Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply

Koju pedalu izabrati?

Yamaha Flying Dragon
6
23%
Tama Iron Cobra
20
77%
 
Total votes: 26
@(-_-)@
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 1
Joined: November 10th, 2007, 10:00 pm

Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by @(-_-)@ » November 10th, 2007, 10:16 pm

Evo trenutno sam u fazi kupnje duple pedale, pa se dvoumim između:
yamahe dfp 9315 [Double Chain Drive ( Convertible to Belt Drive )] - (3290 kn - 24% popusta) = 2500 kn
I neke iron cobre, nažalost neznam koji model, ali vidio sam ju u rossiniju u trstu. ugl nekih 400 eura (2920 kn), ali sa nekakvim popustom ipak, neznam sad točno, al dođe mi kao otrpilike ova yamaha....
Dakle, koja je pedala po vama bolja i zašto? Unaprijed hvala. :svinja:
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by pedja_gumeni » November 11th, 2007, 2:56 pm

Uzmi Pearl P-2002C PowerShifter Eliminator necesh se prevariti, dobicesh od nogu Letecu kobru :D :P
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by Drobac » November 11th, 2007, 3:29 pm

Pa, znas kako, sve ti je to stvar preferencija. Da ti ja sad kazem uzmi kobru, tebi moze da se ne svidi kobra, pa posle da bude, ej onaj nema pojma, zajebao me. Najbolje bi bilo, ako mozes, da probas oba modela, pa da i sam vidis koji ti vise odgovara. Ja recimo imam kobru i za mene ja zakon :hail: , a mnogi je ne vole jer im je previse "teska".

A sto se Yamahe tice, ja bih pre uzeo direct drive verziju, nego sa lancem, ali to sam samo ja. :zuba:
Svirao sam tu sa lancem i prijatno me je iznenadila, ali ipak vise volim kobru. A i navikao sam na nju.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by Ognjen » November 23rd, 2007, 6:43 am

Ja bih pre Yamahu, cisto zbog toga kako radi. Ipak, ako cena izlazi na isto, mozda je pametnije uzeti Kobru jer je u pitanju ipak dosta kvalitetniji proizvod sa stanovista same izrade i trajnosti.
IpeFAN
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: December 2nd, 2007, 5:45 pm

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by IpeFAN » December 2nd, 2007, 10:17 pm

@(-_-)@ wrote:Evo trenutno sam u fazi kupnje duple pedale, pa se dvoumim između:
yamahe dfp 9315 [Double Chain Drive ( Convertible to Belt Drive )] - (3290 kn - 24% popusta) = 2500 kn
I neke iron cobre, nažalost neznam koji model, ali vidio sam ju u rossiniju u trstu. ugl nekih 400 eura (2920 kn), ali sa nekakvim popustom ipak, neznam sad točno, al dođe mi kao otrpilike ova yamaha....
Dakle, koja je pedala po vama bolja i zašto? Unaprijed hvala. :svinja:

ja vec imam tu Yamahu i ja sam zadovoljan jer sam ja i poceo sa single Yamahom pa mi ona i normalno najvise odgovara kao firma, a ova sada double chain drive dupla je odlicna, pre svega dizajn foot boarda je
dobar jer nema veliki reljef tako da mozes i slide da sviras ako hoces i nije mnogo teska, imao sam prilike u jednom studiu da probam Iron Cobru i meni ne odgovara jer ocigledno nisam navikao.
Ali imam jedan problem koji mi se pojavio posle godinu dana a to je da su se malo rasklimali zglobovi na kardanu ali stvarno ne znam u cemu je fora jer na primer mnoj profesor ima tu ist i to dosta stariju pa nema taj problem. Ali je je po meni do jaja.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by Drobac » December 3rd, 2007, 1:17 am

To se desava kod svake pedale i nije neki problem pri sviranju.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by Boris J » December 18th, 2007, 2:27 pm

ja sam imao direct drive yamahu i ne bi je bash prepuruchio... iako sam se navikao dosta na taj direct drive trip, (shto jeste specifichno), ta pedala i nije nekog kvaliteta... stare yamahe su bile mnogo bolje... kobru probao jesam i svidela mi se extra, tako da...

inache, ja sam se istripovao da uzmem janus...

ako je neko probao istu, zna i zashto... :)
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by Ognjen » December 21st, 2007, 2:43 am

Aj reci i nama sto nismo probali, da znamo zasto :thumbup:
IpeFAN
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: December 2nd, 2007, 5:45 pm

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by IpeFAN » December 21st, 2007, 6:29 pm

Ja licno ne gotivim Iron Cobru i ako je to dobra pedala, jedini problem kod nje mi je previse dubok reljef na foot board-u pa moze za neke stvari pri sviranju da smeta kao na primer Slide mada to rerko ko svira ali
treba sve vezbati!!! Pa zato vise preporucujem Yamahu zbog prakticnijeg dizajna! Inace obe su dojaja a sad jedino nisam probao tu Direct drive pa ajde da mi neko objasni koja je razlika u osecaju u odnosu na lanac?
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by Ognjen » December 21st, 2007, 7:19 pm

Lanac sa okruglim prenosnikom (cam) ima linearan porast otpora dok pritiskas pedalu, dok kruta veza ima osecaj slicniji izduzenom prenosniku kao sto je Tama Power Glide ili Pearl Eliminator sa crvenim prenosnikom, sto znaci da je pedala meksa na pocetku pokreta, a tvrdja u trenutku kada bat udara u kozu. Takodje, kruta veza je potpuno neelasticna, tako da se svaki pokret bata prenosi na pedalu i obrnuto - ima "direktniji" osecaj. To je sve teorijski, naravno, ipak treba probati da bi se stvarno osetila razlika.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by Matija » February 27th, 2008, 9:27 pm

yamaha = krsh i raspad. daleko bolji jamahin hardver bio nekad.
tama = teska kao tuch, glupa kao tocilo...
pearl = najblizi feel high end pedalama kao sto su axis ili trick. plus mnooooogo podesavanja.
toliko.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by Drobac » February 27th, 2008, 9:37 pm

Pa znas kako kazu, boj ne bije svijetlo oruzje... lol

Sve to zavisi od toga sta ti vise odgovara. Nekom Tama, nekom Pearl, nekom Yamaha...

Ne znam samo sta podrazumevas pod "glupa kao tocilo".
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by Matija » February 27th, 2008, 9:44 pm

ma bre.
tih kobri sam probao raznih, razlicito podesenih kod razlicitih bubnjara i svaki put sam imao utisak da je pedala toliko mutava da nikad ne bih uspeo da je podesim da radi na zadovoljavajuci nacin.
ali opet kao sto kazes, ukusi su razliciti...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Leteći zmaj v.s. željezna kobra

Post by Boris J » March 14th, 2008, 10:16 pm

Fiery wrote:Aj reci i nama sto nismo probali, da znamo zasto :thumbup:
pa kvalitetna je pedala... a kosta manje cak i od pearla i tame i tih zajebancija... recimo da je po feelu, cini mi se negde najbliza iron cobri, ali imala je namontiran onaj fabricki bat koji je dosta tezak, tako da verujem da moze da se i malo napanji za neku brzu svirku bez problema... + ima stvarno veliki foot board... extra trip... nije bash toliko udoban kao na neki yamahama i te munje ali stvarno ima neki longboard trip... interesantno je skroz...
Post Reply