Održavanje bas pedala

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Element9
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 276
Joined: November 28th, 2007, 9:00 pm
Location: Beograd

Re: Održavanje bas pedala

Post by Element9 » December 3rd, 2007, 10:40 am

Ocistio sam pedalu po uputstvima i sad super radi. Hvala Drobac.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Održavanje bas pedala

Post by pedja_gumeni » December 3rd, 2007, 1:07 pm

IpeFAN wrote:Evo jedno pitanje imam Yamaha Double chain drive pedalu i imam jedan problem pa me zanima da li se to nekada nekome desilo?

Zglobovi na kardanu su se blago rasklimali a nema teorije da ze zategnu jer su fabricki zasrafljeni, i kada sklonim levu nogu sa pedale umesto da se ljulja lepo ona sbog tog lufta koji ima krene da zapinje, a inace ne
smeta nista pri svirajnu, ali mi se cini da ce vremenom poceti!! :angry:
Pa me zanima sta predlazete da radim, da kupujem nov ili sta?
Mojim zglobovima na Pearl-u su josh davno popicale nitne kojima su ustvari spojeni, pa oba drzi ekserchic koji ne moze da ispadne, ali ona radi bez problema. Tj nema nikakvog zapinjanja. Jeste da je taj prenos dosta umanjen spram fabrichke izvedbe, ali posle toliko godina konstantnog korishcenja to je normalna stvar...
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Održavanje bas pedala

Post by Drobac » December 3rd, 2007, 2:52 pm

Element9 wrote:Ocistio sam pedalu po uputstvima i sad super radi. Hvala Drobac.
Nema na cemu. :chears:
pedja_gumeni wrote:
IpeFAN wrote:Evo jedno pitanje imam Yamaha Double chain drive pedalu i imam jedan problem pa me zanima da li se to nekada nekome desilo?

Zglobovi na kardanu su se blago rasklimali a nema teorije da ze zategnu jer su fabricki zasrafljeni, i kada sklonim levu nogu sa pedale umesto da se ljulja lepo ona sbog tog lufta koji ima krene da zapinje, a inace ne
smeta nista pri svirajnu, ali mi se cini da ce vremenom poceti!! :angry:
Pa me zanima sta predlazete da radim, da kupujem nov ili sta?
Mojim zglobovima na Pearl-u su josh davno popicale nitne kojima su ustvari spojeni, pa oba drzi ekserchic koji ne moze da ispadne, ali ona radi bez problema. Tj nema nikakvog zapinjanja. Jeste da je taj prenos dosta umanjen spram fabrichke izvedbe, ali posle toliko godina konstantnog korishcenja to je normalna stvar...
To se i meni desilo na Dixonu. Caka je da pronadjes ekser iste debljine kao sto je taj "stift", inace ce opet puci. Redovnim podmazivanjem se izbegava ovo, mada na "low profile" pedalama je cesto lose napravljeno, odnosno od loseg materijala, pa opet moze da pukne.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Održavanje bas pedala

Post by pedja_gumeni » December 3rd, 2007, 9:48 pm

U sushtini je na svakoj mogucoj pedali isto tako, delovi koji podlezu velikom trenju i pritisku moraju da odu, samo je razlika mozda u kvalitetu materijala koji proizvodjachi koriste, mada zna da uleti i kod niskobudzetne pedale chvrshci materijal nego kod visokobudzetne. :)
Igra na srecu, koji komad robe dobijesh...
WWW.MEGUSTOBEND.COM
IpeFAN
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: December 2nd, 2007, 5:45 pm

Re: Održavanje bas pedala

Post by IpeFAN » December 4th, 2007, 11:36 pm

Drobac wrote:
Element9 wrote:Ocistio sam pedalu po uputstvima i sad super radi. Hvala Drobac.
Nema na cemu. :chears:
pedja_gumeni wrote:
IpeFAN wrote:Evo jedno pitanje imam Yamaha Double chain drive pedalu i imam jedan problem pa me zanima da li se to nekada nekome desilo?

