pozdrav ljudi,

Uzeo sam nedavno stalak za kontru i igla (valjda se tako zove) je previshe kratka pa mi je stalak neupotrebljiv. Dakle ne mogu da podignem kontra cinele na zeljenu visinu. Kako mogu resiti duzu iglu? na KP nesto nisam vidjao da prodaju. Da li mi je najbolje da vidim sa nekim majstorom da mi to odradi? Kako se to uopste zove na engleskom?

Hvala,
Kristijan
CHAOS PANZERBLAST!!
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Kratka igla na Hi Hat Stalku

Post by Goatbeard » August 3rd, 2017, 4:10 pm

Poz, kolega!

Engleski naziv je (hi-hat) "pull rod". Nisam odavno tragao za delovima, ali verujem da ima i toga, a možeš i sa iskusnim majstorom dogovoriti izradu. Samo dobro izmeri dužinu i ostavi prostora za kreš, ako je postavljaš iznad kontre. Možda bi mogao i da zamoliš da ti zamene za duži štap? :rolleyes:
.--. --- - .--. .. ...
kiki_su
Dobošar
Dobošar
Posts: 124
Joined: December 3rd, 2008, 6:22 pm
Inspiracija: Witchhunter(RIP), Ventor,Lombardo, Kollias,Laureano, Terrana,Gadd

Re: Kratka igla na Hi Hat Stalku

Post by kiki_su » August 3rd, 2017, 6:27 pm

Hvala puno! pogledah sada brzisnki, krecu se od nekih $10 pa na gore, sto uopste nije malo :/
Uzeo sam polovno ali videcu sa likom od koga sam kupio, dovlaci dosta robe i korektan je, mozda mozemo neko resenje da nadjemo.. ili da vidim sa nekim majstorom.
CHAOS PANZERBLAST!!
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Kratka igla na Hi Hat Stalku

Post by Niki67 » August 5th, 2017, 10:10 am

Mozes da resis problem vrlo brzo samo ako ti odgovara cena, evo ja sam bacio pogled na KP i nasao

http://www.kupujemprodajem.com/Pearl-si ... =135381192
kiki_su
Dobošar
Dobošar
Posts: 124
Joined: December 3rd, 2008, 6:22 pm
Inspiracija: Witchhunter(RIP), Ventor,Lombardo, Kollias,Laureano, Terrana,Gadd

Re: Kratka igla na Hi Hat Stalku

Post by kiki_su » August 8th, 2017, 10:49 am

E hvala kolega. Treba da izmerim prenik ove moje sipke. Bezveze je sto ne pishu ni duzine sipke.. mada, skapirao sam da je ova moja sipka verovatno skracivana. (roba je uvoz sa zapada). Duzina je nekih 35cm samo, a meni treba oko 70cm. U Mix-u sam nasao Gibraltar za 905din. Videcu ovih dana sta da radim, uzeo stalak pa mi stoji bzvz a stari je raspad raspada :D
Inache ovaj stalak je u pitnaju http://www.musiciansfriend.com/accessor ... mbal-stand
Ne znam jesu li te igle univerzalne
CHAOS PANZERBLAST!!
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Kratka igla na Hi Hat Stalku

Post by Niki67 » August 8th, 2017, 11:33 am

Koliko se ja secam nisu sve iste-razlicite su debljine pa mozes imati problem sa drzacem gornjeg Hi-hat-a i sa plastikom koja se nalazi na gornjem delu stalka kroz koji prolazi ta sipka (sluzi za balans tj. poravnjanje gornjeg i donjeg.Mora biti odgovarajuci promer a osim duzine vazna je i loza (navoj) na donjem delu sipke njegova duzina i tip navoja.

Ovo je bas za tvoj stalak

Image


Ovde imas celu dokumentaciju tvog Hi-hat-a cak i (PDF) pa vidi koje je duzine igla i tip navoja mozda ti bude od pomoci :)

http://www.tama.com/world/parts/hardwar ... w_old.html
kiki_su
Dobošar
Dobošar
Posts: 124
Joined: December 3rd, 2008, 6:22 pm
Inspiracija: Witchhunter(RIP), Ventor,Lombardo, Kollias,Laureano, Terrana,Gadd

Re: Kratka igla na Hi Hat Stalku

Post by kiki_su » August 8th, 2017, 1:26 pm

Da, "fi" sam predpostavio da nije isti kod svih a verovatno ni navoji na kraju nisu isti.
Hvala za ovaj PDF, https://www.thomann.de/gb/tama_hh9053_hihatstab.htm ovo je fabricki za taj stalak rekao bih. Ovde ne vidim da je oznachen koliki je "fi" :/ 5 ili 6mm. No snacicu se.

Hvala
CHAOS PANZERBLAST!!
Post Reply