Problemi sa bas pedalama

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

limunardo
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: December 18th, 2012, 3:07 pm

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by limunardo » December 18th, 2012, 11:19 pm

http://www.vintagedrumforum.com/showthread.php?t=33568

Evo i ovaj kolega ima isti problem sa istom pedalom.

Definitivno je Sonor, jel moze neko da se priseti modela i godista, cisto da znam koliko je koriscena ;) ?
vipplah
Dobošar
Dobošar
Posts: 35
Joined: August 28th, 2012, 11:59 am

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by vipplah » November 14th, 2013, 8:54 pm

Ispao mi danas ovaj šaraf što drži feder na bas pedali Basix V4, šta da radim... Ne može se vratit, otišo ovaj ležaj u tri krasne, para nemam za šerpu ribe... Pedala je single, nije dupla
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by gajagus » November 14th, 2013, 9:36 pm

da li je to ispalo ili se odlomilo nekako mi je slika nejasna ?. ako se odlomilo ...onda bas u tri krasne ... ako nije i ako je ostala rupa proburazi rupu s burgijom odgovarajuce debljine procepa i odgovarajucom Ureznicom za rupe narezi navoj uvrni odgovarajuci saraf ima ih u gvozdjari pa nek skripi dok se ne skrpis posluzice ...
https://t.me/pump_upp
vipplah
Dobošar
Dobošar
Posts: 35
Joined: August 28th, 2012, 11:59 am

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by vipplah » November 14th, 2013, 10:28 pm

Ispao jer se ovaj ležaj razletio, primjetio sam ranije da mi malo zapinje pedala, šaraf se nakrivio pa sam ga išao ispraviti i dobio ovo. Super. Srećom imam jednog majstora koji svašta zna napraviti, a kontaš da nigdje nema za nabaviti takav šaraf sa ležajevima?
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by gajagus » November 14th, 2013, 11:38 pm

to je tesko izvesti takvo sto mozes naci samo na stapovima od masinica a da li ces moci fiksirati je pitanje ...a takvi lezaj tog tipa sam samo vidjao slicno u hard diskovima ;D ...tako da za 30 e moz naci pedalu koja fercera da ne razmisljas
https://t.me/pump_upp
User avatar
nikolamet
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 168
Joined: June 3rd, 2009, 10:50 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters , Yamaha Flying Dragon ,Sabian
Moji bendovi: 'el bitno,huti ota tre, los pistoleros
Inspiracija: Gavin Harrison

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by nikolamet » December 2nd, 2013, 12:49 pm

iam isti problem kao ovaj deckonja >
znam da ima negde na forumu objasnjenje , ali ne mogu da ga nadjem... pa ako moze help...
LoSmY
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: August 29th, 2013, 10:43 pm
Moj Bubanj: Tama ImperialStar
Moji bendovi: JuRkA
Inspiracija: Lars Ulrich....

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by LoSmY » June 22nd, 2014, 3:17 pm

Imam problem sa desnom pedalom. Zglob koji... ma vidite na slici :) ima mali hod levo-desno i to se cuje - lupa metal o metal. Na levoj je isti hod, ali se necuje, a obe se mrdaju kad sviram. U studiju se nije problem, ali kuci me izludjuje. Jel neko imao takav problem?
To se i meni desava a ne znam sta je skripi bas puno pogotovu kad udaram ali je stara bas papucica ja sam peti vlasnik :P tako da moze samo da ide u otpad :P :D
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by Mladen Dimitrijević » June 1st, 2015, 10:41 am

Mapex voyager single bass pedala, izgubio sam skroz lozu na onom sto steze obruc bass bubnja, sto drzi pedalu na mestu, sta da radim, imate neku ideju kako da to??????? :ranting: :ranting: :ranting:
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
oriollo
Dobošar
Dobošar
Posts: 100
Joined: October 1st, 2014, 11:30 pm
Moj Bubanj: oriollo
Contact:

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by oriollo » June 1st, 2015, 11:59 am

prosiris rupu za malo veci navoj, urezes veci navoj, koristis veci sraf.
Metal snare drums - oriollo.com
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by Mladen Dimitrijević » June 1st, 2015, 7:58 pm

oriollo wrote:prosiris rupu za malo veci navoj, urezes veci navoj, koristis veci sraf.
To sam i skoro zapoceo jer samo to mi je izgledalo kao dobra ideja, ali je malo tanko to''meso'' gde se nalazi rupa pa cu zavarim jednu maticu ispod i plus da narezem lozu tako jedino
Ajmo ladni sokoviii :D
tomex
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 3
Joined: July 28th, 2015, 11:35 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager
Inspiracija: Dragan Krstic, Tokan, Ian Paice, Tony Royster jr...

