Problemi sa bas pedalama

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Održavanje bas pedala

Post by brainsaladsandar » March 20th, 2008, 3:06 am

žalim se na taj kardan, dal je serijska greška il šta jebem li ga, kad budem uzimao novi dobro ću ga pregledati.

sad se setih da sam kod nove kobre istog dana ostao bez oba šrafa koji zatežu tegove na batovima, i to su pukla oba pri samom dodiru ključa, kad sam hteo da ih odvrnem, tako da su ostali obezglavljeni, jel lol
http://www.burning-circle.com
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Održavanje bas pedala

Post by Drobac » March 20th, 2008, 1:31 pm

Kao sto znas, ja sam moj reklamirao. Od tada nisam imao problema.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Održavanje bas pedala

Post by Miron » March 20th, 2008, 3:46 pm

Ja sam se zabrinuo kad se meni jedan shraf izlizao...i to onaj koji pricvrscuje kardan za pedalu...pa sam ga zamenio sa jednim od onih koji drze one cevke na kardanu...izgleda da je kobra bas po tome slaba
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Održavanje bas pedala

Post by Drobac » March 20th, 2008, 4:21 pm

Miron wrote:Ja sam se zabrinuo kad se meni jedan shraf izlizao...i to onaj koji pricvrscuje kardan za pedalu...pa sam ga zamenio sa jednim od onih koji drze one cevke na kardanu...izgleda da je kobra bas po tome slaba
Kad si je kupio?
Moguce je da je izasla citava jedna serija sa losim srafovima. Ja sam jedan kardan reklamirao i vise nisam imao problema, ali mi se isto odlomio jedan na tegu na batu i izlizao se jedan sto drzi levi bat.

Trebao si zameniti taj sraf sa onim u glavi bata.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Održavanje bas pedala

Post by Boris J » March 20th, 2008, 4:47 pm

Drobac wrote: DW je jos gori. Hoce footboard da pukne na pola.
drobac, veruj mi, to je mit i iako dw nije vishe ono shto je bio nekad i dalje je po kvalitetu prvi... (mada ja stvarno mislim da pearl pravi dobre stvari danas, kod njih je to obrnuto)...

argumentovacu ti ovo kad se vratim poshto moram da izlecem sada iz kuce... :D
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Održavanje bas pedala

Post by Drobac » March 20th, 2008, 4:58 pm

Boris J wrote:
Drobac wrote: DW je jos gori. Hoce footboard da pukne na pola.
drobac, veruj mi, to je mit i iako dw nije vishe ono shto je bio nekad i dalje je po kvalitetu prvi... (mada ja stvarno mislim da pearl pravi dobre stvari danas, kod njih je to obrnuto)...

argumentovacu ti ovo kad se vratim poshto moram da izlecem sada iz kuce... :D
Joj, mit...

Meni je ovo dovoljan argument da ne sviram ovu pedalu:
Image

Image

Da ne bude zabune, imam i 2 ovakve slike Eliminatora i jedne kobre (za koju se jedino ne zna kako je polomljena, sve ostale su polomljene sviranjem), ali je opste poznata stvar da DW footboardi pucaju k'o ludi, citao sam po forumima, a i Matija je negde na ovom forumu napisao da je licno polomio jednu.

P.S. Nemoj da ispadne da te ja odvracam od kupovine, samo ne bih voleo da ti jednog dana kazem: "Rekao sam ti."
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Održavanje bas pedala

Post by brainsaladsandar » March 20th, 2008, 4:59 pm

dešava se kiks svakoj pedali i svaka (kao i svaka druga stvar) ima svoj vek trajanja, a ako neko skače ko majmun džabe i da je od ugljeničnih vlakana, sve se može na silu uništiti, ali problem su serijske greške, ili fabričke greške, odnosno roba sa istim, koja se pušta u promet, a pritom se naplaćuje puna cena, a toga je na našem tržištu poprilično!!!
problem je takođe i mali lager rezervnih delova kod nas, niko nema ni minimalne zalihe, jer neće da vezuje gotovinu, već čeka da odeš naručiš i avanzuješ kintu, a onda da čekaš x dana da ti stigne iz nekog x distributivnog centra.
s druge strane kad imaš tako usitnjenu trgovinu manje su šanse da ostvariš neki popust, pa na kraju imaš više cene od prosečnih + naš standard = vrlo skup hobi
http://www.burning-circle.com
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Održavanje bas pedala

