Pearl Demon Drive

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

AyreswinG
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 19
Joined: September 16th, 2008, 4:20 am
Moj Bubanj: Maxwin Starburst 1970'
Moji bendovi: Stormbringers
Inspiracija: Ian Paice,Thomen Stauch

Re: Pearl Demon Drive

Post by AyreswinG » April 13th, 2010, 1:54 am

Drobac wrote:Jesi probao i jednu i drugu pedalu?
Probao sam Cobru i jako sam zadovoljan. Demon Drive sam probao samo u single varijanti u Music Trade-u na zelenjaku. Doduse,probao sam je na kratonskoj kutiji :p.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl Demon Drive

Post by Drobac » April 13th, 2010, 2:08 am

To su dve potpuno različite pedale, tako da bi morao dobro da probaš i jednu i drugu da bi dobio kompletnu sliku o njima. Cobra je prilično teška i mnogi je ne vole zbog toga, ali ima ljudi koji vole da imaju "nešto pod nogom" kada sviraju i zbog toga je vole. Demon je na drugom kraju spektra. Lak je kao pero i brži je od Cobre, ima mnogo podešavanja. Između ostalog, možeš da ga podesiš i da ima težinu blizu Cobre, ali i dalje ima taj neki "smoothness" (ne znam domaću reč za ovo) koji Cobra nema.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Pearl Demon Drive

Post by omen.buksa » April 13th, 2010, 8:51 pm

finoća :zuba:
Biti ili ne biti....PITI! : DD
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl Demon Drive

Post by Drobac » April 13th, 2010, 9:04 pm

Pa pre bi bilo "glatkoća". ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Pearl Demon Drive

Post by Boris J » April 13th, 2010, 9:48 pm

srecca :D
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl Demon Drive

Post by Drobac » April 20th, 2010, 12:10 am

Evo, posle nedeljak dana sa Demonom da bacim jednu malu recenziju.

Pedala je, jednom rečju "mrak". Toliko podešavanja mislim da nema nijedna pedala na svetu. Može da bude laka kao pero, a može da bude teška kao tuč, pa ko šta preferira. Ja sam moju podesio na najlakši "feel" (direct drive link napred, držač bata takođe napred, tzv. "finesse setting", longboard), malo podigao gazište u odnosu na fabričko podešavanje i podigao batove. Ne mogu jednostavno bez visokih batova da sviram. I opruga je maksimalno zategnuta. Uglavnom sam je svirao sa Iron Cobra batovima, malko su teži od ovih što idu uz DD i imaju malo jači i definisaniji udarac. Više mi se sviđaju, mada menjam između njih i Pearlovih (trenutno su Pearlovi). Voleo bih da probam i drvene DD batove, ali mi je džep trenutno veoma plitak.

Zaista sam oduševljen pedalom, na ovim podešavanjima je laka kao pero, imam utisak da su mi batovi vezani direktno na prste od nogu, kao da pedale nigde ni nema. Pedala je jako brza, gažište se jednostavno "zalepi" za nogu i nema da omaši, pokret noge je i pokret bata, zabrljaš - primetiće se. lol
Leva i desna pedala su POTPUNO jednake pod nogom, prosto neverovatno, kao da sviram 2 singl pedale. Kad smo već kod singl pedala, dupla može vrlo lako i jako brzo da se konvertuje u 2 potpuno identične singl pedale. Potrebno je maksimalno 5 minuta za konverziju, računajući tu i podešavanje da obe pedale budu jednake. Druge zgodna stvar vezana za pedalu je ta da je pravljena po modularnom sistemu, što će reći da su ramovi sa strane isti, tako da pedala može da se konvertuje za levoruke (ili bolje da kažem, levonoge) bubnjare. Pedala dolazi sa zaista lepim i praktičnim "soft" koferčetom, mada zaista ne znam šta je na tom koferu "soft", pošto je prilično ojačan iznutra i veoma dobro čuva pedalu. Ima čak i kaiš da se prebaci preko ramena.