Zglobovi na kardanu su se blago rasklimali a nema teorije da ze zategnu jer su fabricki zasrafljeni, i kada sklonim levu nogu sa pedale umesto da se ljulja lepo ona sbog tog lufta koji ima krene da zapinje, a inace ne
smeta nista pri svirajnu, ali mi se cini da ce vremenom poceti!! :angry:
Pa me zanima sta predlazete da radim, da kupujem nov ili sta?
Mojim zglobovima na Pearl-u su josh davno popicale nitne kojima su ustvari spojeni, pa oba drzi ekserchic koji ne moze da ispadne, ali ona radi bez problema. Tj nema nikakvog zapinjanja. Jeste da je taj prenos dosta umanjen spram fabrichke izvedbe, ali posle toliko godina konstantnog korishcenja to je normalna stvar...
To se i meni desilo na Dixonu. Caka je da pronadjes ekser iste debljine kao sto je taj "stift", inace ce opet puci. Redovnim podmazivanjem se izbegava ovo, mada na "low profile" pedalama je cesto lose napravljeno, odnosno od loseg materijala, pa opet moze da pukne.
Pa da samo sto ovo i nije bas low profile pedala pa me zato cudi, a nije puklo nista samo se olabavilo ali sta da se radi jedino preostaje da se menja kardan kada se bas sjebe.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Održavanje bas pedala

Post by Drobac » December 5th, 2007, 12:51 am

Nisam ni rekao da je tvoja pedala low profile. Moguce je da su ti pedale puno nakrivljene pa zbog toga nesto zapinje. I na mojoj pedali zglobovi imaju dosta lufta, ali ni malo ne smeta pri sviranju. Jedina smetnja kod takvog kardana je niza leva pedala u odnosu na desnu, ali samo kod pedala koje nemaju nezavisno podesavanje footboarda u odnosu na batove. Ako imas Flying Dragon ovo ti ne predstavlja problem.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
IpeFAN
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: December 2nd, 2007, 5:45 pm

Re: Održavanje bas pedala

Post by IpeFAN » December 9th, 2007, 7:53 pm

Drobac wrote:Nisam ni rekao da je tvoja pedala low profile. Moguce je da su ti pedale puno nakrivljene pa zbog toga nesto zapinje. I na mojoj pedali zglobovi imaju dosta lufta, ali ni malo ne smeta pri sviranju. Jedina smetnja kod takvog kardana je niza leva pedala u odnosu na desnu, ali samo kod pedala koje nemaju nezavisno podesavanje footboarda u odnosu na batove. Ako imas Flying Dragon ovo ti ne predstavlja problem.
To da, ne predstavlja problem, ali me nervira sto znam da ima lufta.


Nego sada imam, jedan cini mi se veci problem, izgubio sam onaj mali srafcic ja zgloba na kardanu :zid: , i neznam ima li to kod nas da se kupi, jer zglob ima dva a bez jednog nije bas dobro zategnuto. :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid:

Mozda neko zna dal to ima da se uzme kod nas, ili cu morati da nabavljam novi kardan?
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Održavanje bas pedala

Post by pedja_gumeni » December 9th, 2007, 7:59 pm

Tebe bash muche sitni problemi na pedali :D

Ja sam izgubio isto shrafic josh davno, zato postoji drugi (tj prvi) koji je dovoljan...mali krajichak koji viri iz pedale gde zakachish "kardan" ima poravnanu gornju stranu (okrugao je inache to i sam vidish) taj shraf koji se uvrce sa te poravnane strane je dovoljan, ovaj drugi je vishe kao neka vizuelna sigurnost (ima mali udeo zategnutosti), a ionako se ushrafljuje na obli deo... Tako da nemash potrebu da se preterano brinesh, kad bi video moju pedalu, pitao bi se kako uopshte radi, a ona kida i tako rasklimana. :)))

Tako da bolje te sve silne pare koje bi dao na rezervne delove, sachuvaj, pa kad shvatish da ti je pedala neupotrebljiva, taman imash para za novu. ;)
WWW.MEGUSTOBEND.COM
IpeFAN
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: December 2nd, 2007, 5:45 pm

Re: Održavanje bas pedala

Post by IpeFAN » December 10th, 2007, 1:54 am

E ali ne mislim na taj sraf, vec na onaj bas na zglobu, ne na onaj sto zateze produzetak kardana, zato se brinem jer je tu bitnije da imam dva
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Održavanje bas pedala

Post by pedja_gumeni » December 10th, 2007, 5:58 pm

Iskreno, ja koliko znam na zglobovima su nitne i to po jedna na svakom, mozesh mi slikati ako hocesh, poshto ne razumem...
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Održavanje bas pedala

