opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?.

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?.

Post by gajagus » May 9th, 2010, 5:01 pm

sama tema kaze svoje ......
ima li neko pravilo ili je stvar osecaja .....tojest snage u nogama ili ti razradjenosti ..
postoje li neka pravila da li je zategnuto bolje a noge bole ili da li je otpusteno ustvari opusteno itd ..
bitnost balansa zategnutosti leve i desne pedale . prednosti mane pisite.....
da li je bitno tezinu noge izbalansirati s oprugom
sta su lake a sta teske noge ima li tu nekog pravila s pedalom ili je stvar razradjenosti nogu misica prema teretu nogu i usaglasavanje s pedalom ..

prednosti mane pisite.....
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by Drobac » May 9th, 2010, 10:57 pm

Kad bi svima odgovarala potpuno ista stvar, na svetu bi postojala samo jedna bas pedala, koja ne bi imala apsolutno nijedno podešavanje. ;)

Nema pravila.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by alexa » May 10th, 2010, 2:29 am

Mislim da bih se složio sa Drobcem oko ovoga. To su neke stvari koje manje više kroz ceo život menjaš i tražiš. Može da zavisi od 1000 faktora: kako si podesio ostatak pedale, koji je promer basa, koji je štim tj. koliko je zategnuta opna, koliko su ti jake noge, koliko visoko sediš...čak i u kakvom si jeb***m raspoloženju.
Evo ja posle 100 godina ponovo vratio DW batove na pedalu (koji su dosta teži i masivniji od Pearl-ovih). Jednostavno mi tako odgorava, da li zbog novog bubnja ili nečeg petog...ne znam. Znam samo da mi je lepo.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by markojah » May 10th, 2010, 3:58 am

Mislim da tema ima smisla, posto je diskusija vec zapoceta...
Ja drzim feder(e) prilicno opusteno, jer povremeno sviram heel-down, pa je umarajuce ako je opruga jako zategnuta (mada, to moze biti dobra vezba za listove :zuba: ).
Snaga (kao i brzina) dolazi vremenom i po meni ne zavisi od federa, vec se tice tehnike i kondicije (iskustva).
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by gajagus » May 10th, 2010, 10:54 am

moje neko misljenje za

sporiji heel toe sa zategnutim oprugama je jako losa varijanta tojest tesko izvodljivo za brze je ok
singl left right .sa jakim oprugama ok ....jer se stvara pomocni odskok od pedale ..govorim za teske noge i za vezbe tojest postepeno ubrzavanje jer ce posle biti lakse opustiti oprugu jer ce se navici na jaci otpor .ali nije za 32 ke .kad se svira zglob prsti ili samo prsti tojest bez pomeranja peta preko 160 metronomom ...
galop deonice jako lose sa tom pozicijom jer dolaze samo brze deonice u obzir sporije jako lose ..ili samo prstima ..bez pete

jako opustena varijanta je teska za singl left right tehniku u brzim deonicama jer se spusta noga pod silom teze kad udari o pedalu sam je skoro podizes bez odskoka ili bi trebalo vec postojati razradjeni misic za prirodni odskok onda ok najvise stradaju misici straznjice ili na unutrasnjoj strani prepona pri vru skoro kod jaja...
idem iz svoje perspektive jer imam teske noge ko djawl .

po meni srednja vrednost opruge je ok ali valja testirati sve opcije :cvike:
https://t.me/pump_upp
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by gajagus » May 10th, 2010, 11:18 am

jeli neko przi od vas preko 160 iz zgloba prstima ?.Koji polozaj federa je po vama idealan za tu radnju ....kao i koju poziciju na pedali koristite ?.
https://t.me/pump_upp
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by gajagus » May 10th, 2010, 11:20 am

govorim o koliasovoj 32 jki kao primer left right tehnika .
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by Drobac » May 10th, 2010, 1:18 pm

