Mapex duple pedale

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

laki portnoy
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 21
Joined: November 20th, 2011, 6:00 pm
Inspiracija: mike portnoy,jorg michael,jukka nevalinen,dave mackintosh,

Re: Mapex duple pedale

Post by laki portnoy » February 16th, 2012, 1:11 am

iskreno mislim da ne mozes da poredis mapex i dw,ali opet mislim da sve sto je mapex-ovo vredi svake pare.....budimo realni nece ti trajati ko eliminator ili cobra ali zato nisi ni platio ko eliminator ili cobru,a radice ti sasvim dobro i na kraju krajeva ne moras da brines za batove neko vreme :) ja sam uvek za pricu skupi vise bolje ces da prodjes....
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Mapex duple pedale

Post by Matija » February 16th, 2012, 1:30 pm

laki, ti si imao prilike da sve sve mapex pedale i sve dw pedale sviras i uporedis u realnom svetu? mislim, na duze koriscenje, pronalazenje mana i vrlina, itd. a ne "probao sam na 5 minuta kod drugara ili u muzickoj prodavnici".
dw 7000 je sasvim prosecna pedala i dw lupa po usima samo zato sto lepi svoje ime sa skupljih pedala. meni su iskreno sve dw pedale previse teske i mora da se promeni prvo beater da bi moglo da se svira. dw 5000 je pristojan ali opet ima mnogo boljih pedala u tom cenovnom rangu (citaj: mapex falcon i pearl powershifter eliminator). dw 9000 je neopevano smece za te pare.
Covek je pitao za p750 i mogu reci da je pedala sjajna za te pare, ima sasvim dovoljno podesavanja, stabilna je i ima taj odlican trostrani beater. sta 7000 nudi? dw natpis? pa sve jeftinije pedale od tame, pearla, yamahe i ostalih rade bolje nego taj 7000.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Mapex duple pedale

Post by Miron » February 16th, 2012, 2:49 pm

DW 7000 (dupla pedala) je u relativno novom stanju bila u jednoj prostoriji u kojoj sam dugo vežbao sa bandom. Moram priznati da me je totalno razočarala jer šta god da sam joj uradio, nije se mnogo menjalo njeno ponašanje....pedala je po meni ispodprosečna!!!
User avatar
nikolic025
Dobošar
Dobošar
Posts: 106
Joined: January 18th, 2011, 6:16 pm
Moj Bubanj: Gretsch Catalina Maple,Alpha,802,B8...
Inspiracija: Tommy Aldridge
Location: Odzaci/Subotica

Re: Mapex duple pedale

Post by nikolic025 » February 16th, 2012, 11:55 pm

Iskreno,ja sam pre par vikenda seo na jednu yamahicu u kaficu gde radim ozvuku,lik studira na jazz akademiji i stvarno je pro,bas svaki udarac mu je odmeren itd,predobar,no on ima dw7000 single pedalu i kad sam je probao,to mi u opste nije licilo na dw,probao sam i eliminatora (do duse duplu),koja je stvarno vrh,ali mi se ova nije ni malo razlikovala od pomenute,da li je lik nesto radio,ne znam,znam da je bat originalan.Jako mi je lagana bila i veoma brza...A mnogi su se zalili da sta god da urade sa tom 7000 serijom,bilo sa duplim ili sa single pedalama,svodi se na isto ili se samo pogorsa stanje...A mozda je i sve to od komada do komada...Najbolje da ja prodam sve tri pedalice sto imam i da dodam jos malo kesa (dve sam dobio uz bubnjeve koje sam imao,jedna dupla koju sam pazario) i da dodam jos malo,odem u radnju i uzmem ono sto mi najvise legne...
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Mapex duple pedale

Post by Matija » February 17th, 2012, 1:34 am

naravno, najbolje je uvek verovati sopstvenom osecaju, sto je moguce vise oslobodjenom tudjih kritika/sugestija i ustaljenih marketinskih normi...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
laki portnoy
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 21
Joined: November 20th, 2011, 6:00 pm
Inspiracija: mike portnoy,jorg michael,jukka nevalinen,dave mackintosh,

Re: Mapex duple pedale

Post by laki portnoy » February 18th, 2012, 1:21 am

e to si u pravu....ja imam eliminatora-p2000 duplu i ne moze se porediti ni sa cim sto sam do sad svirao,ali sam zato svirao pomunutu dw7000 i to single u studio jedno tri-cetri meseca dok je nisu izdrkali sto je vise nego bilo koja koja je bila u tom studiu,dok ne znam bas kolko bi mapex izdrzao.....ali sto ti rece najbolje da covek sedne i proba tako jedino moze da kupi valjano!!!
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Mapex duple pedale

Post by Matija » February 18th, 2012, 1:54 pm

mapex izdrzava veruj mi ono sto dw nikako nije mogao da podnese. raspadale su mi se i 5000 pedale, a mapex evo ga radi kao sat, leba ne trazi. plus sto lepo ako ti neki deo zafali mozes uvek sve da narucis ako slucajno nema na lageru, i svaki problem jako brzo resen. nesto ne znam da li se ritam centar bas toliko cima za neki sraf ili sitan deo (mozda se i cima, ali opet dw skuplji neopravdano, tako da svejedno).

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Mapex duple pedale

Post by Mladen Dimitrijević » August 3rd, 2012, 4:04 am

Interesuje me da mi kažu iskusnije kolege o Raptoru duplom, oko 30 000 'iljade kod Dakkg, sa kojim drugim pedalama i z vrhunske serije bi ih uporedili, i da li vredi uopšte kupovati nju? :)
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Mapex duple pedale

Post by Niki67 » March 29th, 2013, 12:45 am

Post Reply