Cobra vs Eliminator???

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
NemanjaKisa
Dobošar
Dobošar
Posts: 55
Joined: August 23rd, 2011, 4:04 pm
Moj Bubanj: Sonor Force 3000
Moji bendovi: AIDA Cruise,Buddies and Soul
Inspiracija: Steve Gadd,Buddy Rich,Tony R J,Eric Moore..

Re: Cobra vs Eliminator???

Post by NemanjaKisa » October 15th, 2011, 5:45 pm

Matija,hvala ti.... Najverovatnije,skoro definitivno sam odlucio da cu moju opremu obogatiti sa Eliminatorom :D
"Master your instrument, master the music & then forget all that & just play."-Charlie Parker
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Cobra vs Eliminator???

Post by lolekovin1991 » October 15th, 2011, 7:41 pm

Ali prvo probaj sve sto mozes sto mozes da platis za novac koji imas, obavezno! Nemoj da kupis prvo sto probas...
Ja sam se bio dvoumio izmedju DW5000 i Iron Cobra pedale, otisao sam u BG da kupim jednu od te dve, probao ih obe i kolega Alexa mi je rekao da idem da probam Eliminatora... Probao sam ga i istog momenta kupio jer mi je pod nogom bio mnogo prijatniji od ostalih pedala.
Dakle, prvo probaj sve sto mozes, Pearl, Tama, Mapex, Yamaha, Sonor pa tek onda kupovina.
:chears:
User avatar
NemanjaKisa
Dobošar
Dobošar
Posts: 55
Joined: August 23rd, 2011, 4:04 pm
Moj Bubanj: Sonor Force 3000
Moji bendovi: AIDA Cruise,Buddies and Soul
Inspiracija: Steve Gadd,Buddy Rich,Tony R J,Eric Moore..

Re: Cobra vs Eliminator???

Post by NemanjaKisa » October 15th, 2011, 7:52 pm

Naravno! Hvala na savetu :chears:
"Master your instrument, master the music & then forget all that & just play."-Charlie Parker
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Cobra vs Eliminator???

Post by Mare » October 15th, 2011, 9:03 pm

Moraću da demantujem izjavu kolege Matija da je Cobra previše tvrda. Ja sam lično probao milion pedala, od najjeftinijih do skupih pedala i upravo mi je izbor (bar za sada) završio na Cobri zbog mekoće. Na primer, DW (sve serije) mi nikako ne odgovaraju zbog tvrdoće itd. Najbolje je kao što rekoh, da proba pa neka vidi koja mu najviše paše. Stvar ukusa a o njima ne vredi raspravljati.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Cobra vs Eliminator???

Post by Matija » October 16th, 2011, 3:17 pm

Naravno, svako ce imati svoje argumente, i sve je to subjektivno, treba sve probati pa onda odluciti. samo moram da kazem za tu izjavu za axis da je krajnje neprimerena. nisu sve pedale za isti tip svirke.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: Cobra vs Eliminator???

Post by CEDAPNM » October 16th, 2011, 5:10 pm

Matija wrote:Naravno, svako ce imati svoje argumente, i sve je to subjektivno, treba sve probati pa onda odluciti. samo moram da kazem za tu izjavu za axis da je krajnje neprimerena. nisu sve pedale za isti tip svirke.
I ja bih takodje skrenuo paznju kolegi Vedranu da to sto je reko nije bilo na mestu :)
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
Ozzy.the.drummer
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 22
Joined: June 2nd, 2010, 2:55 pm
Moj Bubanj: Tama Stage star i Tama Superstar, Snare Basix.
Moji bendovi: Bend Mitrra.
Inspiracija: Mikey dee, Bonham, Lombardo, Bostaph, TonyRoister, Portnoy

Re: Cobra vs Eliminator???

Post by Ozzy.the.drummer » November 17th, 2011, 2:48 am

ja sam isprobo oba dve pedale i sada posjedujem eliminator, i mislim da je eliminator odlican za isprobavati sta ti najbolje odgovara, zapravo na neki nacin mozes isprobat vise pedala odjednom i naci sebe. a kobra je odlicna pedala opet zato sto ako volis brze i jace uzmes power glide i neces pogrijesit zato šta je na njoj sve idealno napravljeno za takav stil i licno mislim da kad bi podesio eliminator sa plavim chamom da bude ko kobra power glide, nebi bio toliko dobar ko kobra jer opet kobra ima u tom stilu sve nekako dotjerano do kraja i fokusirano baš na tu temu, fluidnije. ali opet nemožeš ju promjenit kad ti pukne film u nešto sasvim drugo ko eliminator... ne pašu mi nekako batići od eliminatora, jel pašu batići od kobre na eliminator?
Post Reply