Tama Speed Cobra

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Tama Speed Cobra

Post by omen.buksa » May 6th, 2010, 12:21 am

uuu jbt...ugl ja bi reko da je Pearl Masterworks slabija verzija custom bubnja(bolestan je on, ali mislim kao da nije full full custom), CUSTOM bubanj je jedan SJC ili Shine...Custom bubanj je bubanj gdje ti dodjes sa formularaom o bubnju ispunjenim i kazes: ja hocu taj bubanj tih demenzija pravljen od ovog drveta sa ivicom pod kutem od 45 stupnjeva, zatim zelim ovakve obruce i ovakve lugove na bubnju(vintage,tube...) zelim hardware te boje sa ovim mountovima i neka bude ovakav finish sa ovim detaljcicima na njemu(ako ih ima)...Prodavac kaze: nema problema, sam daj pare te...Koliko ja zna i vidim jer imam priliku svaki dan svirat Tamu Starclassic maple i koliko vidim na stranici, kod Tame mozes birat finish i dimenzije i drvo, a sad je tu jos 5 detalja koje Tama nema
Biti ili ne biti....PITI! : DD
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Tama Speed Cobra

Post by alexa » May 6th, 2010, 12:34 am

Drobac wrote:Što se ove pedale tiče, pre koji minut dobih jedan posve zanimljiv mejl od Tame u kojem se od mene traži da obrišem sve linkove i slike Speed Cobre sa svih foruma na kojima sam postovao. Toliko o tome da li je pedala fejk ili ne. Procurilo, kao i za Demon Drive.
Drobac internacionale...daj kopiraj text da vidimo šta 'oće bre :cvike:
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tama Speed Cobra

Post by Drobac » May 6th, 2010, 12:37 am

Pa da mi pošalju novi mejl u kojem traže da obrišem taj tekst. lol

Ili da ga kopiram na ćirilici, tako neće moći da provale. :D

Kratak mejl, sa nazivom pedale u naslovu, fino su me zamolili da sklonim sve linkove, postove i informacije vezane za pedalu sa svih foruma na kojima sam postovao i to je to. Mada, kontam da će to malo da bude nemoguće. :D
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Tama Speed Cobra

Post by alexa » May 6th, 2010, 12:57 am

Pa nema svrhe sada svakako. Ništa ti ne mogu a takav mail su slali svima koji su širili isto po forumima...vest je procurela i tu je kraj.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tama Speed Cobra

Post by Drobac » May 6th, 2010, 1:08 am

Sad bar znam kako da ih kontaktiram sledeći put, pošto je to do sada bilo nemoguće. lol
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Tama Speed Cobra

Post by ProFTW » May 6th, 2010, 1:28 am

vec vidim sleeci tamin projekat
"DDD Cobra" (Drobac Direct Drive Cobra) lol
ka-PAU
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Tama Speed Cobra

Post by peratama » May 6th, 2010, 1:52 am

Drobac wrote:Meni se čini Pero da ti i dalje ne kontaš šta znači custom bubanj. Starclassic nije custom bubanj i to ćeš morati da shvatiš. To što neko ne može da provali razliku u uglu ivice, ne čini Starclassic custom bubnjem. Čak ni Masterworks nije custom bubanj u pravom smislu te reči, ali je opet custom, dok Starclassic to nije. Ja ne znam više kako da ti rečima objasnim šta znači custom bubanj. Odeš u fabriku i izvoljevaš do mile volje kakav bubanj hoćeš da ti naprave. Kod Tame toga nema, možeš samo da biraš ono što su oni već napravili i to je to.

Što se ove pedale tiče, pre koji minut dobih jedan posve zanimljiv mejl od Tame u kojem se od mene traži da obrišem sve linkove i slike Speed Cobre sa svih foruma na kojima sam postovao. Toliko o tome da li je pedala fejk ili ne. Procurilo, kao i za Demon Drive.
pa meni stvarno nije jasno sta to ja mogu da uradim kod masterworka a da je neka extra razlika od starclasica sem te ivice? ti mozes birati i kod masterworka i kod starclassica ono sto je u ponudi ali ako hoces svoj custom finish ili debljina shell-a onda se moras obratiti dw-u ili ocdp-u,.to ne znaci da to nje custom. ali ajd nije ni bitno uostalom mozemo razglabati koliko hocemo ''sta bi, kad bi'' ovde kod nas vazi ono sve znamo sve bi hteli samo para nemamo..
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tama Speed Cobra

Post by Matija » May 6th, 2010, 12:13 pm

pa meni stvarno nije jasno sta to ja mogu da uradim kod masterworka a da je neka extra razlika od starclasica sem te ivice? ti mozes birati i kod masterworka i kod starclassica ono sto je u ponudi ali ako hoces svoj custom finish ili debljina shell-a onda se moras obratiti dw-u ili ocdp-u,.to ne znaci da to nje custom. ali ajd nije ni bitno uostalom mozemo razglabati koliko hocemo ''sta bi, kad bi'' ovde kod nas vazi ono sve znamo sve bi hteli samo para nemamo..
i tako dolazimo do zakljucka da ni tama ni pearl ne proizvode custom varijante. amin.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tama Speed Cobra