Post by alexa » March 20th, 2008, 9:23 pm

Veeeeoma sumnjiva roba ide kod nas :smor: Žao mi što nisam slikao ali kada sam kupio Kobru posle 4 meseca mi je pukao metalni držač za bat koji je pričvršćen za osovinu pedale. Spuštao sam batove malo unazad i kada sam hteo da zategnem samo je puklo. Ne mogu opisati moj osečaj tada. Srećom imao sam garanciju godinu dana na pedalu pa su mi je zamenili sa novom desnom pedalom, stari su ostali leva pedala, prenosnik i batovi. To je sve bilo ok i trajalo dok se skoro nije isto desilo i ortaku. Tad sam odlučio da je utopim i uzemem Eliminator.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Aleksandar
Dobošar
Dobošar
Posts: 99
Joined: February 23rd, 2008, 4:08 pm
Inspiracija: Dave Weckl, Buddy Rich, Derek Roddy
Location: BG

Re: Problem sa duplom pedalom Tama HP200TW

Post by Aleksandar » March 21st, 2008, 12:20 am

Kad se već toliko raspravljate ovo Kobre, Eliminatora i DW evo ja kažem da je od sve tri bolji Janus. :D
THE TRUTH IS OUT THERE.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Održavanje bas pedala

Post by Drobac » March 21st, 2008, 1:08 am

alek(sa) wrote:Veeeeoma sumnjiva roba ide kod nas :smor: Žao mi što nisam slikao ali kada sam kupio Kobru posle 4 meseca mi je pukao metalni držač za bat koji je pričvršćen za osovinu pedale. Spuštao sam batove malo unazad i kada sam hteo da zategnem samo je puklo. Ne mogu opisati moj osečaj tada. Srećom imao sam garanciju godinu dana na pedalu pa su mi je zamenili sa novom desnom pedalom, stari su ostali leva pedala, prenosnik i batovi. To je sve bilo ok i trajalo dok se skoro nije isto desilo i ortaku. Tad sam odlučio da je utopim i uzemem Eliminator.
Image

To je poznata mana kobre, pogotovo ako se pretegne taj deo.
Aleksandar wrote:Kad se već toliko raspravljate ovo Kobre, Eliminatora i DW evo ja kažem da je od sve tri bolji Janus. :D
Cekaj, polako, to je relativno nova pedala, njene mane tek treba da izadju na videlo.

Hajde sad kad sam vec postovao kobru i DW, da postujem i Eliminator. :zuba:
Image

Image

Ovu zadnju je slomio Danny Carey.

I jos jedna kobra (za ovu se ne zna kako je polomljena):
Image
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Problem sa duplom pedalom Tama HP200TW

Post by alexa » March 21st, 2008, 2:25 am

Care gde nalaziš te fotke?! Pa još i objašnjenja :thumbsup: vvww.borkenpedals_dontbuy.com lol lol lol
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Problem sa duplom pedalom Tama HP200TW

Post by alexa » March 21st, 2008, 2:32 am

I da ljudi, ja stojim do toga da svako ima svoje favorite u vidu bilo kod brenda predali, činela, bubnjeva, koža itd...samo treba probati što više si u mogućnosti pa onda donositi zaključke a ne na slepo ili na osnovu toga šta koristi tvoj omiljeni bubnjar. Daleko od toga da ja pljujem Kobru konkretno, imao sam je dve i po godine i sjajna je ali zbog nedostatka podešavanja same pedale mi je bilo potrebno nešto drugo, plus to što je pukla plus što se kao pedala već razlabavila dosta itd...kada bih imao dve single pedale tj. dva bas bubnja ne bih imao primedbi da koristim Kobru.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Problem sa duplom pedalom Tama HP200TW

Post by Drobac » March 21st, 2008, 2:40 am

alek(sa) wrote:Care gde nalaziš te fotke?! Pa još i objašnjenja :thumbsup: vvww.borkenpedals_dontbuy.com lol lol lol
Jbg, visim dosta po forumima. :)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Aleksandar
Dobošar
Dobošar
Posts: 99
Joined: February 23rd, 2008, 4:08 pm
Inspiracija: Dave Weckl, Buddy Rich, Derek Roddy
Location: BG

Re: Problem sa duplom pedalom Tama HP200TW

Post by Aleksandar » March 21st, 2008, 11:15 am

Dobro, došli smo do zaključka da naše pedale moramo da čuvamo i pazimo više nego što ćemo činiti sa našom decom. Isto važi i za činele.
THE TRUTH IS OUT THERE.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Problem sa duplom pedalom Tama HP200TW

Post by pedja_gumeni » March 21st, 2008, 1:50 pm

Aleksandar wrote:Dobro, došli smo do zaključka da naše pedale moramo da čuvamo i pazimo više nego što ćemo činiti sa našom decom. Isto važi i za činele.

Pa sa decom cemo i da udaramo po bubnjevima, ako ne budu dobra. lol

Drobac wrote: Image

E ovako je i meni otishlo na pearlu, josh davno, ali sam igrom sluchaja nashao zamenu, dodushe od drugog modela (dosta starijeg) koji je od chelika, jeste razlika u tezinama, ali shta sad, radi posao...nije ta razlika tolika, da mi stvara probleme.
WWW.MEGUSTOBEND.COM
Post Reply