Rampa

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Rampa

Post by Mladen Dimitrijević » February 5th, 2015, 4:13 pm

Iz dosade sam doso na ideju da napravim rampu... Znam koje cu sipke da koristim ali predlozite i vi... Predlozite mi (ko je malo vise iskusan I KO IMA RAMPU) Mere; znaci, visina, sirina itd... Variti, ili zasrafljivati, ovako-onako? :D :chears:
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Rampa

Post by Mare » February 6th, 2015, 12:57 pm

Imaš više vrsti rampi, konkretno mislim na one koje su napravljene od četvorougaonih, kružnih, šestougaonih, itd. profila. Pitanje je kakvu rampu želiš?
Da ne zaboravim, od šipki rampu možeš da zaboraviš, samo cevi dolaze u obzir.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Rampa

Post by gajagus » February 6th, 2015, 10:40 pm

5/4 ili 6/4 od istih cevi mozes napraviti i spojeve sekuci uzduzno po osi sredine ja sam klamfe ili spojnice pravio po 5 cm duzine ,s jedne strane ko patent za skelu onih zabica da mozes da otvoris ..znaci kupovao sam sarke za mala vratanca ili prozorce , ako su bile potrebne klamfe pod uglom od 90 stepeni tad sam navarivao na cev drugu cev ali s time sto sam morao da konus obradim brusilicom da bude sto manji zazor pri varenju ...ako imas varilacke sposobnosti nije pojam i nije nista komplikovano ....ja sam dosta koristio imbus srafove za univerzalno lakse manipulisanje s rampom ..znaci cevi sam busio i vario na rupu maticu kroz koje sam zavrtao imbus kao nacin da se stegne rampa ili fiksira unutrasnja cev na meru ....a od pola cola cevi sam pravio nosace za cinele ....s mogucnoscu stelovanja gore dole tamo vamo ..
https://t.me/pump_upp
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Rampa

Post by downbeat » February 7th, 2015, 12:39 am

Joj, meni su te rampe baš nezgrapne stvari.. nezgodno za transport, teško. Nekako, uvijek mi bilo lakše 3-4 stalka i to je to. Kapiram da ona ima svojih prednosti, ali nekako... šta znam. :-)
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Rampa

Post by Mare » February 7th, 2015, 11:56 am

downbeat wrote:Joj, meni su te rampe baš nezgrapne stvari.. nezgodno za transport, teško. Nekako, uvijek mi bilo lakše 3-4 stalka i to je to. Kapiram da ona ima svojih prednosti, ali nekako... šta znam. :-)
Pa delimično si u pravu ali zavisi koliki je set u pitanju. Za manje setove i nije baš neko rešenje ali za veće smatram da je idealno. Takođe iz iskustva govorim da je daleko stabilnija od stalaka pogotovo na lošijim binama koje nemaju baš čvrste podove, a sa druge strane, pošto volim da mi set na svakoj svirci - snimanju stoji u milimetar tačno tu je rampa nezamenljiva. Iskreno, što se tiče i same težine rampe, pravo da ti kažem i ne primećujem neku veliku razliku između rampe i na pr. 5-6 masivnijih stalaka.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Rampa

Post by downbeat » February 7th, 2015, 1:26 pm

Pa da, govorim prvenstveno za manje setove.. a što se velikih tiče, u potpunosti se slažem.
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Rampa

Post by Mladen Dimitrijević » February 10th, 2015, 1:26 pm

Mare wrote:Imaš više vrsti rampi, konkretno mislim na one koje su napravljene od četvorougaonih, kružnih, šestougaonih, itd. profila. Pitanje je kakvu rampu želiš?
Da ne zaboravim, od šipki rampu možeš da zaboraviš, samo cevi dolaze u obzir.
Kad sam reko sipke malo sam se sjebo, mislio sam na cevi :D
Pa rampu po izgledu i velicini ovakvu : link dole
http://www.ruppsdrums.com/shop/images/T ... 774_th.jpg
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Rampa

Post by Mladen Dimitrijević » February 10th, 2015, 1:35 pm

gajagus wrote:5/4 ili 6/4 od istih cevi mozes napraviti i spojeve sekuci uzduzno po osi sredine ja sam klamfe ili spojnice pravio po 5 cm duzine ,s jedne strane ko patent za skelu onih zabica da mozes da otvoris ..znaci kupovao sam sarke za mala vratanca ili prozorce , ako su bile potrebne klamfe pod uglom od 90 stepeni tad sam navarivao na cev drugu cev ali s time sto sam morao da konus obradim brusilicom da bude sto manji zazor pri varenju ...ako imas varilacke sposobnosti nije pojam i nije nista komplikovano ....ja sam dosta koristio imbus srafove za univerzalno lakse manipulisanje s rampom ..znaci cevi sam busio i vario na rupu maticu kroz koje sam zavrtao imbus kao nacin da se stegne rampa ili fiksira unutrasnja cev na meru ....a od pola cola cevi sam pravio nosace za cinele ....s mogucnoscu stelovanja gore dole tamo vamo ..
Posalji neku sliku ako imas da vidim :thumbsup:
I hvala na pomoci, sad vec polako crtez dolazi na svoje, poslacu crtez cim bude bio gotov pa recite sta mislite :)
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
strijelac_74
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 4
Joined: February 1st, 2018, 6:42 pm
Moj Bubanj: Slingerland

Re: Rampa

Post by strijelac_74 » February 7th, 2018, 1:06 pm

Pozz, da li i ma neko neku skicu za rampu, ako ima bio bi zahvalan da je postuje.
Post Reply