Tama Speed Cobra

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tama Speed Cobra

Post by Drobac » May 3rd, 2010, 5:48 pm

Vole ljudi direct drive pa to ti je. :D

Šalu na stranu, Tama je jako neažurna što se tiče sajta i foruma, koji je skoro mrtav. Zvanični forum jedne velike kompanije, na kojem botovi vode glavnu reč. A direct drive je jedini logičan nastavak Iron Cobre, pošto je to jedini deo tržišta koji njihove pedale ne pokrivaju. Mislim, šta će kome prešminkana Iron Cobra? Vreme je za nešto novo.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Mzungu
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: February 27th, 2010, 1:23 pm
Moj Bubanj: Tama superstar custom,Anatolian
Inspiracija: Antonio Sanchez,Dave Weckl,Jeff Porcaro,Simon Philips

Re: Tama Speed Cobra

Post by Mzungu » May 3rd, 2010, 6:02 pm

Slazem se u potpunosti sa tim.Zato se i nadam da je ovo necija zajebancija i da ce izbaciti nesto sto valja i sto se trazi.


Edit:Kad ukucas ime sa oznakom modela,ne postoji nijedan pojam na netu koji ima veze sa tim.
Last edited by Mzungu on May 3rd, 2010, 10:23 pm, edited 1 time in total.
Who dares,wins!
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Tama Speed Cobra

Post by ProFTW » May 3rd, 2010, 6:03 pm

u svakom slucaju drobac, posaljes ovima u tami nacrte za tvoj direct drive i uzmes neku ozbiljnu lovu (mada kontam da se ti ne bi bunio protiv kompenzacije lol )
ka-PAU
User avatar
Mzungu
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: February 27th, 2010, 1:23 pm
Moj Bubanj: Tama superstar custom,Anatolian
Inspiracija: Antonio Sanchez,Dave Weckl,Jeff Porcaro,Simon Philips

Re: Tama Speed Cobra

Post by Mzungu » May 3rd, 2010, 11:26 pm

Znaci,kopao sam 4 sata po netu trazeci ovo cudo,nasao sam i kineske tockice za kontejner (cena je extra :) ),ali brze kobre nema,cak sam se istraumirao jednim klipom gde je prava zmija.Stajem u odbranu Tame i kazem da je ovo fake :)
Who dares,wins!
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Tama Speed Cobra

Post by peratama » May 4th, 2010, 12:46 pm

sto se tice same pedale slozio bih se sa svima..@drobac ko kaze da tama nema custom seriju?? pa starclassic je custom serija..biras sam sta hoces a u ponudi imaju i setove..po cemu je masterwork bolji ili iznad?
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tama Speed Cobra

Post by Drobac » May 4th, 2010, 1:02 pm

Biraš sam broj slojeva drveta, vrstu drveta za svaki sloj ponaosob, ivice, dimenzije i hardver? To je za mene novina, zaista. Do sada nisam znao da Tama to nudi.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Tama Speed Cobra

Post by alexa » May 4th, 2010, 1:23 pm

Kako nije razlika Pero? Nađi mi gde na sajtu Tame imaš kod Starclassic-a da biraš koju kombinaciju drveta želiš na svom bubnju, koliko slojeva kog drveta želiš zasebno, koji ugao na ivicama želiš, koji finiš, koju boju hardvera, koji hardver uopšte želiš da ti ide na bubanj?
Masterworks ne može da se nazove serijom, to su kompletno custom made bubnjevi po želi korisnika, naravno u okviru delova i tipa drveta kojima firma Pearl raspolaže. Oni na sajtu naravno imaju primere kako to izgleda ali ti zapravo biraš svaki detalj kako želiš da ti bubanj zvuči i izgleda. Manje više, sve su to proseravanja i ko ima kinte može da se iživljava i radi šta mu je želja. Viđao sam slike Masterworks-a koji izgledaju krajnje bezveze do nekih koji izgledaju neopisivo lepo.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Tama Speed Cobra

Post by peratama » May 4th, 2010, 8:49 pm

nemoj da vas sve redom banujem sta trujete temu! lol ..sve to ima starclasic jedino debljinu nema.. pa imam ga pa znam...al ajd da ponovim:
kod starclasic-a imate biranje hocete set ili posebno sta vam treba, vrsta finisha, boja, boja hardwarea, promer, vrsta drveta. znaci moze sve na komad kako hocete. imamo seriju starclassic, superstar, imperialstar . od starclassica birajte maple (kanadian) breza ('bem li ga skandinavska ili japanska nije ista kao na superstaru), bubinga (africka). kod superstara isto sve na komad ali mislim da je samo kod serije ''custom'' i naravno starclassic hand crafted bubanj sto znaci rucno se pravi. drugi je par opanaka sto tama kenja sa izborom boja i raznim nekim sitnicama te ovo te ono..od njih sam izabrao starclassic i iron cobra stalak i nista drugo verujte ne bih uzeo.,mozda onaj Bill Bruford signature snare maple/brich kombinacija.. :D
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tama Speed Cobra

