Zanimljivosti u svetu pedala

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by Drobac » October 6th, 2009, 3:27 pm

Ove sam slike nasao na Kolliasovom forumu.

http://www.georgekollias.com/forum/show ... php?t=1579

Slike su na drugoj i trecoj strani.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by omen.buksa » October 6th, 2009, 10:26 pm

najljepse pedale koje sam ikad vidio su trick pro1-v bigfoot koji radi super(probao kod prijatelja) i peadl eliminator demon drive(probao u music shopu jednom)...definitivno te 2 a ni dw 9000 nije za bacit...
Biti ili ne biti....PITI! : DD
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by peratama » October 6th, 2009, 10:27 pm

pizdarija..pitanje br.1 koliko kosta? br.2 koliko je teska?
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by Drobac » October 7th, 2009, 4:23 pm

Evo, ako neko zna poljski.

http://www.myspace.com/czarciekopyto
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by peratama » October 8th, 2009, 12:39 am

jbg.. :) ajde ti si veliki strucnjak za pedale, ako neko treba da ih pozna, to si onda ti.. :chears:
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
miloš
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 395
Joined: September 11th, 2008, 1:57 am
Moj Bubanj: Mapex proM, Paiste,Gibraltar, Vic firth, Remo
Moji bendovi: Harlekin, Pablo psihopata...
Inspiracija: Mike Protnoy, Chad Smith, Gavin Harrison

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by miloš » October 9th, 2009, 10:22 pm

..izgleda bolesno! stvarno je izrada vrhunska.... i mislim da tezina i ne bi trebala da predstavlja problem...ali cena (mora da je interesantna)...
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by omen.buksa » October 10th, 2009, 12:34 am

Welcome to all the maniacs drums!

Introducing a new generation of dual interest created in Poland - the Devil's hoof. The main purpose of what we prevailed during the implementation of this project was to create a relentless foot percussion, delineating the new standards, which is not an economic interest and the reliability, convenience, service, quality and reliability performance will be the first place. Our product is not dedicated to a specific audience, but it allows the game to a very experienced people to revise their views on the game and introduces beginners to the world an entirely new, hitherto unknown to them, precise playing. In the remainder of (photo section) we will be in a concrete way to present the construction and principle of operation of most of the elements to bring you the most of our product and you might be able to assess themselves whether it fits your needs.


The entire structure of devil's hooves is protected by an exclusive right.




If you have any questions on the devil's hooves, and posted here, please contact us via email or telephone - we will answer as soon as possible.


monolit_wroc@op.pl tel. / fax. 717981446 Tel 668161674 or 668161675




We sell exclusively through us - in order to obtain information about rates and how to purchase, please contact

ILI

Dobro došli na svim manijacima bubnjevi!

Predstavljamo nove generacije dvostrukog interesa stvorena u Poljskoj - Devil's kopito. Glavna svrha što smo prevladavali tijekom provedbe ovog projekta bio je stvoriti nemilosrdan stopala udaraljke, razgraničenje novih standarda, što nije ekonomski interes i pouzdanost, praktičnost, usluge, kvalitete i pouzdanosti performanse će biti na prvom mjestu. Naš proizvod nije posvećena određenu publiku, ali omogućava da igra vrlo iskusni ljudi kako bi revidirali svoje poglede na igru i uvodi početnike u svijetu potpuno nova, dosad nepoznata na njih, precizno igranje. U ostatak (foto sekcije) ćemo se na konkretan način prezentirati izgradnju i princip rada većine elemenata da bi vam većina naših proizvoda i možda ćete biti u mogućnosti sami procijeniti da li odgovara Vašim potrebama.


Cijela struktura Devil's hooves je zaštićena od autorskih prava.




Ako imate bilo kakvih pitanja o Devil's hooves, pošta i ovdje, obratite nam se putem e-maila ili telefona - mi ćemo odgovoriti u najkraćem roku.


monolit_wroc@op.pl tel. / fax. 717981446 Tel 668161674 ili 668161675




Prodajemo isključivo kroz nas - kako bi se dobila informacija o cijenama i kako kupiti, molimo kontaktirajte

eto ako nekog zanima... :bend: :bend:
nisam ja prevodio,internet je... :bend: :bend:
Biti ili ne biti....PITI! : DD
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by Dr.Killdrum » October 10th, 2009, 2:10 am

E sad pedala izgleda strava...Samo primetio sam da su opruge stavljene tako da je jedna na glavnoj pedali a druga na slave...tacnije nisu obe na glavnoj...Sto kontam da ce praviti velike probleme kad se kardan potrosi malo tacnije dovoljno da se luft primeti...
Ja imam pedalu koja se razdvaja u dve single pedale...probao sam da stavim oprugu na slave pedalu i verujte mi da ne zelite da vidite kako je pedala funkcionisala...

Sad jedino da cekamo pa da vidimo kad neko odradi review...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by Drobac » October 10th, 2009, 1:15 pm

omen.buksa wrote:
Dobro došli na svim manijacima bubnjevi!

Predstavljamo nove generacije dvostrukog interesa stvorena u Poljskoj - Devil's kopito. Glavna svrha što smo prevladavali tijekom provedbe ovog projekta bio je stvoriti nemilosrdan stopala udaraljke, razgraničenje novih standarda, što nije ekonomski interes i pouzdanost, praktičnost, usluge, kvalitete i pouzdanosti performanse će biti na prvom mjestu. Naš proizvod nije posvećena određenu publiku, ali omogućava da igra vrlo iskusni ljudi kako bi revidirali svoje poglede na igru i uvodi početnike u svijetu potpuno nova, dosad nepoznata na njih, precizno igranje. U ostatak (foto sekcije) ćemo se na konkretan način prezentirati izgradnju i princip rada većine elemenata da bi vam većina naših proizvoda i možda ćete biti u mogućnosti sami procijeniti da li odgovara Vašim potrebama.