Opruga do kraja, ako ćeš da slušaš Kolliasa. I bat malo dalje od opne. ;)
Obični smrtnici koji su probali njegove pedale kažu da ih je nemoguće pokrenuti koliko su zategnute. lol
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by gajagus » May 10th, 2010, 1:52 pm

kako mislis bat malo dalje pojasni meni su prirodno petnaest metara xexexe ;) koliko je to dalje ako je previse blizu bez onih trigera nece doci do izrazaja udarci

prosvetli me D elelujah
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by Drobac » May 10th, 2010, 2:07 pm

18,5 cm od opne, skroz izvučeni gore.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by gajagus » May 10th, 2010, 3:01 pm

jbt izvukoh ja maksimalno feder kao i odstojanje .dijagnoza .....sta je ovo jbt heehehhe ..........mogu sebe da plimpam ko odskocna daska je jbt....taj covek je definitivno lud hehhee lol
ovo stvarno ko savlada svaka mu cast ......ali cu pokusati
stoje mi noge na pedali peta ravna s krajem pedale potisak prstima teretom noge pedale ostaje luft od nekih 4 cm do membrane ...
onako u klasicnom polozaju pedale se morala podizati noga ...da bi se napravio bit znaci opet tesko a ovde kontra efekat treba stisnuti da bi efekat bio ...
drobe kako se tebi cini jeli si uspeo savladati ovakvu tehniku tojest da li je ko savladao zanima me tudje misljenje
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by Drobac » May 10th, 2010, 3:17 pm

Moja je opruga do kraja zategnuta, batovi su mi na Kobri bili skroz izvučeni, ali nisu toliko daleko od opne. Jesu bili jedno vreme, ali sam ih približio. A na Demonu sam i spustio batove. Zategnuta opruga ti pomaže pri većim brzinama, zato što su ti noge dosta dugo u vazduhu i opruga ti pomaže da ih držiš gore. Naravno svako pravilo ima svojih izuzetaka, tako imaš i bubnjara koji su ekstra brzi, a opruge su im opuštene. Zato i rekoh da tu nema pravila.

Dodao bih još jednu stvar, različite pedale se različito i podešavaju. Ako podesiš pedalu koja nije Axis, onako kako Kollias podešava Axis, to ne znači da će ta pedala da funkcioniše kao njegov Axis. Axis pedala je jako laka pod nogom, rako da praktično imaš samo otpor opruge, dok kod drugih pedala imaš i faktor težine. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Bastardo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 398
Joined: March 23rd, 2010, 11:16 am
Moj Bubanj: Pearl-Mapex-Remo-Paiste-Zildijan-Tama-Meinl-VF
Inspiracija: Svaki bubnjar koji zna zasto sedi za bubnjem...
Location: Zalec - Slovenija

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by Bastardo » May 10th, 2010, 3:19 pm

Tama Iron Cobra Junior, federi zategnuti dok nije pocela voda da curi iz njih, stock Tama batovi, glave batova oko 7 cm od membrane bubnja. Sviram tako vec skoro godinu dana (svasta - od metala, punka, do nekih jazzy stvarcica) i toliko sam se navikao na taj setup da ga jos dugo vremena ne mislim menjati ;) To jest, dok ne nadjem koji minut vremena da KONACNO stock Pearl reklamnu membranu zamenim Pinstripe-om, koji vec skoro 2 mesca kupi prasinu... :blush:
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by Drobac » May 10th, 2010, 3:22 pm

Sad kad videh Bastardov post... treba imati i u vidu da nisu sve opruge jednake. Tama npr. ima veoma slabe opruge, one koje dolaze na pedalama su slabije od opruga drugih proizvođača. Ja sam na svoju Kobru stavio teže federe.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: opruge i zatezivanje duple,singl pedale kad,kako,zasto ?

Post by ProFTW » May 10th, 2010, 4:51 pm

Posto ja ne sviram nista tako ubitacno brzo, federi zategnuti, ne previse, taman toliko da vrate bat na mesto bez previse delay-a.
E sad sto se tice udaljenosti bata, ne znam tacno koliko je odmaknut od opne, ali sto se ugla tice, nekih 60 stepeni u odnosu na osovinu pedale.
Batovi izvuceni tako da ostane recimo oko 1-1.5 cm na kraju.
Manje vise standardni setup.
ka-PAU
Post Reply