Post by Drobac » December 10th, 2007, 6:43 pm

IpeFAN wrote:
Drobac wrote:Nisam ni rekao da je tvoja pedala low profile. Moguce je da su ti pedale puno nakrivljene pa zbog toga nesto zapinje. I na mojoj pedali zglobovi imaju dosta lufta, ali ni malo ne smeta pri sviranju. Jedina smetnja kod takvog kardana je niza leva pedala u odnosu na desnu, ali samo kod pedala koje nemaju nezavisno podesavanje footboarda u odnosu na batove. Ako imas Flying Dragon ovo ti ne predstavlja problem.
To da, ne predstavlja problem, ali me nervira sto znam da ima lufta.


Nego sada imam, jedan cini mi se veci problem, izgubio sam onaj mali srafcic ja zgloba na kardanu :zid: , i neznam ima li to kod nas da se kupi, jer zglob ima dva a bez jednog nije bas dobro zategnuto. :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid:

Mozda neko zna dal to ima da se uzme kod nas, ili cu morati da nabavljam novi kardan?
Mozda mozes u Noti da narucis Pearlove, ako im nije cim da ti narucuju tako malu stvar, a u vecini slucajeva jeste. Drugo resenje je da odes kod nekog metalostrugara da ti napravi takav, a najjeftinije resenje je da nadjes obicni takav sraf i da mu isturpijas glavu tako da bude kao taj na pedali.
pedja_gumeni wrote:Tebe bash muche sitni problemi na pedali :D

Ja sam izgubio isto shrafic josh davno, zato postoji drugi (tj prvi) koji je dovoljan...mali krajichak koji viri iz pedale gde zakachish "kardan" ima poravnanu gornju stranu (okrugao je inache to i sam vidish) taj shraf koji se uvrce sa te poravnane strane je dovoljan, ovaj drugi je vishe kao neka vizuelna sigurnost (ima mali udeo zategnutosti), a ionako se ushrafljuje na obli deo... Tako da nemash potrebu da se preterano brinesh, kad bi video moju pedalu, pitao bi se kako uopshte radi, a ona kida i tako rasklimana. :)))

Tako da bolje te sve silne pare koje bi dao na rezervne delove, sachuvaj, pa kad shvatish da ti je pedala neupotrebljiva, taman imash para za novu. ;)
Takvi su zglobovi na Pearlu. On ima Yamahu, moguce da su drugaciji. Na Tami nema tog ravnog dela na zglobu, sve je okruglo i vratilo na pedali je nazubljeno, tako da znaci i taj sraf sa strane, ako gornji nije bas najbolje zategnut. Mada, desavalo mi se x puta da ne zategnem dovoljno taj horizontalni sraf i da pedala sljaka bez problema.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Održavanje bas pedala

Post by pedja_gumeni » December 10th, 2007, 10:12 pm

Image

Evo sad sam pogledao na netu i svaki yamahin model, kao i sve ostale duple pedale imaju isti sistem kachenja "kardana" za pedalu, tako da se apsolutno uklapa moj opis...

Evo ti u 3d-u kako to sve izgleda, koju god sam pedalu video u zivotu, imala je ovakav sistem...

Image

E sad koji deo tebi fali???
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Održavanje bas pedala

Post by Drobac » December 11th, 2007, 12:17 am

pedja_gumeni wrote:kao i sve ostale duple pedale imaju isti sistem kachenja "kardana" za pedalu
Osim Tame. :wink:
Tama nema taj polukruzni deo unutar kardana. Deo je skroz okrugao.

Image
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Održavanje bas pedala

Post by pedja_gumeni » December 11th, 2007, 1:18 am

Aha shvatam, sve jedno se svodi na isto. Ako je nazubljen, takodje sprechava klizanje, pa je dovoljan i jedan shraf, to je sushtina, sam si video i rekao da moze i sa jednim :D
Zato kazem Ipe-tu da ne brine, poshto je kod njega polukrug sistem.
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Održavanje bas pedala

Post by Drobac » December 11th, 2007, 1:31 am

Moze jedan bez problema. Taj drugi mu vise dodje kao neki "backup", ako prvi kojim slucajem popusti. Neke pedale (kao DW, recimo) i imaju samo jedan. Inace, DW ima malko drugaciji zglob u odnosu na druge "konvencionalne" zglobove kod bas pedala.

Image
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Post Reply