Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

pataklp
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: November 5th, 2007, 12:02 am

Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by pataklp » December 10th, 2007, 11:54 pm

Evo, 'vako... Interesuje me vase misljenje, koja je bolja od ove 2 duple pedale...
U pitanju su Tama HP 200, koja kosta 215 evra, i DW 7002, kosta 245 evra...

Image

Image

Meni se cini da je bolja DW, izgleda mi nekako jace, i ima dupli lanac...ali recite vase misljenje...
i naravno ako imate da preporucite nesto drugo...u tom cenovnom rangu...
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by pedja_gumeni » December 11th, 2007, 1:23 am

Hehe, sam si naveo sebi razloge za kupovinu dw-a. :)
Ja bih ti preporuchio dw, bilo bi glupavo da opet propagiram Pearl, sam sebi sam dosadan... :blush:
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by Drobac » December 11th, 2007, 1:35 am

Ja bih bas preporucio Pearl P-122TW. Jos nisam cuo da se neko zalio na tu pedalu. U tom je cenovnom rangu.
A sto se tice izbora izmedju Tame i DW-a, uvek sam za Tamu. Jednostavno, previse sam video slika polomljenih DW pedala.
E, sad, ako mozes, najbolje bi bilo da probas i jednu i drugu, pa da doneses svoj konacni sud.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
pataklp
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: November 5th, 2007, 12:02 am

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by pataklp » December 11th, 2007, 11:40 am

Da, ali i taj pearl ima jedan lanac. A ova DW, ima dva. Koliko je uopste bolje to sto ima 2 lanca, i zasto je bolje?
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by Drobac » December 11th, 2007, 2:56 pm

Na to pitanje ces dobiti 100 razlicitih odgovora. Neko tvrdi da je pedala stabilnija i cvrsca, drugi opet misle da je to samo da bi imalo sta da se proda. Neki, opet tvrde da je pedala sa jednim landem bolja. Bubnjar Krisiuna svira na takvoj Tami. Samo nema duplu, vec 2 singl pedale.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by pedja_gumeni » December 11th, 2007, 3:21 pm

pataklp wrote:Koliko je uopste bolje to sto ima 2 lanca, i zasto je bolje?
Interesantno pitanje totalno...
recimo da uzmemo primer neke shipke na koju mozesh da se okachish svojom konstantnom tezinom! Vezi shipku jednim kanapom pa se obesi, pa onda zavezi sa josh jednim da ih ima dva, pa provali kako se sila akcije i reakcije ravnomerno rasporedjuje na oba kanapa, tj. prepolovi silu akcije i reakcije koja je delovala na jedan kanap kad je bio sam. :)

Moje lichno mishljenje je da se radi o dejstvu sile na lanac u tachki kojom je shrafom prichvrshcen za ekscentrichni tochak (drzach beater-a)

Mozda ti pomogne primer!
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by Drobac » December 11th, 2007, 4:06 pm

Jeste, dupli lanac jeste cvrsci. Ali sad opet fizika. Dupli lanas ima duplo vece trenje od singl lanca, pa pedala moze da deluje "teze". Jos pogotovo sto DW i dalje ima zupce na cam-ovima. Dodatno trenje + buka.

Treba takodje gledati i na ostale karakteristike ovih pedala. Pomenuti Pearl ima najvise podesavanja.

E, da. Uz tu Tamu ide i kofer. Ne znam za ove dve.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by Loshme » December 11th, 2007, 5:21 pm

ide i uz pearl ja mislim bar sam tako procitao... ali nista necu da tvrdim. Po mom pocetnickom misljenju ja mislim da je pedala
sa duplim lancem bolja stabilnija, ali mi je zao kod dw-a inace sto ne moze da se konvertuje u singl pedalu naprimer kada tezgaris neki pop ili nesto pa ti treba sing ali tamo cini mi se moze ali ja mislim da sve ima svoje lose i bolje ...
Na tebi je :)
:cvike: :cvike:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by Drobac » December 11th, 2007, 6:15 pm

Da se odmah razumemo, i ja sam za dupli lanac, ali da biram izmedju ovih pedala, to sigurno ne bi bio jedan od vaznijih faktora koji bi odlucivli u kupovini.