Post by Drobac » May 6th, 2010, 1:14 pm

peratama wrote:
Drobac wrote:Meni se čini Pero da ti i dalje ne kontaš šta znači custom bubanj. Starclassic nije custom bubanj i to ćeš morati da shvatiš. To što neko ne može da provali razliku u uglu ivice, ne čini Starclassic custom bubnjem. Čak ni Masterworks nije custom bubanj u pravom smislu te reči, ali je opet custom, dok Starclassic to nije. Ja ne znam više kako da ti rečima objasnim šta znači custom bubanj. Odeš u fabriku i izvoljevaš do mile volje kakav bubanj hoćeš da ti naprave. Kod Tame toga nema, možeš samo da biraš ono što su oni već napravili i to je to.

Što se ove pedale tiče, pre koji minut dobih jedan posve zanimljiv mejl od Tame u kojem se od mene traži da obrišem sve linkove i slike Speed Cobre sa svih foruma na kojima sam postovao. Toliko o tome da li je pedala fejk ili ne. Procurilo, kao i za Demon Drive.
pa meni stvarno nije jasno sta to ja mogu da uradim kod masterworka a da je neka extra razlika od starclasica sem te ivice? ti mozes birati i kod masterworka i kod starclassica ono sto je u ponudi ali ako hoces svoj custom finish ili debljina shell-a onda se moras obratiti dw-u ili ocdp-u,.to ne znaci da to nje custom. ali ajd nije ni bitno uostalom mozemo razglabati koliko hocemo ''sta bi, kad bi'' ovde kod nas vazi ono sve znamo sve bi hteli samo para nemamo..
Ja bih stvarno voleo da ti meni objasniš šta je to kod Starclassica custom. Kod Pearla možeš da biraš drvo, to sam napisao bar 5 puta. Svaki sloj ponaosob, debljinu slojeva, ivicu, hardver finiš. Opet kažem, ni to nije custom bubanj u pravom smislu te reči, pošto si opet donekle ograničen u svojim maštarijama, ali Tama nema nešto ni što bi se moglo nazvati Custom bubnjem, a Pearl ima. Uhvatio si se tog finiša kao pijan plota, kao da je to najvažnija stvar na bubnju. Možeš kod Pearla da biraš i debljinu i taj tvoj famozni finiš, mogu da ti urade kakav god hoćeš. Idi na sajt, pročitaj malo. ;)

Zaključak: Tama nema custom bubanj, Pearl ima makar donekle.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Tama Speed Cobra

Post by brainsaladsandar » May 6th, 2010, 6:16 pm

Drobac wrote:Pa da mi pošalju novi mejl u kojem traže da obrišem taj tekst. lol

Ili da ga kopiram na ćirilici, tako neće moći da provale. :D

Kratak mejl, sa nazivom pedale u naslovu, fino su me zamolili da sklonim sve linkove, postove i informacije vezane za pedalu sa svih foruma na kojima sam postovao i to je to. Mada, kontam da će to malo da bude nemoguće. :D
bezveze, pa to je bilo javno, čim si ti to mogao da vidiš, čemu sad još i ta bruka :cekic:
http://www.burning-circle.com
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tama Speed Cobra

Post by Drobac » May 6th, 2010, 6:28 pm

Pa valjda pokušavaju da spreče dalje širenje. Ili ih je sramota šta su pokušavali da proture. :D

Bilo bi kul da su bar videli šta ljudi misle o tome, pa da naprave nešto zaista novo.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Tama Speed Cobra

Post by brainsaladsandar » May 6th, 2010, 9:34 pm

čekaj, da li je to njihov proizvod ili ne?
ajd okači njihov post, ili mi pošalji pm
http://www.burning-circle.com
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Tama Speed Cobra

Post by peratama » May 7th, 2010, 12:26 pm

neka, neka, bolje da procitaju komentare na istu..PEDALA JE DJBRE, samo sminka nista druo! samo da znam to na japanskom da napisem pa i po cenu bana.. :D
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Tama Speed Cobra

Post by digrejzo » May 7th, 2010, 2:30 pm

evo za peru:

ペダルはスラッシュです

:D
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
kiki_su
Dobošar
Dobošar
Posts: 124
Joined: December 3rd, 2008, 6:22 pm
Inspiracija: Witchhunter(RIP), Ventor,Lombardo, Kollias,Laureano, Terrana,Gadd

Re: Tama Speed Cobra

Post by kiki_su » July 9th, 2010, 8:00 pm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B6Uw0cNgWS8[/youtube]

sta mislite hoce li pojava ove pedale na trzistu znacajnije oboriti cenu iron cobre?
CHAOS PANZERBLAST!!
Post Reply