Problem...

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Problem...

Post by Dr.Killdrum » June 7th, 2010, 4:30 pm

Nadam se da sam na dobrom mestu postavio temu...

Koristim sledeca podesavanja na duploj pedali:Batovi su namesteni da udaraju u centar bass bubnja od 24",odaljeni su 5" od opne i opruge su ocenom od 1-10 negde 5-6...

E sad kuci kad sviram sve je ok mogu cak dosta brzo i tacno da sviram...A kad odem na prubu batovi mi se odbijaju nekako cudno od opne i prilicno se umorim,tako reci,otpadnu mi noge od sviranja.

Kuci opnu zategnem negde na pola tj. da ne bude ni previse opustena ni previse zategnuta...Probao sam i na probi da namestim tako ali se nista ne promeni i dalje crkavam...

E sad da li je upitanju koja je opna ili da zategnem opruge na pedali?

P.S.: Probao sam da sviram i na max zategnutim oprugama nije mi problem ali ne mogu da udarim toliko jako kao kad su mi zategnute na "pola"...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Problem...

Post by markojah » June 7th, 2010, 5:01 pm

Meni je generalno lakse da bilosta odsviram kada sam sviram, nego kada se ukljuce drugi instrumenti, jer se do tada cuje svaki ton. Sa bendom sam primoran da sviram 10-15% glasnije, sto dosta crpi energiju. Ne znam da li ti ovo pomaze, ali "ako ne skodi, znaci daa...." :D
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Problem...

Post by Dr.Killdrum » June 7th, 2010, 5:06 pm

markojah wrote:Meni je generalno lakse da bilosta odsviram kada sam sviram, nego kada se ukljuce drugi instrumenti, jer se do tada cuje svaki ton. Sa bendom sam primoran da sviram 10-15% glasnije, sto dosta crpi energiju. Ne znam da li ti ovo pomaze, ali "ako ne skodi, znaci daa...." :D
Ma juce sam ih pojeo bass bubnjem...Na probi su morali da se bas bas pojacaju i opet sam ih jedva cuo...Bass bubanj je otkidao...A kazem nije do toga sto glasnije moram da sviram nego do toga sto nekako imam osecaj kao da opna odbija batove jako lose...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Problem...

Post by Drobac » June 7th, 2010, 5:14 pm

Evo teme ovde.

Treba da proveriš kako je naštimovan bas bubanj na probi. Kada su opne različito zategnute i pedala se drugačije ponaša.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Problem...

Post by Dr.Killdrum » June 7th, 2010, 5:24 pm

Drobac wrote:Evo teme ovde.

Treba da proveriš kako je naštimovan bas bubanj na probi. Kada su opne različito zategnute i pedala se drugačije ponaša.
Da da...Pa to sam juce uradio...Posto je opna bila bas bas zategnuta...Ja sam je otpustio bas dosta...Mislim bilo je lakse ali opet nije to to...Ma probacu da zategnem opruge ponovo pa cu videti...:)
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Problem...

Post by Mare » June 7th, 2010, 7:29 pm

Jesi li pokušao da pomeraš stolicu napred/nazad, gore/dole?
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Problem...

Post by Dr.Killdrum » June 7th, 2010, 8:25 pm

M-a-r-e wrote:Jesi li pokušao da pomeraš stolicu napred/nazad, gore/dole?
Stolicu uvek namestim kako treba bas pazim na to...To mi je cak najbitnije od svega...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Problem...

Post by lolekovin1991 » December 30th, 2010, 8:16 pm

Evo, imam problem sa stalkom za crash, a ne bih da zbog toga otvaram novu temu... Ovo cudo, kako god da se zove, obelezeno je, je prekratko da bi cvrsto drzalo sipku na kojoj je cinela, pa se malo nakon sibanja cinele ona zbog toga nakrivi...
Kako da resim to? Moze li metalostrugar to da odradi, da produzi to ili sta vec?
Evo slike...
Hardware 9609 cym std ball.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Post Reply