Cijela struktura Devil's hooves je zaštićena od autorskih prava.




Ako imate bilo kakvih pitanja o Devil's hooves, pošta i ovdje, obratite nam se putem e-maila ili telefona - mi ćemo odgovoriti u najkraćem roku.


monolit_wroc@op.pl tel. / fax. 717981446 Tel 668161674 ili 668161675




Prodajemo isključivo kroz nas - kako bi se dobila informacija o cijenama i kako kupiti, molimo kontaktirajte

eto ako nekog zanima... :bend: :bend:
nisam ja prevodio,internet je... :bend: :bend:
Sledeci put nemoj koristiti Google Translation, preklinjem te. :D
Dr.Killdrum wrote:Sto kontam da ce praviti velike probleme kad se kardan potrosi malo tacnije dovoljno da se luft primeti...
Taj kardan je napravljen tako da se nece potrositi. Trick je prvi poceo sa takvim kardanima, pa ih je Pearl iskopirao, pa sad i Devil's Hoof.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by Dr.Killdrum » October 10th, 2009, 3:28 pm

Pa ne znam bas...Mislim sve na ovom svetu ima svoj rok trajanja...A jos pogotovo taj kardan...mislim mozes reci da se sporije trosi nego ostali...ali ne mozes reci da ne moze da se potrosi...Svi znamo da je kardan problem kod svih duplih...Kod nekih se brze trosi kod nekih sporije...Mislim znam da je ovaj kardan odradjen tako da nepostoji luft uopste...ali kad tad ce se pojaviti...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by Drobac » October 10th, 2009, 4:22 pm

Ne mora da znaci. Na Axisu isto nema lufta. Trick je i razvio ovaj kardan upravo iz razloga sto su opruge na obe pedale. Mislis da konstruktorima pedala ne padaju na pamet takve stvari?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by alexa » October 10th, 2009, 6:53 pm

Koliko sam i ja upućen taj tip zglobova na kardanima je konstruisan baš iz razloga što se zglobovi relativno brzo troše. Ja ne smem da pomislim na šta liči sada moja stara Cobra kod lika kome sam je prodao (sad već davno). Kod Eliminatora nemam još problema sa kardanom ali je počeo da se pravi mali "luft" na zglobovima. Što Drobac reče Trick pedale su to imale prve, vidim da su i na Demon Drive sada uveli tu foru ojačanih zglobova na kardanu, što verujem nije tek tako izmišljeno. Recimo da u proseku običan kardan može "normalno" da radi možda max 5 godina (i to ako ne sviraš glasnu muziku). Kontam da ovaj može da izvuče bar 8-10 godina. Ipak te pedale koštaju para, red je i da traju majku mu...
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by Dr.Killdrum » October 10th, 2009, 7:08 pm

alexa wrote:Koliko sam i ja upućen taj tip zglobova na kardanima je konstruisan baš iz razloga što se zglobovi relativno brzo troše. Ja ne smem da pomislim na šta liči sada moja stara Cobra kod lika kome sam je prodao (sad već davno). Kod Eliminatora nemam još problema sa kardanom ali je počeo da se pravi mali "luft" na zglobovima. Što Drobac reče Trick pedale su to imale prve, vidim da su i na Demon Drive sada uveli tu foru ojačanih zglobova na kardanu, što verujem nije tek tako izmišljeno. Recimo da u proseku običan kardan može "normalno" da radi možda max 5 godina (i to ako ne sviraš glasnu muziku). Kontam da ovaj može da izvuče bar 8-10 godina. Ipak te pedale koštaju para, red je i da traju majku mu...
Pa o tome i ja govorim....Mislim kad tad ce morati da se pojavi luft a verujte mi da pedala ni blizu ne radi sa luftom kao i pedala kojoj su obe opruge na main pedali...Zasto Demon Drive nije iskopirao i ideju za opruge?ako je vec uzeo kardan....
Nezelim da skrnavim ovu pedalu...Samo kazem sta mi se ne svidja...Mada realno pored Demon Drive-a i Axis-a ovo je najruznija pedala od ovih novijih...Moje misljenje...

I opet kazem sacekacemo da neko odradi review ili sacekati par godina dok pocnu problemi da se pojavljuju...Mislim nije kao da cemo sad svi da otrcimo i kupimo pedalu...Mislim ovde u Srbiji znam njih dvoje koje poseduju Axis a Demon Drive niko...Tako da mislim da sam kontate sta hocu da kazem...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by Drobac » October 10th, 2009, 7:45 pm

Dr.Killdrum wrote:Mislim kad tad ce morati da se pojavi luft
Poenta je u tome da uopste ne mora da se pojavi nikakav luft u takvom dizajnu. Ako koriste lezajeve, cvrst materijal i niske tolerancije, lufta nema sanse da bude. To je potupno drugaciji sistem od konvencionalnih kardana i pravljen je sa namerom da nema lufta.
Dr.Killdrum wrote:Zasto Demon Drive nije iskopirao i ideju za opruge?
Demon Drive koristi ekspanzionu oprugu, za razliku od Tricka koji koristi kompresionu oprugu, tako da nema razloga da opruge budu na 2 pedale.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Zanimljivosti u svetu pedala

Post by alexa » October 10th, 2009, 7:50 pm

Drobac wrote:Demon Drive koristi ekspanzionu oprugu, za razliku od Tricka koji koristi kompresionu oprugu, tako da nema razloga da opruge budu na 2 pedale.
Sedi, odličan 5 iz mehanike...da mi pokažeš malo, treba da polažem to :D
Zlo i napoako...666, 999
Post Reply