@ Loshme - SVAKA dupla pedala moze da se konvertuje u jednu singl pedalu. Skines kardan i slave bat i eto ti singl pedale.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by pedja_gumeni » December 11th, 2007, 8:24 pm

E sad za kofer i pearl-a...ne znam gde si chitao, verovatno na nashim prostorima ide kofer, ja sam svoju naruchio sa music123 iz amerike, nisam dobio kofer, a od ponudjenih modela tamo mislim da samo uz dva dobijash kofer, kad uzimash preko tog sajta!

I da svaki pearl ima 6 razlichitih kombinacija po jednoj pedali (3 za papuchicu i tri za lanac) + 4 strane beatera...To su prevelike finese u zvuku i osecaju, to bash profosi znaju za shta koji da koriste (mada pishe u uputstvu shta je za shta)
WWW.MEGUSTOBEND.COM
pataklp
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: November 5th, 2007, 12:02 am

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by pataklp » December 11th, 2007, 9:00 pm

Hvala na savetima. A gde kod nas ima da se uzme ta Pearl-ova pedala?
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by Drobac » December 11th, 2007, 9:28 pm

pedja_gumeni wrote:E sad za kofer i pearl-a...ne znam gde si chitao, verovatno na nashim prostorima ide kofer, ja sam svoju naruchio sa music123 iz amerike, nisam dobio kofer, a od ponudjenih modela tamo mislim da samo uz dva dobijash kofer, kad uzimash preko tog sajta!

I da svaki pearl ima 6 razlichitih kombinacija po jednoj pedali (3 za papuchicu i tri za lanac) + 4 strane beatera...To su prevelike finese u zvuku i osecaju, to bash profosi znaju za shta koji da koriste (mada pishe u uputstvu shta je za shta)
Ja rekoh da uz Tamu ide kofer (isti kao za Iron Cobru), za Pearl P122TW rekoh da ne znam. ;)

E, sad, taj Pearl o kojem govorim ima dvostrani bat i nema nezavisnog podesavanja ugla footboarda, osim na powershifter-u. Uglavnom, svi je hvale kao najbolju pedalu u tom cenovnom rangu.

Ovo je ta pedala:
Image
pataklp wrote:Hvala na savetima. A gde kod nas ima da se uzme ta Pearl-ova pedala?
http://www.control-sound.com/shop/
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
pataklp
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: November 5th, 2007, 12:02 am

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by pataklp » December 11th, 2007, 9:50 pm

Hvala za link, samo oni nemaju tu pedalu, ima neka druga pearl dupla, ali kosta 350 evra...
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by Loshme » December 11th, 2007, 10:18 pm

@ Grofe: ma sta ti ja znam nemam duplu pedalu anesto tu serem lol !!!

Uz eliminator se sigurno dobija kofer citiram " P-2000/1000 SERIES come standard with Custom Carry bags " evo ovo pise u mom katalogu za 20006/7 :chears:
ima tu batter weight i cuda ali to je za mene sve sminka i sve to sto pise to je izgled da bi rekli od oka u vidi sto ova ima dosta funkcija i tako to ali nisam nista rekao za kvalitet ali ono...
Pearl je nasao po meni najbolju pedalu u tom cenovnom rangu ako necemo porediti axis sa podesavanjem ugla bata i perverzija , ali uglavnom moj savet bi bio svirajte (ukljucujuci i mene) jos sa singlom i skupljajte i Eliminator ili Iron Cobra. To je moj strucni savet hahaha :bend:
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Pomoc u izboru pedale, DW vs Tama

Post by pedja_gumeni » December 12th, 2007, 12:49 am

Ovo si dobro rekao. Eliminator ili Iron Cobra!

@ Drobac

Na ova podeshavanja sam mislio.
Image

Dupli lanas ima duplo vece trenje od singl lanca, pa pedala moze da deluje "teze". Jos pogotovo sto DW i dalje ima zupce na cam-ovima. Dodatno trenje + buka.
Ovo totalno moze da ima smisla. Mada se i jedna i druga teorija svode na male vrednosti...ali opet...nije zanemarljivo!
WWW.MEGUSTOBEND.COM
Post Reply