Stolice

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Stolice

Post by Ghostnote » January 24th, 2017, 10:17 pm

downbeat wrote:Kupio: Gibraltar 9608M


Zaključak:

Toliko godina sam živio u zabludi da se može ugodno svirati i bez dobre stolice.

Bolje kupiti dobru stolicu nego dodatnu činelu.
Sasrećom da jašeš :chears: Dobar odnos cene i kvaliteta
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Stolice

Post by despic » March 22nd, 2017, 7:22 pm

I sam sam,od skora, primetio problem da vec posle 3 sata svirke mi guzici uopste nije sve jedno. Imam pearlovu sasvim pristojnu stolicu...al izgleda da mi sad treba nesto mnogo bolje...ima li neka sema za neku profi stolicicu a da se bas ne baca 300e...nije to malo
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Stolice

Post by Woody » March 22nd, 2017, 10:28 pm

despic wrote:I sam sam,od skora, primetio problem da vec posle 3 sata svirke mi guzici uopste nije sve jedno. Imam pearlovu sasvim pristojnu stolicu...al izgleda da mi sad treba nesto mnogo bolje...ima li neka sema za neku profi stolicicu a da se bas ne baca 300e...nije to malo
Polovna profi stolica?
The Sea, The Sea
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Stolice

Post by downbeat » March 23rd, 2017, 2:48 pm

despic wrote:I sam sam,od skora, primetio problem da vec posle 3 sata svirke mi guzici uopste nije sve jedno. Imam pearlovu sasvim pristojnu stolicu...al izgleda da mi sad treba nesto mnogo bolje...ima li neka sema za neku profi stolicicu a da se bas ne baca 300e...nije to malo
Ja sam nabavio Gibraltar (kao što sam gore pomenuo) i prezadovoljan sam. I nakon tri sata svirke osjećaj u leđima i dupetu je kao da sam svirao 20 minuta. Definitivno jedna od boljih investicija. Platio sam je 170 eura.. što je za moje uslove jako puno, ali bože moj.. definitivno nisu bačene pare.

Stolica je jako udobna, rekao bih "anatomski" odrađena. Odlične izrade i kvalitet materijala je jako dobar. Željezni dio tj. noge i komplet ta konstrukcija je ultra čvrsta i stabilna, dosta masivna... što mi je jako bitno, pošto nisam baš nešto pretjerano lagan čovjek :D
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Stolice

Post by despic » March 23rd, 2017, 4:50 pm

@drveni Moze i polovna,s to da ne... ne znam i za taj naslon kolko je bas bitan!?
@downbeat I ja sam sedeo na gibraltar anatomskoj, ne znam ni koji model ni kolko para, al ako je 170, po meni ne vredi toliko, iskreno, ako je to ta ista kao tvoja...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Stolice

Post by downbeat » March 23rd, 2017, 5:25 pm

Iskreno da ti kažem, ne vrijedi ni jedna toliko para koliko košta, ali šta da se radi..

Što se naslona tiče, kad god sam sjedio na stolici sa naslonom, nije mi ostavljalo neki poseban utisak. Vjerujem da nekome nešto znači, meni ne.
User avatar
Shix_
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 828
Joined: April 15th, 2011, 10:15 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom, Gibraltar, Sabian (HHX,Vault)
Moji bendovi: Rikverc Svetlosti, Drob, Milan Petkovic trio
Inspiracija: Jeff Tain Watts,Dave Weckl,Jojo Mayer,Jack DeJohnette
Location: Aleksinac

Re: Stolice

Post by Shix_ » March 23rd, 2017, 9:05 pm

Ma kakav naslon... Jok i naslon za ruke treba. Ja gledah uzivo i Weckla i Dejohnetta i Gadda....
Niko od njih ne koristi stolicu sa naslonom..
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Stolice

Post by despic » March 24th, 2017, 1:24 am

Ja mislim da oni ne sviraju maratonske svadbe :D
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Stolice

Post by downbeat » March 24th, 2017, 2:01 am

To je istina :-D

Ako je takva situacija, u smislu da sviraš po 5-6 sati, onda tu nema dileme..nemoj da štediš na stolici. Kupi pravu stvar, nećeš se pokajati sigurno..biće ti lijepše i udobnije svirati.
Ja sam se zaista preporodio.. i bio sam budala sve ove godine zato što sam mislio: ma.. stolica ko stolica.
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Stolice

Post by Ghostnote » April 8th, 2017, 8:59 pm

Budite oprezni kod Tama 1st Chair stolica. Jako udobna stolica ali mom prijatelju se desilo da je posle mesec dana (kupio novu, platio je 200€) pukla po šavu tačno onde gde je zašiven broj 1, znači uz duž jedinice.
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Stolice

Post by Woody » April 9th, 2017, 11:02 am

Jedna lasta ne čini proleće... ako se javi još neko sa sličnim problemom, moćiće da se kaže da taj model ima falinku ;)
The Sea, The Sea
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Stolice

Post by downbeat » April 9th, 2017, 12:32 pm

Ghostnote wrote:Budite oprezni kod Tama 1st Chair stolica. Jako udobna stolica ali mom prijatelju se desilo da je posle mesec dana (kupio novu, platio je 200€) pukla po šavu tačno onde gde je zašiven broj 1, znači uz duž jedinice.

Dešava se, šta da se radi.

Moj drugar je kupio Paiste Signature 19" crash, koji je puko na prvoj svirci :)
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Stolice

Post by Ghostnote » April 15th, 2017, 3:51 pm

Ne bi mi bilo ugodno da me strefi tako neki maler gde sam dao više od pola svoje plate i još da se natežem sa prodavcem za reklamaciju :sad: :)
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Stolice

Post by despic » April 27th, 2017, 12:30 am

Ja narucih ovo pa ce da vidimo...
Image
nije mnogo tako da ako ne valja necu mnogo da se kajem :D
A moram se pohvaliti da sam seo i na neku fotelju od stolice, preudobnu, fenomenalnu... nisam zapamtio ko je proizvodjac jer mi je odzvanjalo u usima " oko 300e".
Iz mog ugla dati i 50e za npr. pearlovu obicnu stolicu koju ja trenutno imam (i proteklih 7god) je najgluplja investicija ikada...jedina prednost je sto je bukvalno i dalje kao nova. Al dzaba kad na njoj ostavim parce dupeta posle svake svirke.
Nikako ne bacati pare na obicne okrugle, nego lepo skrpiti jos malo i uzeti neku sa malo vise sundjera, anatomsku.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Stolice

Post by downbeat » April 27th, 2017, 10:10 am

Bolja opcija bi ti bila da si uzeo istu ali bez "hidraulike". Na jeftinim stolicama je hidraulika drama.

Ja sam se zajebavao sa tim "pristupačnijim". I na kraju se isprsim :D ..i ne kajem se sekunde. Preporodio sam se. Nisu te stolice bez razloga toliko skupe. Slažem se da su bezobrazno skupe i da bi to trebalo biti puno jeftinije. Ali, jebi ga, namjenske stolice.. zato nas i udaraju po džepu.
JA sebi ne mogu oprostiti što nisam uzeo Sonor-ovu.. regularna cijena je 290 eura. a ja sam je mogao kupiti za 170... a to je bilo u periodu kad nisam sebi mogao da priznam da za dobru stolicu moraš da platiš. Naravno, nikad ne bih dao 290 eura za nju. Ali ova snižena cijena je bila i više nego povoljna. Ali eto, jebi ga...

Ja imam drugara kojem ovo moto-stil stolice nikako ne odgovaraju. Piči samo okrugle. jebi ga, ima nas svakakvih :)
Post Reply