Post by Drobac » May 4th, 2010, 9:11 pm

Starclassic i dalje nije custom bubanj. To o čemu ti pričaš ima manje-više i svaki drugi bubanj srednje i visoke klase.
Je l' možeš ti njima da kažeš kakvu ivicu hoćeš? Je l' možeš da im kažeš da hoćeš bubanj koji je kombinacija 3 unutrašnja sloja bubinge, 5 srednjih slojeva javora i 4 spoljna sloja breze? Ono što je Masterworks, Tama nema.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Tama Speed Cobra

Post by alexa » May 4th, 2010, 9:56 pm

Upravo tako, ajde bre Pero ne možeš sad činjenice da bacaš u stranu. Jedno je što voliš brend a drugo šta je realnost. Masterworks je totalno custom bubanj, može biti krajnje prosečan a takođe i veoma perverzan...sve je stvar kako želiš da radi i izgleda. Nije meni što volim Pearl, lično smatram da je Masterworks čisto bacanje para za one kojima se to može ali kao takav on postoji! Tama tako nešto nema i tu je kraj.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Tama Speed Cobra

Post by omen.buksa » May 5th, 2010, 1:33 am

two awesome Serbian drummers Drobac & Alexa said it all, you can't go againts the law Pero....salim se, al stvarno masterworks je tata! Jeli tama moze da ti napravi bubanj sa carbon fiberom i slojevima kakav oces, dali ti tama kao kupcu daje mogucnost da mjesas drvece? :blush: ne znam, Pearl je way up higher!
Biti ili ne biti....PITI! : DD
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Tama Speed Cobra

Post by Boris J » May 5th, 2010, 5:35 pm

Ono shto niste napomenuli je da masterworks ima i exotic finishe (slichno dw exotic ali ne bash toliko impresivno)... znachi taj outer ply je u ponudi shto je zapravo jedini razlog zbog koga bi ja ikada naruchivao tako neshto (kao shto nikada neccu)... to starclassic nema... on nije "CUSTOM" bubanj... on je top of the line ponudjen u vishe vrsta drveta ali nije "custom"... elem, chini mi se da smo slichnu prichu vecc vodili nekad na tu temu...

a za pedalu i prichu o tome da li je prava ili ne ja sam vec dao svoj komentar...
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Tama Speed Cobra

Post by peratama » May 5th, 2010, 10:04 pm

starclassic je custom bubanj, a to sto pojedine serije imaju odabir ivica, ne znaci da starclassic nije custom .,kad mi to bude trebalo precu na dw ili na pearl. inace nesto bas i nije neka razlika u zvuku kad je ivica 45 ili 60 stepeni..a verujem da ovde na forumu to niko ne moze da provali, sem ako neko nije od nekog cuo. tako da je to najmanja stavka kod bubnja. @ borise starclassic ima exotic finishe..mislim oko par komada, mada sve zavisi sta koja firma fura (kad su finish-i u pitanju) recimo pearl ima natural a tama nema..mada i ne stoji joj. samo da vise finisha tama ima bilo bi ok :chears:
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tama Speed Cobra

Post by Drobac » May 5th, 2010, 11:55 pm

Meni se čini Pero da ti i dalje ne kontaš šta znači custom bubanj. Starclassic nije custom bubanj i to ćeš morati da shvatiš. To što neko ne može da provali razliku u uglu ivice, ne čini Starclassic custom bubnjem. Čak ni Masterworks nije custom bubanj u pravom smislu te reči, ali je opet custom, dok Starclassic to nije. Ja ne znam više kako da ti rečima objasnim šta znači custom bubanj. Odeš u fabriku i izvoljevaš do mile volje kakav bubanj hoćeš da ti naprave. Kod Tame toga nema, možeš samo da biraš ono što su oni već napravili i to je to.

Što se ove pedale tiče, pre koji minut dobih jedan posve zanimljiv mejl od Tame u kojem se od mene traži da obrišem sve linkove i slike Speed Cobre sa svih foruma na kojima sam postovao. Toliko o tome da li je pedala fejk ili ne. Procurilo, kao i za Demon Drive.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Tama Speed Cobra

Post by lolekovin1991 » May 6th, 2010, 12:06 am

Hehehee, bruka za njih onda... Salji im nacrt za direct drive, da stave na Speed Cobra pedalu... :chears:
Post Reply