Da bih bio objektivan, moraću da napišem i koju manu. :)
Imao sam jedan problemčić sa pedalom (ja jednostavno ne bih bio ja kada ne bih imao problem sa novom novcijatom pedalom lol ), levo gazište mi je malo kočilo dole u peti. Danas sam otišao do Music Trade-a (pozdrav za Ćobija) i ispostavilo se da su neki delovi dole kod ležaja pri sklapanju pedale u fabrici bili malo jače zategnuti (da ne objašnjavam sada sve u sitna crevca). Kada smo to otpustili (tj. Ćobi :D ), sve je išlo kao podmazano (a i bilo je podmazano i to uljem koje dolazi uz pedalu). Tako da znate, ako uzmete ovu pedalu i imate tako neki problemčić, ne ustručavajte se da odete tamo, momci su veoma predusretljivi i fini, čak sam i sok popio i sit se ispričao sa njima. :D

Tako da, final verdict - 9/10. Dao bih i 10, ali svi znamo da na ovom svetu ne postoji (a verovatno nikada neće ni postojati) savršena pedala, tako da mu ova devetka dođe kao maksimalna ocena. :D

P.S. Imajte na umu da je ovo veoma subjektivno viđenje i da verovatno ima ljudi sa drugačijim mišljenjem, zato najbolji savet: ako ste zainteresovani - probajte, pošto cena i nije baš mala.

P.P.S. Ako imate neka pitanja u vezi pedale, rado ću odgovoriti na ista. :thumbsup:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Pearl Demon Drive

Post by lolekovin1991 » April 20th, 2010, 12:29 am

TOOOO BRE!!!!!! :heavy: :heavy: :heavy:
NAPOKON!!! :D :D
Rekao si da su Tamini batovi tezi malo od ovih sa DD-a. Od kog su materijala ti koji idu uz DD, i reci jos nesto za njih, nahvali i njih malo... :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl Demon Drive

Post by Drobac » April 20th, 2010, 12:33 am

Filcani su ovi što idu uz pedalu, a mogu da se kupe i drveni. Imaju jezgro od elastomera koji "upija" vibracije.

Jedino još zaboravih da kažem da pedala nema šiljke da ne beži, ali se dobija uz nju "čičak" koji se opciono može zalepiti odole da drži pedalu na tepihu. Ja to lično ne volim, pa sam naručio PS85.

Image
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Pearl Demon Drive

Post by alexa » April 20th, 2010, 1:54 am

Taj dodatak je svakako dobra stvar za bilo koju duplu pedalu. Super za DD, lepo da si uspeo da rešiš problem. Ovih dana ćem zakažem nešt kod tebe u Rumi pa pravimo deal: ja donosim Masters a ti Demona pa da se testiramo ;)
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl Demon Drive

Post by Drobac » April 20th, 2010, 11:26 am

Može. Taman dođem na tonsku, pa se malo isviramo. :thumbup:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Pearl Demon Drive

Post by brainsaladsandar » April 25th, 2010, 5:44 pm

šta si radio s kobrom?

koliko si platio dd i koje batove si dobio?
http://www.burning-circle.com
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl Demon Drive

Post by Drobac » April 25th, 2010, 9:42 pm

Kobra je još uvek kući. :D

Pa 640 evra je cena pedale, dobiješ crne filcane batove uz nju, mada se meni Kobrini batovi mnogo više sviđaju i sviram je sa njima.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Pearl Demon Drive

Post by lolekovin1991 » April 25th, 2010, 11:31 pm

Hoces da prodas Demonove batove? :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl Demon Drive

Post by Drobac » April 25th, 2010, 11:38 pm

Neću, zadržaću ih. :)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Pearl Demon Drive

Post by digrejzo » April 27th, 2010, 10:14 pm

kul sto si resio problem, sada mozes da se opustis :)

daj baci neki snimak kad budes mogao da vidimo kako se vozi to cudo :chears:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
Post Reply