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by tomex » July 28th, 2015, 11:43 am

pozz, jel netko imao problem na Mapex Raptoru ili Falconu (ja sam na obe dozivio) da mu pukne onaj mali komadic u vrhu footboarda, na koji se kaci onaj "srp" od direct drive-a? Njega drzi jedan mali imbus vijak s donje strane footboarda, a on se oslanja u obliku slova U na footboard bokovima... I sad, ima jedna rupa koja je probusena i kroz footboard i taj mali dio, al kroz nju ne postoji nikakav vijak ili "štift"... I obje su pukle tu.. ili je to namjerno ostavljeno da tu pukne da ne bi bika veca steta ili da mi prodaju taj novi dio koji naravno dodje kompletan sa d-driveom I kosta 50 eur... ili se neki kinez napio pa zaboravio stavit nesto u tu rupu unsure
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by Niki67 » July 30th, 2015, 12:42 pm

Daj neku sliku da vidimo havariju :D
Ako se ne varam clan Matija koristi te modele pedala pa ti mozda moze pomoci.
tomex
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 3
Joined: July 28th, 2015, 11:35 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager
Inspiracija: Dragan Krstic, Tokan, Ian Paice, Tony Royster jr...

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by tomex » July 31st, 2015, 3:05 pm

Uslikam poslije posla ako uspijem nac stari dio... uglavnom je neka lijevana legura... a dao sam jednom tokaru da mi napravi isti taj dio samo od celika, i ubacio taj vijak koji pijani kinezi nisu... tako da sad mogu slomit ili footboard, ili lezaj, al to vise ne puca... :) inace ne mislim da je do prevelike sile, jer nisam bas neki silovatelj pedale, i vecinu vremena sam "heel down"...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
vele0408
Dobošar
Dobošar
Posts: 33
Joined: January 11th, 2011, 3:15 am
Moj Bubanj: ludwig
Moji bendovi: rummer
Inspiracija: stewart copeland, vinnie colaiuta....

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by vele0408 » August 1st, 2015, 7:06 pm

tomex wrote:pozz, jel netko imao problem na Mapex Raptoru ili Falconu (ja sam na obe dozivio) da mu pukne onaj mali komadic u vrhu footboarda, na koji se kaci onaj "srp" od direct drive-a? Njega drzi jedan mali imbus vijak s donje strane footboarda, a on se oslanja u obliku slova U na footboard bokovima... I sad, ima jedna rupa koja je probusena i kroz footboard i taj mali dio, al kroz nju ne postoji nikakav vijak ili "štift"... I obje su pukle tu.. ili je to namjerno ostavljeno da tu pukne da ne bi bika veca steta ili da mi prodaju taj novi dio koji naravno dodje kompletan sa d-driveom I kosta 50 eur... ili se neki kinez napio pa zaboravio stavit nesto u tu rupu unsure
meni je to isto puklo....odneo kod alatnicara, i napravio mi je, od.... on kaze boljeg materijala, s tim sto je jednu ivicu...gde taj deo trpi najvece opterecenje, zaoblio...i napravio je zaobljenje (mislim to je minijaturno) i na foot boardu...tako da se uklapa jedno u drugo....i sad sljaka....to me je kostalo 10 eura. mislim da nije isti direct drive od raptora i falcona.
Mile
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 17
Joined: November 30th, 2018, 12:00 am
Moj Bubanj: Yamaha-Stage Custom
Inspiracija: Mike Portnoy

Re: Problemi sa bas pedalama

Post by Mile » January 29th, 2019, 3:55 pm

Ljudi hitno mi treba POMOC.Nesto cudno mi se desava sa baticem,tj. trosi se jako brzo stvarajuci na plastici i flamu odredjenu vrstu sitne prasine.Svirao sam tama hp200 duplu pedalu i unistio oba bata tako sto sam istrosio filc na njima.Mislio sam da je do flama koji je bio evansov i koji je generalno dosta hrapav ali nije.Bat se trosio od gore prema dole pa sam mislio da mi nesto nije u redu sa obrucom tj.sa uglom pod kojim bat udara plastiku i onda sam okrenuo malo obruc kupio gibraltarovu gumu za obruc,al opet sve isto.U medjuvremenu kupio sam novu pedalu pre neki dan I.C. hp600 singl sa novim batom slican kao onaj na hp900 promenio flam i uzeo remov.Medjutim ponovo se dogadja da se trosi bat.Ako nastavi ovako da se trosi izgurace mi jednu svirku,inace hp200 sam svirao 8 godina,a pre 4 meseca je krenuo da mi se javlja taj problem. :zid: :zid: :zid:
Post Reply